Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi idő után lehet elmaradt...

Mennyi idő után lehet elmaradt gyerektartásért végrehajtást kérni? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Válás után páromnak meg kellett volna kapnia a saját, valamint a gyermek ingóságait (ruhák, gyerek PC-je, játékai, stb). Ennek már egy éve, azóta sem kaptuk meg.

Az apuka rendszeresen késve utalja a tartásdíjat (1-5 nap), a januárit csak február elején kapta meg párom, ebben a hónapban már egy hetet késik. Telefonra, email-re nem reagál az apa.

A végrehajtást meg lehet indítani egyben, vagy a gyerektartás miatt még várni kell? Esetleg lehet közvetlenül kérni a levonást bankszámláról is? (Rokkantsági járadékos az apa, abból pedig január 1. óta nem lehet tartásdíjat vonni. Erről a tv-ről mondjuk meg van a saját véleményem :( )


A segítő válaszokat előre is köszönöm!


2012. jún. 14. 06:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

08.58 87%-os


""de nem kért tartásdíjat"


-Akkor valszeg "anyu"nem volt rászorulva a pénzre.Mert ha rá lett volna, akkor úgy beperelte volna "aput"mint a szél gyerektartásért.Nagyon gyerek lehetsz még ehhez a témához,és beszélsz hülyeségeket.

2012. jún. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

10. EZT ugye nem gondoltad komolyan?!?!??!

"Arra nem rokkant,hogy gyereket csináljon?"

Olyanról még nem hallottál, hogy valakinek gyereke lesz (A te szavaiddal gyereket csinál) és utána megbetegszik/rokkant lesz?

Ezen kivül arra sem gondolsz, hogy a rokkantjárulékból az apának még ennicalóra sem jut?

Ha a hozzád hasonlók kicsit elgondolkodnának, akkor rájönnének, hogy ha ebböl még fizetnie kell(ene), akkor rovidesen éhen hal és utána semmi pénz nem jön.


Mellékesen ha meghalt volna az apa, akkor a gyereknek honnan jönne a pénz? Mert azokat a gyerekeket is felnevelik, akiknek egyik szülöje már nem él.

2012. jún. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"Ezenkívül arra nem gondolsz,hogy a rokkantjárulékból az apának még ennivalóra sem jut"?


-Ezenkívül arra nem gondolsz,hogy az anyának a bevétele lehet egy minimálbér és egy családi,és kettejüknek még ennivalóra sem jut?


"Ha a hozzád hasonlók kicsit elgondolkodnának,hogy ebből még fizetnie kell,akkor rövidesen éhen hal"


-Ha a hozzád hasonlók egy kicsit elgondolkodnának,akkor nem írnának ekkora hülyeséget,mint például most te.


"Mellékesen ha meghalt volna az apa,akkor honnan jönne a pénz"?


-Mellékesen az árvaságit küldené az állam az anyának.De nem ártana ha a jogszabályt,és a családjogi törvényt egy kicsit átnézegetnéd,mielött itt kotyorászol oltári nagy baromságokat.Egyáltalán te hogy mered venni a bátorságot,ahhoz,hogy egyedülálló anyák felett pálcát törjél,miközben fingod nincs a témáról.Mit tudsz te egyáltalán erről?Semmit szerintem.De tudod mit?Szivemből kívánom neked,hogy ha lesz,vagy van gyereked nevelgesd szépen egyedül.Nagyon kíváncsi lennék arra,hogy merre felé görbülne a szád,ha a hó végére nem tudnál a gyerekednek már egy fagylaltot sem venni,az iskolából hazafelé.Vagy netán a szeptemberi iskolakezdésnél,az egész havi fizetésed kevés lenne a gyerek teljes felszerelésére.Nem tudom,hogy akkor is ezen a véleményen maradnál-e csillagom.

2012. jún. 15. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát, bár az nem esett jól, hogy egyesek lehordtak.

Egy kis kiegészítés a teljes képhez, hátha változik pár ember nézőpontja. Apuka alapítványi elnök (ingyen!?), párom is ott volt alkalmazásban, amíg ki nem tört a "botrány" (válóper, gyerekelhelyezési per). Ennek két éve. Apuka (vagy a könyvelő) azóta nem szolgáltatja vissza párom bizonyítványait, tehát nem tud elhelyezkedni, csak alkalmi munkákat tud vállalni. Mielőtt jönnének a kommentek: ment email, tértivevényes felszólítás, hogy adja ki a papírjait, valamint az utolsó havi munkabérét (azt sem kapta meg), de semmi. Jelenleg rendőrségen van az ügy, immár fél éve! (Pedig úgy tudom, hogy két hónap a nyomozati szakasz, utána már csak az ügyész engedheti a hosszabbítást.) Amúgy apuka havonta több mint 200e Ft-ot fizet ki számlákra, lízingre a 120e Ft-os járadékából.

A járadéka 120e Ft, ennek a 25 %-át kellene fizetnie, mert a gyerek tartósan beteg (ezt amúgy apuka magától ajánlotta fel!).

Tegnap felhívtam a bíróságot is, kiderült, hogy ismét le lehet vonatni a rokkantsági járadékból a tartásdíjat.

Az apuka valóban először "csinálta meg a gyereket", majd amikor a gyerek 4 éves lett, akkor lett rokkantnyugdíjas.

Én a fizetésem 50%-át fizetem tartásdíjra!

Le lehet hordani minket mindenféle szemétnek, de a 80e Ft-os (maradék) jövedelmem mellé szükségünk van a tartásdíjra a megélhetéshez, főleg úgy, hogy albérletben lakunk!

Amúgy a Csjt valóban az írja, hogy "Csjt. 69/A. § (1) A szülő a saját szükséges tartásának rovására is köteles megosztani kiskorú gyermekével azt, ami közös eltartásukra rendelkezésre áll. Ez a szabály nem irányadó, ha a gyermek tartása vagyonának jövedelméből kitelik, vagy a gyermeknek tartásra kötelezhető más egyenesági rokona van.

(2) A gyermeket gondozó szülő a tartást természetben, a különélő szülő elsősorban pénzben szolgáltatja (gyermektartásdíj)."

Kiegészítés: a gyermeknek nincs vagyona, jövedelme, hogy önmagát eltartsa (10 éves).

Tudom, hogy a kérdésem feltevésénél nem írtam le mindent, de nem gondoltam volna, hogy ekkora vihart kavarok.

Sajnálom, hogy egyesek felháborodtak a kérdésemen, de nekik javaslom, hogy inkább gondolkozzanak, vagy kérdezzenek, semmint, hogy első dühükben írjanak választ!

2012. jún. 15. 06:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!