Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek haza kellene adni...

Szerintetek haza kellene adni a férjemnek a cafetériát is vagy nekem nincs igazam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

26 éves anyuka vagyok, pici ikrekkel otthon.

Nem vett fel minket túlzottan a pénz, éppen kijövünk egy hónapba. A férjem ~110e keres, van egy 33%-os autóhitel letiltása, mert sikerült rommá törnie a lízingelt autóját. Nekem 90e a gyed+családi.

Összejön 200e ft, ebből 50 albérlet, 50 rezsi, kb 10 pelenka, 10 tápszer, meg ugye ami még kell a lányoknak, olyan 50ezer marad havonta ruhára és élelemre. A kicsik 1évesek meg veszek nekik minden egészséges gyümit, zöldséget, husit, igyekszem a lehető legjobbat adni nekik. Nem szórom a pénzt, ruhákat főleg jó minőségű turiból veszek, nem nagyon érdekel most a divatozás. De így is az utolsó héten már nagyon kreatívnak kell lennem, mert kifogyunk a pénzből és sűrűn van, hogy mondjuk a többieknek husit csinálok a rizshez, magamnak meg tükörtojást, meg nem eszek annyit. De nem érdekel, ez nem panaszkodás, vannak nálam sokkal rosszabb helyzetben lévők is, tisztába vagyok vele. A férjem viszont kap havi majdnem 20 ezret SZÉP kártyán, amit melegétkezésre lehet levásárolni, illetve bent nekik a melóhelyen a büfébe. Annyiszor mondtam már neki, hogy dobja be a közösbe és majdnem 2 hétre tudnék kaját rendelni menübe és akkor kicsit könnyebb lenne, plusz nem kéne mindennap főzöcskézni is mert a 2 pici mellett nem olyan egyszerű. De ő hajthatatlan azt mondja a fizetését haza adja mind egy szálig, de a SZÉP kártya az övé. Olyan "hasznos" dolgokra költi el a munkahelyi büfébe, mint energiaital, chips, rágó, mert meleg ételt és szendvicset is pakolok mindennap. Tudom, hogy ő dolgozik meg érte, de ha egy család vagyunk tényleg irreális elvárás, hogy ne sajátítsa ki? Mindig azzal érvel, hogy nem éhezünk, ami igaz is, de azért megkönnyíteni a hóvégi "Mi legyen a kaja?" dolgokat..:(


2012. máj. 4. 15:20
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
32%
Miért akarsz minden pénzt elvenni tőle? Ha már készpénze nincs, legalább a kártyát hagyd meg neki.
2012. máj. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
51%

200 ezer forint 4 főre az nem kevés, abból azért meg lehetne élni normálisan. Mondjuk azt nem értem mitől lesz 50e a rezsi????

Ha egész nap dolgozik, megérdemel némi "luxust"

2012. máj. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
69%
szerintem haza kéne adnia ez nem kérdés
2012. máj. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
44%
Ne csinálj kisgyereket a férjedből, ne vedd el még a "zsebpénzét" is. Munkahelyen nem éghet örökké a képe a többiek előtt, hogy még üdítőzni sem tud velük soha, mert üres a zsebe.
2012. máj. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
90%
Az anyagi helyzet nálunk is kb. ugyenez, két picike van, mindkettő itthon velem.A párom minden fillért lead.Ha sikerül valami plusz pénzt összeszednie,akkor is nekem adja, vagy nekem ill. a gyerekeknek vvesz valamit.Volt már,hogy én könyörögtem neki, hogy költse magára, mert neki is jár.Szerintem Kell,hogy néha mindenki költhessen magára, de nem rágóra, meg energiaitalra!Ez nekem sem esne jól.Legalább néha hozhatna haza belőle valami kaját négyőtöknek.Szépen felhívna, hogy helló édesem ma ne főzz, mert viszek haza vacsit.Lehet,hogy ő azt érzi, hogy keres így is eleget, mindent megad nektek, és ez az övé.
2012. máj. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
77%

Mi 3-an élünk 100 ezerből amiből csak az albérlet 40 ezer, bár a babánkra még nem kell olyan sokat költeni (pelenka ami drága).

A férjem csak 5 ezer utalványt kap, mégis hazahozza hiszen tudja, hogy minden fillér számít.


Valószínűleg ti nem álltok olyan rosszul, mint ahogy állítod és ezt a férjed is tudja, hisz ő csak azt látja, hogy minden napra jut főtt étel, szendvicsek (amibe ti gondolom nem a 300 FT-os parizert teszitek...).


Szóval ennyi jár neki.

Én ha havi 50 ezrem lenne ételre+ruhára, iszonyatosan örülnék.

2012. máj. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
91%

Egyszerü azt irni persze jogos, adja haza, még talán igaz is.


Amit viszont érdemes figyelembe venned hogy egy munkahelyen nagy a könyöklés és a verseny - akár még egy rossz helyen is - és vannak alapvető dolgok amik szükségesek ahhoz hogy megfelelően képviseld magad a többiek elött.

Ezek lehetnek apróságok vagy fontos dolgok. Szocializálódás a büfében, tiszta ruha, öltözködés, viselkedés,stb, mind mind számit a megitélésében, lehet épp hogy profitál idővel belőle.


Nem azt mondom hogy biztosan igy van, csak azt hogy érdemes innen is nézned a dolgot.

2012. máj. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
65%
ha minden pénzét hazaadja, akkor mi marad nála? Nem ehet meg szerencsétlen egy zacskó chipset?
2012. máj. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
50%
Csak kíváncsiságból, milyen munkahely az, ami olyan, mint az alsó tagozat, hogy az a menő, aki szórja a pénzt a büfében?
2012. máj. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
79%

"De ő hajthatatlan azt mondja a fizetését haza adja mind egy szálig, de a SZÉP kártya az övé."


Akkor hát mi a kérdés? Nyilván fele-fele arányban fogják írni, hogy igazad van, vagy nincs, de ettől a férjed még nem fog engedelmeskedni..

2012. máj. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!