Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám utálja a barátomat...

Anyám utálja a barátomat (pedig nem is ismeri! ), ellenem hangolja a családot! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nagyon nagyon rossz a kapcsolatom az anyukámmal, pont ezért elég sok mindenről nem tud. Pl arról se, hogy egy hónapja van barátom. Nem mertem elmondani, mert féltem hogy eltiltana tőle. Valamelyik nap annyit sikerült közölni vele, hogy tetszik ez a srác (mert annyit tud, hogy régóta barátok vagyunk). Mikor megértette, hogy mit mondtam elkezdett sikoltozni! Kézzel-lábbal megpróbált lebeszélni, elhordta mindennek, pedig ha ismerné... Úgy érzem, hogy a világ legrendesebb pasiját fogtam ki. Anyukám ezt követően felhívta mamámat, és befeketített neki, valamint ellenem hangolta az egész családot! Csak azért, mert annyit találtam mondani, hogy ez a haverom tetszik nekem. Pedig nagyon szívesen elújságomnám neki hogy járunk, hogy mennyire szerelmes vagyok, és hogy egy főnyeremény ez a srác. Bizonyos kérdésekben tanácsot is kérnék tőle, ha normális lenne (ő az első barátom egyébként). Ha elmondom, félek hogy eltilt. Igen, sikerülne neki, szétszereli a netet, elveszi a telefonomat, nem tudunk beszélni, találkozni pedig így is csak hetente, kéthetente tudunk, mert messze lakunk egymástól. Egyébként anyám mindenbe beleszól, pl azt sem hagyta hogy oda jelentkezzek egyetemre ahova szerettem volna... vagy hogy milyen ruhát hordjak... Kiállhatatlan a természete, mindig minden csak úgy jó, ahogy ő mondja. Folyamatosan veszekszik és ordibál minden kis hülyeség miatt. Nem lehet vele mit kezdeni. Talán szeptemberben sikerül elköltöznöm itthonról, minden áron azon vagyok (ha nem sikerül, felkötöm magam). Addig viszont tűrni kell. De mit kezdjek vele? Annyira idegesít, hogy nem hogy nem szereti a barátomat, de el is hordja mindennek úgy, hogy nem is találkozott még vele. Persze neki soha senki nem lenne jó. Megértem én, hogy nem egyforma az ízlésünk, de ez akkor is nagyon durva amit leművel. Mit csináljak? Elmondjam, hogy járunk? Vagy titkolózzak tovább?

20/L


2012. jún. 13. 18:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! ez most komoly? figyelj 20 évesen már FELNŐTT NŐ vagy aki azt csinál amit akar. te hozod a döntéseidet nem a anyukád. mondd meg neki hogy ne kezeljen úgy mint egy 10 évest mert már érett nő vagy. nyugodtan mondd a szemébe amit akarsz és ne félj felvállalni a barátodat mert már nem vagy tinilány sőt...
2012. jún. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ideje a békés meleg családi kuckó elhagyásának.

Igen nehéz munkát találni, de nem lehetetlen, suli mellett kifejezetten sok a diákmeló. Pároddal/barátnőddel együtt már nem is vészes az albérleti költség.

2012. jún. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Tudom. De egyszerűen addig jön, és rágja az ember fülét, amíg azt nem mondom, hogy jó, nem beszélek vele többet, és titokban folytatom azt amit eddig. És nem egyszer megmondtam már, hogy felnőtt önálló ember vagyok, nem vagyok már gyerek, de mindig az a válasz, hogy az én értelmiségi szintem maximum a 10 évesekét üti meg. Hozzáteszem, egyetemre járok...
2012. jún. 13. 18:47
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, amíg az elején voltam, addig azt hittem, 14-15 lehetsz....Az egyetemes résznél meglepődtem, de amikor láttam a végén, hogy 20 éves (20 !!!!!!!!!!), elképedtem. Igenis, szerintem a szülő szóljon bele, ha valamiért nem érzi a gyerekét biztonságban, tartsa rajta a szemét, de nem 20 évesen!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Azért csinálják, mert MEGTEHETIK veled. Mert hagyod. Mi történne, ha otthon azt mondanád, hogy : van egy fiú, aki udvarol nekem. 20 éves vagy!!!!!


Ha anyukád ennyire ilyen, kérdezd meg, hogy első baráthoz mikor van itt az ideális kor, illetve neki mikor kezdett egy fiú, vagy épp apukád udvarolni. Tényleg, apukád milyen?

2012. jún. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Apukám? Papucs.... Jó fej egyébként, csak belefáradt a rengeteg vitába anyámmal. Vele is minden kis apróságon veszekedett, így már apu se mond el neki sok mindent. Ő egyébként tudja hogy van barátom, és nem ellenzi, sőt szereti azok alapján amiket meséltem róla.
2012. jún. 13. 18:56
 6/13 anonim ***** válasza:
97%
Figyelj, én hogy is mondjam, abszolút szülőpárti vagyok, és sosem hagynám anyukámat magára, és a hátamon feláll a szőr, amikor azt olvasom, hogy nem jó szülővel lakni (nekem tökéletes), de most azt mondom, hogy egyszer kapd el anyukádat, és tedd helyre. 20 éves vagy!!!
2012. jún. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, ezt a pár hónapot csak kibírod addig tényleg törekedj arra, hogy el tudj költözni, mert ez tarthatatlan. Anyud bekattant szerintem, soha az életben nem fog elengedni maga mellől ha ezt hagyd neki, had feketítsen, addig amíg véleményt alkotnak rólad a saját rokonaid anélkül , hogy tudnák mindkét fél részéről a történetet nem is baj ha nem érdekelnek. Kitartás! Ezek után biztos ne mond el.
2012. jún. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"Azért csinálják veled mert MEGTEHETIK, mert hagyod" Tökéletesen egyet értek, 20 éves vagy, elvileg te hangsúlyozod, hogy egyetemre jársz, komoly vagy. Akkor kérdezem én, miért nem mersz szembe szállni felnőtt nő létedre az édesanyáddal? Miért nem állsz ki magadért? Dolgozz a suli mellett, költözz el. A szülő az szülő, de nem teheti meg hogy az ő életét éld! Van saját akaratod, hagyod hogy elrontsa az életedet? Nem jelentkezhettél oda ahova akarsz?

Ui: "és a hátamon feláll a szőr, amikor azt olvasom, hogy nem jó szülővel lakni" Kedves, az hogy neked jó, mert vagy olyan szerencsés az egy dolog, az meg hogy valakivel így bánnak a szülei, az egy másik dolog. Tudomásul kell venni hogy nem egy ilyen van!

2012. jún. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Shaddark ***** válasza:
100%

Tudlak sajnálni, szegény...

Ez azért "pl azt sem hagyta hogy oda jelentkezzek egyetemre ahova szerettem volna"

nagyon durva. Ha nem azt csinálod majd hátralévő életedben amit szeretsz és amihez kedved van nem lesz teljes életed. Én minden lehetőséget megnéznék hogy hogyan tudok függetlenedni. Az egyetem kollégium lesz? Az jó lenne neked, megtanulnád hogyan kell önnállóan élni és előkészülhetnél hogy diploma után külön menj.

És egy jó tanács:

Ismerek pár olyan hölgyet akik lánykorukban hasonló "cipőben" jártak mint te. Ők úgy menekültek hogy olyan párkapcsolatot szereztek aki elköltöztette őket és ez akkor jobb volt nekik mint otthon. De azóta mindegyik elvélt, a legtöbbjük gyerekkel. Az ilyen menekülési kapcsolatok akkor amikor csinálják jónak tűnnek, de mindig válás a vége. Ha ilyesmin gondolkozol esetleg az se rossz, de ne házasságba, gyerekbe még két-három évig ne fogj bele mert amikor már elmúlik az ilyen otthon hatása (amit senkinek se kívánok) akkor sokat fogsz változni te is és az igényeid is.

Jah, a kérdésre a válasz: titkolózz.

Szeptemberig kibírod és addig se tud bekavarni - sose lehet tudni...

2012. jún. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Shaddark ***** válasza:
Ja, és kitartást :)
2012. jún. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!