Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem áll ki a férjem...

Miért nem áll ki a férjem mellettem?

Figyelt kérdés

A férjemnek van egy-két barátja, aki már megbántott. Az egyikkel már annyira nem tartják a kapcsolatot, szóval ez nem érdekel. A másik viszont igen. Mindig azt mondja, amikor megemlítem neki,hogy milyen rosszul esett nekem,hogy ezt meg azt mondta a srác rólam,hogy ő ezt most hogy mondja neki, stb.

Most pl. egy másik haverjával volt gond. Nagyon ritkán kérjük őket segítségre, de közben minden bulit mit tartunk. Az egyik srác, egyik nap eljött, megebédelt, majd segítség nélkül továbbállt, mondván másnap jön egész napra segíteni. Másnap eljött, kb. másfél órát dolgozott, megint megebédelt, elment. 3. napra ígérkezett, de el sem jött. Azt hiszem jogosan rágtam be. Péntek kártya volt nálunk és közöltem a férjemmel,hogy nem nagyon szeretném itt látni a srácot. Azzal jött,hogy ő hogy mondja meg neki, meg mit mondjon, meg milyen ciki. Mindig azzal érvel,hogy én sem mondanám a barátnőimnek. Pedig volt már rá példa. A kapcsolatunk elején a barátnőm pasija ok nélkül bunkó volt vele, rögtön szóltam a barátnőmnek,hogy ez szarul esett, nem értem miért csinálja, nem megyünk többet, ha ennyire nem kedveli stb. Mintha a saját pipogyaságát takarná azzal,hogy én sem mondanám meg.

Megkérdeztem tesóm, hogy mit gondol erről. Nem értette,hogy tényleg még szinte mi kellemetlenkedünk, amikor velünk voltak bunkók!

Most elment azzal a sráccal pár napra, aki az elején nem kedvelt. Ettől függetlenül pár hete küldtem neki egy üzenetet, mert műtötték a feleségét,hogy minden jót, meg szorítok és szóljonk,hogy mi van. Azóta nem írt vissza. Nekem kicsit ez is rosszul esik. Mondtam a férjemnek,hogy azért ha úgy alakul megemlítheti,hogy vártam volna egy választ, erre,hogy ő nem fogja mondani, meg mit mondjon stb.

Olyan, mintha nem állna ki mellettem. Soha egy szóval nem mondta meg neki,hogy nekem milyen rosszul esett, amiket anno mondott rólam. Én bárkivel szemben megvédeném a férjem. Ha barát, ha nem.

Vagy én gondolom rosszul? Komolyan néha olyan töketlennek érzem!


2011. júl. 17. 18:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Lehet, én látom rosszul, de a legtöbb férfi nem szereti a "felesleges" feszültséget. Szerintem abban bízik, hogy te előbb-utóbb túlteszed magad rajta, neki meg nem kell leszidnia a barátját. Azért szerintem te is érzed, hogy ezek nem akkora bűnök, de azt teljességgel megértem, hogy rosszul esik, és szerintem én is ezt várnám a te helyedben a páromtól. De próbáljuk megérteni a másik oldalt is. Szerintem csak nem akar a férjed nagyobb problémát ebből, de nem feltétlenül töketlen. Valószínűsítem, hogy ha nagyobb problémáról lenne szó, azonnal kiállna teljes mértékig melletted, de talán ezt nem értékeli akkora gondnak, hogy még nagyobbat csináljon belőle.

A helyedben azt tenném, hogy azokkal a barátaival pontosan úgy bánnék, ahogyan veled is bántak. És akkor talán észreveszi magától az a barát, hogy hogyan viselkedik, így a férjednek nem kell közvetíteni. 22/L

2011. júl. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%
Neked nincs szád? Ha engem megsért valaki,akkor ÉN mondom meg neki a véleményemet,nem üzengetek neki a férjemmel.
2011. júl. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Hát lehet hogy töketlen, de végülis most mit tud csinálni. Ha nyiltan történik, tehát a Férjed barátja megsért Téged, vagy lenyeled, vagy ha olyan súlyos akkor megmondod neki, a magadéd. ... Szerintem nem fog miatta a férjed rád haragudni. Túl lép egy határt és kész. Amúgy azok a férjed barátaid nem?.. Nem kell velük közösködni. Tehát azt szerintem nem várja el senki hogy jópofizz a férjed barátaidnak. Ha nagyon zavarnak, akkor ne légy velük egy társaságban.
2011. júl. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszi!

De van szám, csak ha én kinyitom,akkor lehet,hogy az ő barátságunknak is vége. Azt meg nem akarom. Pusztán jól esne, ha ő sem tűrne el mindent, amit a barátai esetleg "ellenem" tesznek!

És mindig csak azt látom,hogy én lenyeltem a dolgokat és oké, akkor új lap, és normális vagyok, de ez nem vezet sehova, mert nem változtatnak!

2011. júl. 17. 19:01
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszi!

Az a baj,hogy nyilván elvárja. Mert azt senki se szeretné,ha teszem fel elhívja a barátját,hogy olyan pofont vágjak,mint aki sót nyalt.

Most pl. amikor mondtam,hogy haragszom arra srácra, aki nem jött el segíteni és nyilván ennek hangot is adtam, azok előtt, aki viszont itt voltak, rám szólt,hogy nem mondjam már, mert vissza fogják neki mondani! És???? Az lenne a lényeg,hogy észrevegye magát!

2011. júl. 17. 19:03
 6/17 anonim ***** válasza:

Mondd el neki nyugodt körülmények között, hogy ez neked mennyire rosszul esik, és, hogy mit érzel.

Egyébként szerintem nem akar tutyimutyinak tűnni a haverok előtt, esetleg nem akarja, hogy emiatt megharagudjanak rá, vagy cikizzék, de ez amúgy nagyon gyerekes..

2011. júl. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
20%

N haragudj, de szerintem te csak magadra gondolsz.Akinek most műtötték a feleségét, az nem a te egóddal törődik.A gyásztáviratra se érkezik válasz, mégis jól esik abban a helyzetben.

Te honnan tudod, hogy nem bántottál meg senkit abban a társaságban.Milyen lenne azt visszahallani magdról, hogy egyszer nem segítettél valamiben, és így már nem vagy x y házastársának vállalható.A férjed helyében én se szólnék.Nincs összefüggés.Az hogy nem segített, arra úgy reagálhatnál, hogy a jövőben ti se fogtok, de úgy hogy ezért nem mehet kártyázni......hát én ezt nem értem.

Szerintem az emberek többsége ezt sokkal rugalmasabban kezeli.Minden bántás nélkül.

2011. júl. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Akkor Pedig mondd meg a férjednek, hogy jobban figyeljen Rád, mert nem szereted ha bukók veled, vagy beszólnak (megsértenek).
2011. júl. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Hát tudod, ha a műtét után a Facebookon tud posztolgatni,meg lájkolgatni, akkor azért gondolom egy üzi is belefér!
2011. júl. 17. 19:09
 10/17 anonim ***** válasza:
8%
Szegény férjed de egy hárpia vagy!
2011. júl. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!