Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elengednétek a 15 éves lányoto...

Elengednétek a 15 éves lányotokat a pasijához ottaludni?

Figyelt kérdés
Nem az anya vagyok, hanem a lány.Az lenne a kérdésem, a szülőktől vagy bárkitől, hogy elengedné-e a 15 éves lányát a 17 éves barátjához ottaludni.Fél éve vagyunk együtt (és nem csinálnánk még tényleg semmi olyasmit, csak nem tudom, hogy ezt anya tudja-e) és úgy, hogy másik városba.Elengednétek?
2012. jún. 11. 18:17
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
63%
Nem.
2012. jún. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
73%

Attól függ. Ismerem-e a barátját, a szándékait, a szüleit.

Ha úgy ítélném meg, hogy megbízható, akkor ALUDHATNAK együtt, nálunk. Másik városba nem engedném el.

2012. jún. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
68%

Nem.

Túl kicsi vagy még.

Lehet, hogy most nem gondolsz erre, mert szerelmes vagy, de ha a fiú erőszakoskodik veled, sehogy nem fogod tudni bebizonyítani, hogy te nem akartad.

Esetleg a fiú jöhetne hozzánk, hogyha valami gáz van, akkor meg tudjunk védeni tőle.

2012. jún. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim válasza:
87%

Nem szívesen engedném el.

Általában véve a friss generáció csak tiltásokat kap (ezt nem szabad, azt nem szabad), és a tiltásokat kijátszva megoldja máshogy.

Példával megvilágítva, nem lehet úgy együtt a kamasz pár, ezért parkban, vagy egy WC-ben oldják meg.

Na ez sem volna célom.

Szóval én nem szívesen engedném el, azonban ha muszáj volna (tiltani mindent úgysem lehet), akkor a megfelelő felvilágosítással!


Most Hozzád szólva: 15 évesen kicsit korai, de nem az én dolgom ezt megszabni. Mindenesetre Neked különösen fontos, hogy Édesanyáddal megbeszéld, értelmezd ezeket a dolgokat. Tudom, kínos sokszor, de a tapasztalat az ő oldalán áll.

Amúgy sok sikert egymáshoz a barátoddal!

2012. jún. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
40%

Igen, el. :)

Ha a szülő ismeri/látta már a barátodat, ismeri a szándékait és tudja, hogy te nem feküdnél le vele..

16/L :)

2012. jún. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
48%

Semmiképp NEM!

20/L

2012. jún. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
81%

nem.

De esetleg akkor, ha szépen leülne elém mind a kettő, szépen megkérnének, elmagyaráznák, mitől nem kell tartanom, valamint a fiú anyja felhívna és elkérné a leányom.

De gyereke válogatja. Ki milyen komoly?!

2012. jún. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
77%
Nem! Te is kicsi vagy, és a fiú is kicsi még! 17 évesen nem pasi még!
2012. jún. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
85%
Nekem anno 18 évesen nem engedték, hogy a barátomnál aludjak. És elárulom, most így 21 évesen sem örülnek neki, ha nála alszom. Pedig felnőtt ember vagyok, saját keresettel, igaz van még mit tanulnom az életről. Szerintem te sem szeretnéd, ha az életed ilyen téren egy hatalmas csalódással kezdődne. Hallgass a tapasztaltabbakra, mi már átestünk ezen. 15 éves vagy, 8. osztályos, talán elsős középiskolás. Én nem azt tanácsolom neked, hogy legyen a tanulás az első és ne legyen magánéleted, szórakozás meg semmi, csak azt, hogy ne vakítson el a szerelem és próbálj meg 2 lábbal a Földön járni. Ennek a 17 éves fiúnak (hiába gyerek még) lassacskán lesznek bizonyos igényei, de te ne hagyd, hogy ezzel befolyásoljon. Ülj le szépen édesanyáddal beszélgetni és kérdezz tőle bátran! Biztosan szívesen elmond mindent, talán még az ő történetét is elmeséli. Ne járj úgy, ahogy én! Mert engem sosem fogtak kézen, hogy megbeszéljük a "csajos problémáimat", nekem mindenre magamtól kellett rájönnöm és bizony az sem egyszerű. A kérdésedre válaszolván, nem hiszem, hogy megengedném a 15 éves lányomnak. Úgy esetleg, ha ez nálunk történne, természetesen a megfelelő felvilágosítás után. De ahogy magam ismerem, ettől is próbálnám megóvni a csemetémet.
2012. jún. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
75%
Nem. Majd max 16 éves korod után. És nem a szex miatt, azt úgyis megoldjátok ha akarjátok máshol és máshogy, bár még várjatok vele (ha együtt alszotok, a kivárás nem olyan könnyű ám mint azt hiszed...) Jól emlékszem, nekünk se kellett annak idején ahhoz együtt aludnunk, de nem is 15 voltam.
2012. jún. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!