Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám szidja a barátomat,...

Anyukám szidja a barátomat, mert én diplomás leszek, ő pedig szakmunkás, és hogy mit akarok én egy ilyentől. Ti egyet értetek ezzel?

Figyelt kérdés

A barátomnak szakmája lesz, én egyetemre járok. Anyukám ezért mindig lealacsonyítóan beszél róla, hogy milyen már az hogy egy diplomás lánynak szakmunkás a barátja...


Hiába mondom neki, hogy míg ő a szakmájával havi 200-at is meg fog kapni, én a diplomámmal a fizetést nézve hozzá képest a béka s*gge alatt leszek.


Hogyan értessem meg vele, hogy nem kellene őt lenéznie emiatt?


Ha itt van a barátom nálunk, akkor jópofizik vele anyum, bár azért sokszor elég flegma vele ami engem annyira bánt...


2012. jún. 8. 10:15
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
80%
Ne értesd meg vele, majd rájön. Egyszerűen nem beszélj vele errőlatémáról. Ha elkezdi akkor kimész a szobából.
2012. jún. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%
Ez örök probléma, mármint a "diploma-szakmunkás" és az "anya- gyerek párja" dolog. Te tudod, hogy szereted e annyira, hogy más ne befolyásoljon benne, vagy ilyen emberek által létrehozott kicsinyes dolgok miatt szétmenjetek e. Mindenki magának választ párt, nem neki választanak és nem másnak kell megfelelni, anyukád a leírásodból sosem fog változni hiába erőlteted, ha elfogadja akkor elfogadja ha nem akkor nem. A gyerek legalább egyszer mindig csalódik a szülőkben és általában ilyenkor mert az addig tökéletesnek hitt képet összetörik,megszokták a 20 évnyi "parancsolgatást" és azt hogy a gyerek megcsinálja amit mondanak, csak elfelejtik , hogy ez elmúlik vagy visszaüthet. Üdv a való életben.
2012. jún. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
70%

ma 10:25


a szakmunkás mióta tanulatlan, ember? te biztos tanultnak tartod magad, de a bunkóság áradt ebből a mondatodból...a szakmunkás az olyan "tanult" emberektől húz le pénzt amilyen te is lehetsz, mert jaj de okos vagyok de megjavítani semmit nem tudok.

2012. jún. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
90%
Hallottam olyat, hogy a nő jogász volt, a férfi asztalos. Ma egy nagyon jól menő asztalos ipari vállalkozást vezetnek ketten, és köszönik, jól meg vannak, de hallottam már ennek az ellenkezőjét is, hogy egy fogorvosnőnek szakmunkás volt a férje, és elvált a bunkó férjétől, mert az nem tudta felfogni, hogy az egyetemet végzett felesége többet elért az életben, mint ő. Lutri, de ha ti jól meg vagytok, nincs intelligencia közti különbség, sz@rjátok le, mit mondanak mások.
2012. jún. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
86%
Attól hogy szakmunkás lehet még belőle gazdag vállalkozó is. Volt már rá példa nem is olyan kevés. Mond meg anyukádnak.
2012. jún. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
64%
Én is diplomás vagyok, de azt mondom, inkább járnék egy szakmunkással, mint egy büfészakos vagy bölcsész idiótával.
2012. jún. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk is hasonló a helyzet,én most járok a mesterképzésre,a barátomnak pedig érettségije és szakmája van.Ha nem is mondja ki ennyire nyíltan,de látom anyámon,hogy ez az egyetlen problémája a barátommal.Érdekes,anyámnak 3 diplomája van, apámnak meg érettségije,akkor nem volt neki gond?Oké,biztos félt,hogy elkövetem az ő hibáit újra,vagy hogy ugyan azok a konfliktusok lesznek köztünk mint a szüleim közt.De ahelyett,hogy ezt elmondaná nekem,mint egy féltő,jóakaró szülő,finom kis megjegyzéseket,jeleket használ,ami nekem nagyon rosszul esik.


Én egyébként próbálok hasonló kis megjegyzéseket tenni,mint amiket ő tesz,amelyekben a barátomat dicsérem.Hogy mennyire ért ehhez-ahhoz,miben jó,milyen jó ötletei,tervei vannak stb.Igazából anyám vagy jobban megkedveli vagy nem,a mi kettőnk kapcsolatán ez nem fog változtatni.


22/L

2012. jún. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
75%

Ismerek olyan orvost ( nőt) akinek szakmunkás végzettségű a párja, és évtizedek óta boldog, harmonikus házasságban élnek.


Személyes tapasztalatom is van, nekem két diplomám van, a volt páromnak szakmunkás végzettsége. Én is úgy gondolkodtam mint te, hogy a papír nem számít ha két ember szereti egymást.

Csakhogy később ( a "rózsaszín köd" eloszlása után) egyre inkább elkezdett zavarni, hogy míg ő a napilapokon kívül mást nem olvasott, addig én faltam a könyveket. A zenei ízlésünk ég és föld volt. A beszélgetésünk évek alatt a nullára redukálódott, mire rájöttem, hogy egész egyszerűen nem illünk egymáshoz, mivel más az érdeklődési körünk.


Nyilván nem tartozik mindenki a fenti kategóriába, de nem árt átgondolni, hogy hosszú távon is egy hullámhosszon tudtok- e majd maradni?

Az anyagiak nagyon másodlagos kérdés ebből a szempontból.


Ha úgy gondolod hogy minden OK és számodra ő a NAGY Ő, akkor ezt muszáj anyukádnak is elfogadnia, elvégre a te boldogságod kell legyen az elsődleges számára.

2012. jún. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
nem tanulatlan, nem hülye, sőt én intelligensebbnek tartom őt magamnál
2012. jún. 8. 10:36
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

A 10:25-össel nagyon nem értek egyet. Több bunkó diplomás ismerősöm van, mint bunkó szakmunkás - a végzettség nem minősít, bár tény, hogy jelez valamit. Akár azt is, hogy tizenévesként nem voltak konkrét céljai vagy inkább pénzt szeretett volna keresni, mint még x évig tanulni.

Arra azért kíváncsi lennék, kedves kérdező, anyukádnak milyen végzettsége van? Oké, oké, hogy védi a leendő-diplomás lányát, de lenéznie nem kellene a párodat, főleg, ha ezt téged bánt.

2012. jún. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!