Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Család vagy a gyerekkori álmom?

Család vagy a gyerekkori álmom?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok. Gyerekkori álmom, hogy pilóta leszek (utasszállító repülőgép). Idő közben főiskolára mentem és megtetszett egy úgymond "földi" szakma is. Megismerkedtem 2 éve a barátommal, és együtt szeretnénk leélni az életünket, ez már teljesen biztos és a családalapítás, közös otthon felé is tettünk már lépéseket. =)

Szépen lassan háttérbe került az álmom, de azért még mindig úgy érzem, ez tenne igazán boldoggá. Lehet nem csinálnám hosszan, de egy ideig biztosan.


A probléma: Ez egy olyan szakma, ami folyamatos távolléttel jár, nagyon ritkán látnánk egymást, a család meg nem tudom mennyire működne emellett. Nem szeretnék későn szülni, ugyanakkor nem is hagynám itt a gyerekeimet és mennék el messzire dolgozni!

De mégis csak ez egy hatalmas álmom. Nem tudom, mennyire merjek nekivágni, és felrúgni a jelenlegi átlagos életemet az önmegvalósításért cseerébe.


Köszönöm a válaszokat!


21N



2012. jún. 16. 16:31
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Valójában a kérdésem lényege az volt, hogy döntsek-e kicsit a karrierem javára a családdal szemben.
2012. jún. 16. 16:32
 2/12 anonim ***** válasza:
62%
Ez nem "kicsit". Félő, hogy ez a szakma kizárja a családot.
2012. jún. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%

Semmiféle karrier nem állna előtted. Nincs az országunknak légitársasága, így munkád sem lenne. Külföldi légitársasághoz nagyon nagy szerencse (még inkább jó kapcsolat) bekerülni. Szerintem itt is jó volna a kompromisszum, miszerint repülj, itthon, kis gépen csak úgy, ne pedig utasszállítót akarj vezetni. Egyébként mire hivatásos pilóta lennél mondjuk egy Boeingen, legalább 10 év.

Menjél, kezdd el ezt a dolgot vitorlázórepülővel, majd kis motorossal, ezek is éveket igényelnek. Utána pedig mondjuk ha megvan az affinitásod hozzá (és a tőkéd), alapíts egy céget, ami sétarepüléseket kínál, és akkor ott lehetnél pilóta... kis Cessnán vagy valamin.

2012. jún. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Külföldön lenne esélyem, ez nem lenne kizáró ok.
2012. jún. 16. 16:41
 5/12 anonim ***** válasza:
56%
Én elöször valór váltanám az álmaimat,aztán családolnék,ugyanis 20 évesen pont fordíva csináltam,és örökre bánom!A munkádat bármikor felfüggesztheted hogy családot alapíts,de fordítva ez már nem igazán lehetséges!
2012. jún. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%
Én mindenképp az álmomat választanám. De nálam mindigis az volt az első.
2012. jún. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
61%
Ugye tisztában vagy vele, mennyire múlandó a szerelem? Meg azzal is, hogy a gyereked sosem fogja neked megköszönni, hogy feláldoztad az álmaidat? Először élj, tedd azt, amiről régóta álmodozol, aztán meglàtod hogyan tovább.
2012. jún. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%
Ha nem valósítod meg az álmod, az egész életedben hiányozni fog, bánni fogod, hogy nem tetted meg még volt rá lehetőséged!
2012. jún. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
28%
Nekem a család álmom, szóval.. :)
2012. jún. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj először is a pároddal, jelenleg hogy látja ő a dolgokat, és te hogy látod a családalapítás témakörében. Mikor kelnétek egybe, mikorra terveznétek gyermeket. Ezzel szemben mikor végzel a sulival, mikor kezdenél el dolgozni, s mit jelent az konkrétan, hogy "egy ideig" csinálnád. Állíts fel magadnak érveket és ellenérveket.


Az vsz. segítene a döntésben, ha megismerkednél pilótákkal, és elbeszélgetnél velük erről a hivatásról, hogy tisztábban láss, milyen ez a munka pontosan, s milyen a családi életük emellett. De beszélhetsz százával olyanokkal is, akik nem pilóták ugyan, de szintén ritkán látják a családjukat: csak mert rá vannak kényszerítve, hogy messze földön, akár külföldön dolgozzanak, vagy a párjuk és ők is három műszakban vannak, s persze váltottan, esetleg csak alva látják egymást... csak körül kell nézni, olyan sok házaspár van, akik tkp alig találkoznak, a gyerekekről már nem is szólva.


Mindenesetre elég fiatal vagy, így nyugodtan próbálgathatod még magadat.

2012. jún. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!