Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet ezt ép ésszel...

Hogy lehet ezt ép ésszel kibírni? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Tudni kell, hogy én alapvetően egy nyugodt,csendes természetű ember vagyok. A lakóhelyemtől 160km-re tanulok év közbe, most nyárra meg hazajöttem kb.3 hónapra.

A szüleim egyszerűen kibírhatatlanokká váltak, pontosabban anyám, apán csak hallgatja... Állandóan megy a feszültség keltés, anyukám komolyan olyan mintha idegbeteg lenne, állandóan ordibál, hihetetlenül hamar felkapja a vizet mindenen, a legegyszerűbb apróságon is. A lehető legegyszerűbben megoldható dolgot, is annyira túlkomplikálják, hogy azt el sem lehet képzelni...

Az a gond szerintem hogy anya mindent az ő irányitása alatt akar tartani, ami persze lehetetlen, és ehhez társul ez az erőszakossága(régen nem volt ilyen..)

Régen minden szép és jó volt. Azóta változott meg mióta ő ápolja az anyukáját(az én nagymamámat), mármint ő mos, főz, mosogat nála, meg ugye itthon is. Most hogy hazajöttem próbálok neki segíteni, pl itthon takarítok, meg főzök mire hazaérnek. Nem is ez a lényeg, hanem én ki nem állhatom hogyha igazságtalanul bírálnak, ordibálnak velem, holott én nem is csináltam semmi rosszat, csak segíteni akarok nekik, hogy könnyebb legyen az életük. De ők minden kis apróságba belekötnek, ami nem tetszik nekik velem kapcsolatba, és mivel én kiállok a véleményem mellett, mert szerintem nekem van igazam, ezért mindenből oltári nagy vitatkozás lesz. Miért nem lehet elfogadni ha valakinek más a véleménye? Én elfogadom, ha ők mást gondolnak, de akkor ők is fogadják el hogy nekem más a gondolkodásmódom...

Mit tehetnék a napi feszültségcsökkentés érdekében? Csak mert ha beszélgetünk akkor veszekedés van, ha meg nem beszélgetünk, akkor meg az a baja anyámnak, hogy jajj ha nem beszélgetsz velem akkor eltávolodunk és milyen szakadék lesz köztünk és ő ezt nem akarja... Mondom mindenből problémát csinálnak...:S

21L



2012. jún. 15. 09:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!!!

Húúúú ez nagyon szomorú. Szegény anyukád.... Meg te is ugye...

Jegyezz meg valamit !! Bármi is történjék, a szüleid nagyon szeretnek, csak mivel egy kicsit túl vannak terhelve(főleg anyukád) a feszültséget azon adják ki ,aki a legközelebb van hozzájuk. Azt tudjuk a legjobban megbántani ,akit nagyon szeretünk.

Menj oda anyukádhoz és beszélgessetek, hogy mivel tudnál segíteni neki ? Mondd el neki ,hogy régen nem volt ilyen és ,hogy tudod ,hogy milyen nehéz lehet és szeretnél segíteni. Azt is mondd neki ,hogy a sok idegeskedés az ő kárára is lehet.Mondd el neki ,hogy nagyon szereted és nem szeretnél veszekedni, mert ez neked is rossz /megvisel lelkileg.... :(

Teljesen öntsd ki a szíved .... Mondd el neki ,mit érzel ... Nem tudom ,hogy álltok anyagilag ,de nem lehetne valahogy megoldani azt ,hogy hetente pár napra valaki más menjen át a nagymamához , hogy ellássa őt??? Az sokat segítene ... Remélem tudtam segíteni

2012. jún. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Annyira azért nem állunk jól, hogy minden hétren pár napra felvegyünk valakit. Néha szokott hívni anya egy takarítót, aki ott kitakarít mert az már nem bírja.

Ja már próbáltam beszélni vele erről többször is, azt is mondtam hogy régen nem ilyen volt. Azt mondta, hogy tudja, de már nem fiatal, és régen minden problémát magába zárt, de hogy mostmár nem tudja nyugodtan megbeszélni ezeket, mert már nem bírja elfojtani magába....

Mondtam hogy menjen el pszichológushoz, hogy tanulja meg kezelni a stresszt, erre azt kaptam válaszul, hogy én ugyanazt csinálom vele mint az egyik rokonunk az anyjával, hogy pszichológust ajánlok, és hogy mit képzelek én...

Ez meg a másik, amit nem említettem, hogy mindenen megsértődik, és tulajdonképpen ez az egyik probléma.

Talán ha belegondolok így lehetne összefoglalni a problémákat:

1. Anyám mindent a saját irányítása alatt akar tudni, amit nem nyugodtan old meg, hanem indulatosan.Persze mindent a lehető legkomplikáltabban próbál megoldani.

2. Apám nem segít neki semmiben, max csak beleszól, hozzászól a dolgokba, ha anyám megkéri valamire, mindenre azt mondja, hogy majd megcsinálja, amiből persze nem lesz semmi...És amiben megkérik, és esetleg hozzáfog, azt is a legkomplikáltabban..

3. Anyám szeretné, hogy apám segítsen, és rosszul esik neki, hogy nem segít, de egyben valahogy a saját irányitása alatt is akarja tartani a dolgokat.

4. Anyám ezeken felhúzza magát, mostmár minden kis apróságra. És ordibál apámmal is meg velem is..

5. Én próbálok segíteni, tanácsot adni, ezeken mind megsértődik és leordítja a fejem.

Kérlek segítsetek, mit kellene tennem? Elviselni a napi feszültségkeltést itthon és bele nem szólni, rájuk hagyni, és látni hogy ők örlődnek ezen(ez az amit nem birok, tehetetlenül nézni ahogy ők vitatkoznak..)Vagy beleszólni, tanácsot adni segíteni(eddig ez ment), és valahogy eltűrni, ahogy lekezelnek, és ordibál velem, és mindenen megsértődik. (ezt meg jogtalannak érzem, hiszen én segíteni próbálok nekik, nem rosszindulatból mondom, amit mondok...)Vagy más ötlet, ti mit tennétek???

2012. jún. 15. 09:46
 3/7 anonim ***** válasza:
Én erre csak egy tanácsot tudok adni bár nem biztos hogy a legjobb de az idö megold mindent! Szerintem vedd fel a csndes megfigyelő pozt! ne vitatkoz muteroddal mert "ugyis csak neki lesz igaza"(legalábbis szerinte. Bezsélges fateroddal! Nem csodálom apádat se hogy csak rámondja hogy majd megcsinálja és mégse! Gondolom korábban volt jopár szitu hogy vmit megcsinált muterod meg belekötött hogy igy nem jo és apád meg besokalt! Nem csodálom! Ha beléd kötnek csak annyit mondj ez én vagyok és ezen sehogy nem fognak tudni változtatni. Majd változol te ha akarsz! Vélemény? hagyd rájuk! bologas hogy igen jo ugy lesz igen igen . Majd ha vissza feljöttél pestre menj el egy jot bulizni a barátnökkel és az egész 3 hónapi feszkót jol kipörögöd magadbol!
2012. jún. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Tótalaki Ottó válasza:

Szerintem az agresszió félelemből fakad. Túl sok anyukádnak a helyzet és nem tanulta meg kezelni. Kérdezd meg tőle egyszerűen: Mitől félsz a legjobban? És ne hagyd békén, amíg mindent el nem mond.

Ki kellene kapcsolnia néha a mókuskerékből, elküldeni valahová nyaralni egy hétre, az sem baj, ha nem apukáddal. Sőt, inkább nélküle. Úgy tűnik ő is idegesíti anyukádat. Abban az egy hétben csak magával kellene foglalkoznia, elengednie magát, új élményeket befogadnia, egy kicsit talán boldog is lenne. Biztosítani kell róla, hogy amíg távol van, minden rendben lesz. Apukáddal jó lenne szövetkezned és addig közösen megcsinálni mindent, amíg távol van anyukád. Ezután talán rájön, hogy nem minden az ő vállát nyomja és felengedne kicsit a feszültség.

2012. jún. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Tótalaki Ottó válasza:

Ja, apukádat is meg kell győznöd, hogy ez nagyon fontos a házassága, a családi béke szempontjából és ha szeret téged, akkor aktivizálja magát a helyzet megoldására.

Nem lesz könnyű menet egyikkel sem. Ha van ilyen, egy normális rokont még bevonnék a dologba.

2012. jún. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Ottónak igaza van.

Hasonló helyzetben vagyok, de én most az anyuka szerepét játszom.

Egyszer tényleg betelik az a bizonyos pohár, ha nincs segítséged, mindent neked kell megcsinálnod, és ha nincs pihenés, vagy valami/valaki aki kizökkentene ebből a napi robotból. Ilyenkor elég csak egy icipici dolog és máris kiakad a rendszer. Anyukádnál is ez lehet a gond, és ezt te nagyon jól látod (ahogy pontokba szedve le is írtad).

Hogy mit tehetsz? Próbáld őt kizökkenteni a napi rutinból: vedd rá őt arra, hogy menjetek el együtt fagyizni, vagy ücsörögjetek egy kicsit a parkban, vagy kint a kertben. Vagy mondd azt neki, hogy egy picit pihenjen, menjen el vásárolni, addig te elmosogatsz, vagy feltakarítasz. Próbálj beszélni apukáddal is, hogy ő is legyen megértőbb anyuddal és segítsen neki (vagy legalább ne szóljon be). Nem nagy dolgok ezek, de ez jót tenne anyukádnak, mert picit kikapcsolna.

(Egyébként azért látod azt, hogy irányítani akar mindenkit, mert sajnos nincs segítsége, neki kell mindent megoldani, és már teljesen ebben a mókuskerékben él.)

Sok sikert!

2012. jún. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Fogd a cuccod, és költözz vissza Pestre. Ez most durván hangzik, de csak azon lehet segíteni, aki engedi. Úgy néz ki, anyukád nem engedi. Viszont Te is felőrlődsz.
2012. jún. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!