Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt párom 6 hónapja nem...

Volt párom 6 hónapja nem fizeti a gyerektartást, amióta a bíróságon voltunk, végrehajtást kértem. Mit csinál a végrehajtó? Mikor lesz ebből pénzem? A volt páromat is értesítik erről?

Figyelt kérdés
2011. nov. 9. 14:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát a bírósági végrehajtó megpróbálja valahogy behajtani a pénzt. Mi más esetben kértünk végrehajtást, de ahogy megtudták hogy végrehajtási szakaszban van a dolog maguktól kifizették ami nekünk jár. Általában elvisznek valamit a lakásból, stb. Más lehet jártasabb talán többet tud segíteni.
2011. nov. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2011. nov. 9. 15:08
 3/11 A kérdező kommentje:
Ha valaki többet tud, az írjon.
2011. nov. 9. 15:10
 4/11 anonim ***** válasza:

Elsősorban inkasszózzák a számláját, majd, ha az nem elég, tiltják a fizetésének meghatározott összegét (függ attól, hogy egy vagy több gyerekről van-e szó, más miatt tiltanak-e már, stb.).

Ha ez sikertelen lenne, akkor akár árverésre is kerülhet a dolog: ingó vagy ingatlan árverés. (Autót, házat - legvégső esetben).

Ez elég hosszadalmas folyamat, ebből egyhamar ne remélj pénzt.


Az állam általi megelőlegezést próbáltad?

2011. nov. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nálunk az volt, hogy anyum több év után fordult bíróságra, amikor már megelégelte apumat, hogy semmit nem fizet. Sajnos előrébb nem jutottunk, mert apumnak akkor (és szerintem a mai napig) nem volt bejelentett munkahelye, effektív nem volt hivatalos keresete. Sem pedig tulajdona, mert az ingatlan, amiben az új családjával éltek/élnek a nagymamám nevén van. Úgyhogy anyum nem tudott belőle semmit kicsikarni. Hozzáteszem 300-400e forintokat vitt haza apám nettóban havonta nem hivatalosan és egy fillért nem láttunk belőle, és anyum egyedül nevelt sima, alkalmazotti fizetésból... :P

Sajnos nem tudom, hogy milyen háttere van a ti eseteteknek, de szerintem ha kiharcolod, biztos lesz belőle valami. Anyum nem volt túl harcias, gyorsan feladta a dolgot, lehet, hogy ez is baj volt.

2011. nov. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A volt páromat hogyan értesítik erről?
2011. nov. 9. 15:24
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem hivatalos bíróságról kiküldött levelet fog kapni.
2011. nov. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja, és még annyit tennék hozzá, hogy csak 6 hónapra visszamenően lehet a tartást kérni, tehát ha több idő el is telik, hogy nem fizet, visszamenőleg akkor is max. 6 hónapot kérhetsz.
2011. nov. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A végrehajtásról természetesen levélben értesítik a párodat, majd a munkáltatót is, akinek kötelessége lesz a keresetének megítélt részét neked utalni.


A tartásdíj nemfizetése bűncselekmény, szabadságvesztéssel büntetik.

Volt egy sofőr nálunk, aki csak beugróként dolgozott egy-két napos egyszerűsített bejelentéssel pont azért, hogy ne kelljen fizetnie.

Nem is tette, levonni nem tudtak, ezért kőrözést adtak ki ellene. Gondolom már ül.

2011. nov. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Aki még tud valamit, az írjon nekem.
2011. nov. 9. 16:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!