Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt élettársam nem fizeti a...

Volt élettársam nem fizeti a gyerektartást, végrehajtást kértem, a végrehajtónak is jár ebből pénz, ha az apa kifizeti?

Figyelt kérdés
2011. nov. 14. 15:20
 1/7 anonim ***** válasza:
a végrehajtó még a gyerektartáson felül fogja követelni tőle a neki járó pénzt
2011. nov. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És a gyerektartásból nem vonhat le a végrehajtó?
2011. nov. 14. 15:26
 3/7 anonim ***** válasza:
Behajtási jutalékot kér, ami 5 milla alatt az összeg 10%-a (magasabb összegnél már összetettebb, de gondolom nektek ide ez kell), plusz fizeti az "államnak járó végrehatási költség (illetékkel együtt)"-et. Mármint a volt élettársad fizet..
2011. nov. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem, a te pénzedhez nem nyúl. A végrehajtók az adósok befizetéseiből élnek.
2011. nov. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
De igen a gyerektartásból fogja levonni, én is így voltam.
2011. nov. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mert az történt, hogy az apa 6 hónapja nem fizette a gyerektartást, amikor végrehajtást kértem, és most felhívtam a végrehajtót, hogy mi van, és mondta, hogy nekik kifizetett 105.000 ft-ot, és abból nekem kézhez adnak 69.000-et. Azt mondta a volt párom, hogy azért nem fizette, mert nem tudja, hol lakom, pedig tudja. Nem értem, miért nem kapom meg az összeset.
2011. nov. 14. 15:43
 7/7 anonim ***** válasza:
Énis ebbe vagyok..DE a végrehajtó a te követelésedből nem von le a maga javára..azt pluszba ráteszi..Az lehet,hogy a volt párod,nem fizetett csak annyit amivel el volt maradva és ezért vonhatta le a te pénzedből..Mert ugye a végrehajtó először a saját jussát vonja le..
2011. nov. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!