Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg nincs igazam?

Tényleg nincs igazam?

Figyelt kérdés
Férjemnek van egy életbiztosítása,amit még megismerkedésünk előtt kötött,kedvezményezett az anyukája.Mivel már házasok vagyunk,és van két gyerekünk is,én szeretném ha nem az anyukája lenne a kedvezményezett,hanem a gyerekei.Szerintetek hülyeség a kérésem?
2012. jún. 12. 10:40
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

jogos úgy gondolom, bár én nem kértem meg a férjemet, hogy írassa át a nevemre, de megteszi, ő magától mondta és jó is esik.


de egy kis off: ne a gyereket tegyétek meg kedvezményezettnek. hidd el, 5. éve biztosítózom, tudom mit beszélek. Ha a férjed meghal, és a gyerek a kedvezményezett, 18 éves koráig nem kapja meg a pénzt, hanem a gyámügy kezeli. Ha neked szükséged lesz pénzre nem nyúlhatsz hozzá. veszel a gyereknek cuccot, elteszed a blokkot, bemutatod a gyámügynél, és kizárólag azt az összeget megkapod az összegből. Ez nem feltétlenül segítség neked, ha hitel van, vagy temetési költség sem kevés sajnos. Ezért inkább vagy rád, vagy felnőtt emberre írassa át a kedvezményezettet. Az életbiztosítás célja, hogy a biztosított halála esetén a családja anyagi biztonságban legyen, de az gyermek kedvezményezett esetén nem lesz meg. Csak egy jó tanács!

2012. jún. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
nálunk még az esküvő előtt átíratta rám, neki a húga volt. miért, nem akarja? mi az indoka?
2012. jún. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!