Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anya most mellettem van, vagy...

Anya most mellettem van, vagy ellenem? Nem tudom hogy tanácsol, vagy manipulál.

Figyelt kérdés

van egy komoly kapcsolatom. a párom megbízható, dolgos, helyes, viszont vannak hullámvölgyeink, amikor sokat szenvedek mellette. anya egyből azt javasolja, hogy szakítsak.-apával az anno rossz kapcsolatára hivatkozva, hogy én ne menjek azon keresztül, mint ő. delegyek ott ahol ő? "elváltan"? (29 éves vagyok, szinte késői gyerekvállalós korban)a párom családot szeretne velem.

anya lassan meg ott tart, hogy amikor nem birom és a szakítás szélén állunk, szabályosan örül neki.

valamint azt javasolja, menjek ki külföldre, hogy több pénzem legyen, amikor tudja, hogy a párom ezt szabályosan ellenzi. lehet a kapcsolatunk is rámenne, mert még az ötlet is gondokat szül köztünk.

vagy, mindig olyan dolgokban bíztat, amit a párom ellenez (pl. nyugodtan sminkeljek, meg hasonlók)

most nem a párommal való kapcsolatomról szeretnék beszélni, anyát nem tudom hova tenni.


2012. jún. 17. 12:21
 1/7 anonim ***** válasza:

"Sokat szenvedek mellette"


Hát, lehet anyukád kevésbé elfogult a párod irányába és tényleg neked szeretne jót.

2012. jún. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Teljesen egyértelmű. Menj. Magad is tudod, csak nehéz elszánni a lépésre magad. Ha amúgy egyébként jó kapcsolatod van anyukáddal, aki melletted volt jóban-rosszban, akkor hallgasss rá. Azt szeretné, h ne később, 40 év fölött valj el. Neki már nagyobb élettapasztalata van. Nem szeretné, h megalkudj egy olyan kapcsolatban, ami neked nem jó, mert ő esetleg sokáig ezt tette.

Én soha nem panaszkodom a szüleimnek amikor összeveszünk a párommal, pedig nem szeretik. Pont azért nem. Sőt, folyamatosan a pozitív dolgait domborítom ki másoknak.

Te még nekünk is 2 konfliktushelyzetet mutattál be, és nem 2 olyan dolgot írtál le, h pedig milyen rendes ez a pasi, ezt és ezt csinálja... Elgondolkodtató.

2012. jún. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"Ha amúgy egyébként jó kapcsolatod van anyukáddal, .....

Te még nekünk is 2 konfliktushelyzetet mutattál be, és nem 2 olyan dolgot írtál le, h pedig milyen rendes ez a pasi, ezt és ezt csinálja... Elgondolkodtató."


volt, hogy anya kidobott az utcára - annyiban nem a legjobb a kapcsolatunk.

azért mutattam be a konfliktushelyzetet csak, mert itt mutatkozik meg anya hozzáállása felém. és róla akartam beszélni.

2012. jún. 17. 12:38
 4/7 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Kérted, h ne a kapcsolatod minősítsük, nem ezért nem is teszem, de azoknak a dokgoknak a tükrében, amit leírtál (még nem is a külföld, mert azt el tudom fogadni, h. vki itthon szeretne maradni), egyértelműen azt mondom, h hallgass anyukádra.
2012. jún. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én anyám is ilyen volt, amikor már nem bírta nézni a szenvedésem az exemmel, hálaimádt mondott, ha szakítottunk, utána kibékültünk, annak nem örült. Egy anya azért általában azt nézi mi a jó a gyerekének és lehet, hogy nem lát felhőtlenül boldognak ebben a kapcsolatban, azért mondja esetleg, hogy válts. Attól függetlenül neked kell döntened és kiállnod az álláspontod mellett, nem vagy elég határozott szerintem és ezt kihasználja.
2012. jún. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Könyörgöm, egy 29 éves felnőtt nőnek ne az ANYJA mondja már meg, hogy mit tegyen....

Nem anyukádtól lesz gyereked, szóval mérlegelj.. Pláne hogy kitett téged az utcára?

Én 18 vagyok, és döntöttem. Hasonló cipőben járok mint te, a barátommal nekünk is vannak hullámvölgyek, de ez mellett rohadtul imádjuk egymást!

Neked kell eldöntened, hogy mit teszel.

De ha anyud örül annak, hogy majdnem szakítotok, akkor ÖNZŐ!! De borzasztóan. Én tudom, ezen mentem át.

Ne haragudj az agresszív írásért, de engem az ilyen mindig felkavar, nagyon rossz emlékeim vannak.

Engem el akart marni a páromtól az apám, a nagymamám, a keresztanyám, és még majdnem mindenki: vagyis apám rokonsága.

Szerintem ne hagyd magad

2012. júl. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszönöm kedves utolsó, bennem is ez a gyanú él sajnos.

egy elvált nőtől(anya) nem is tudom mi mást várhatnék. én is szakítsak "váljak". szenvedjek én is úgy mint ő.

és ennek a tükrében nevelt fel. apát lehordta mindig, ő meg megalázta magát neki mindig, de minél alázatosabb egy nő, annál kevésbé tisztelik és szeretik. sajnos ezt a viselkedésmintát tanultam :( és nem akarom úgy végezni, ahogy ő. és mélységesen de nagyon mélységesen sajnálom, hogy ő nevelt fel. úgy érzem elcseszi az életem, ahogy az övével tette.

2012. júl. 5. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!