Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családban ki használja a...

A családban ki használja a kocsit? Miért tűnik úgy, hogy inkább a férfinak kell mint a nőnek?

Figyelt kérdés

Nálunk két éven belül vennem kell egy kocsit, hogy a gyereket ovodába tudjam hozni-vinni mivel nem én választhattam s az összevont település ahol van totál kiesik az othon-munkahely de még a buszjáratok-boltok vonzáskörzetéből nálunk.

(Hiába nekem van jogsim páromnak nincs de már most duzzog ő is akar jogsit de minek ha 1, van neki busz mint eddig is nekem is illetve 2, bevásárolni is én jártam eddig nem ő cipekedett illetve 3, gyereket se ő vinné a munkaideje miatt.) Miért kell a pasiknak ebből hatalmiharcot meg presztis kérdést csinálni? Nálunk is minden anyuka a buszon csücsül a gyerekkel meg csomaggal míg apuka ingázik vele a munkahelyre. Ez férfias dolog volna vagy mi? Van akinek a munkájához kell esetleg? (nyilván nema szobafestők, fuvarosokra gondolok itt akiknek alap, hogy a holmik miatt kell.)



2012. jún. 12. 18:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nálunk a férjem használja a kocsit. Ennek az az oka,hogy nekem nincs jogsim. Én is tervezem hogy leteszem,akkor majd veszek magamnak egy kis autót,és nincs gond.
2012. jún. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 1 autó van, mindkettőnknek van jogsija. 1-2 esetet kivéve mindenhova együtt megyünk, külön is kb. ugyanannyit használjuk az autót. Ha együtt megyünk, általában ő vezet, nekem sokszor nincs kedvem. Én örülök, hogy mindkettőnknek van jogsija.
2012. jún. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ez nem nyilvánvaló, hogy ha kocsit vesztek, akkor ő is használni akarja? A kocsi nem csak gyerekhurcolásra jó, hanem ezer egyéb dologra, a napi dolgokon (bevásárlás, ha messze van a bolt, mint nálunk) kívül mindig közbejöhet valami, pl. el kell ugrani gyorsan a szülőkhöz, vagy temetésre kell menni, stb. Vagy ha mondjuk el akar járni horgászni a szomszéd faluba, akkor úgysem hurcolnád. (Vagy éppen ami hobbija van.)
2012. jún. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nálunk én használom a kocsit. Mérnökként dolgozok egy multinacionális cégnél a város másik szélén. Nem öltönyös mérnök, hanem ha kell, akkor a gépeket is darabokra szedő típusú vagyok. Ez miatt teljesen kiszámíthatatlan, hogy mikor tudok hazamenni (rugalmas munkaidőben dolgozom). Buszjárat délután fél 5 után alig van már a gyár felé, inkább már csak az esti műszakváltás környékén járnak. Ráadásul a város másik végén lakom, kétszeri átszállással jutok csak haza. A barátnőm viszont kötött munkaidőben dolgozik, ráadásul a hozzánk induló autóbuszjárat útvonalán. Így neki egyszerűbb hazabuszozni, mint nekem. Reggel általában együtt megyünk, kivéve ha nekem korábban be kell mennem valami miatt. Ha délután időben végzek, akkor együtt is jövünk haza. A vásárlást mindig hétvégére időzítjük, így nem kell cipekednie. Ha valamiért mégis kellene neki a kocsi, akkor természetesen az övé.


28/F

2012. jún. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem azt írtam hogy rossz ha ő is használná. Ő inkább amolyan előzzük meg a másikat tipus aki F1ezne az úton meg, hogy nekem miért lett elöbb jogsim mint egy férfinak ala neki. Mondjuk ez furcsa mivel jogsim már régebb óta van mint neki. Ezen bánkódik csak. :)
2012. jún. 12. 18:55
 6/15 anonim ***** válasza:

Nalunk is a ferjem hasznalja, de o pont hogy allandoan unszol engem, hogy vezessek. Van kocsi, egesz nap itt all, mert a ferjem motorral jar. Csak akkor hasznaljuk, ha az egesz csalad megy.

Nekem jogsim is van, de nem vezetek, volt egy nagy balesetem hetveve es azota nem ultem vissza, nem is akarok.

Pedig tudom, hogy kellene vezetnem, mert igy busszal kinlodok ket gyerekkel nyakig pakolva, lassu is, dragabb is, kenyelmetlenebb is.

Apukam us mindig tamogatta, hogy anyukam vezessen.

De nalatok tenyleg ugy erzem, hogy a ferjednek azert kellene most jogsi, mert ciki lenne ugymond, hogy neki nincs, te meg autoval jarsz.

Ettol fuggetlenul jo, ha neki is lesz jogsija, ha mar lesz kocsitok, akkor talan rolad is venne le terhet. Pl hasznalja ona kocsit, de akkor viszi o a gyerekeket oviba, stb.

2012. jún. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

28F igen így persze érthető, az esetetekben. :)

Sajnos a buszjárat átok is tud lenni.

Legjobban akkor néztem egy nagyot mikor régebben gyárból kiérve beértem városba este 10:20ra egyik busszal majd kómásan felszáltam a buszomra kb 3 emberrel. Aztán a busz gyönyörűen elindult a gyár felé pont ellenkezőleg mint lakom. :) Csak nézek, kint esni kezd a hó, rajtam vékony kabát mondom mi van?! Annyira fáradt voltam, legyintek oké, ha vissavisz lehúzok még egy műszakot de nem gyaloglok mert több busz már se városba se hozzánk nincs.

Kiderült a telephelyre ment ahonnan kisbusszal vittek minket haza mivel elromrott ratja a sebváltó. :) ááá micsoda kaland

2012. jún. 12. 19:00
 8/15 anonim ***** válasza:
67%
Én nem hagyom magam. Általában már kisebb korban "eldöl". Pl. van egy lány meg egy fiú gyermek, a fiú kapja meg elöbb a jogsit (még ha ő a fiatalabb is), vagy eleve nincs annyi pénz, hogy mindkét gyereknek kifizessék a szülők, stb. Aztán a családi kocsit is mindig a fiúra bízzák (hogy gyakoroljon), majd mikor kirepülnek a gyerekek, akkor előfordul, hogy a lánynak még akkor sincs jogsija. Én sem értettem soha. Ha a férfiak annyira "műszaki zsenik" akkor használják a mosógépet, a varrógépet, a porszívót, stb. De az nem olyan csajozós. Meg aztán ha nem akar vagy nem tud tanulni az illető 5 vagy több évet egyetemen, akkor inkább egész nap autózik, mint egy boltban űl a pénztárban. Nos, én is és ezért nem fogok csak azért "nőies" munkát vállalni mert állítólag a férfiak nem szeretik a nőket maguk között mint soför. Ennyi erővel a nők sem szeretik maguk között a férfi soföröket. Csak azon múlik mennyire hagyod magad. Ha nem "harcolsz" az igazadért, akkor akár 3 kisgyerekkel is buszozhatsz, villamosozhatsz, miközben a párod 10 percért is autóba ül, mert az a "férfias". Attól még hogy autózol, esteleg buszvezető vagy, ugyanúgy lehetsz csinos, szép, szexi, kultúrált, és maximálisan nőies.
2012. jún. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
32%
Alapvetően a nők nem szeretnek vezetni, és a legtöbbje nem is tud normálisan. Lásd tömegközlekedés, sokkal több nő közlekedik azzal. Ezt tapasztalatból mondom, mindkettőt.
2012. jún. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Mivel nem volt apukám, mindenhova Anyu vitt, tinikoromban hallottam először, hogy van egy ilyen sztereotípia, hogy a nők nem tudnak vezetni.


Egyébként kicsit off, de 17 évesen vakbélgyulladásom volt, Anyu bevitt a kórházba. Ott az orvos vizsgált, közben kérdezte, hogy mentő hozott-e be. Mondom nem. Tovább kérdez, hogy akkor az édesapja? Mondom neki, nem, Anyu hozott be. Erre annyira felszaladt a szemöldöke, hogy úgy beszóltam volna neki.

2012. jún. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!