Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesapám meghalt, anyukámnak...

Édesapám meghalt, anyukámnak hogyan tudnék segíteni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
1 hete halt meg infarktusban Édesapám. Édesanyám (57 éves) most egyedül maradt a nagy családi házban, én 50 km-re lakom a családommal, hugom németországban dolgozik. Nem tudom megoldani, hogy véglegesen hazaköltözzünk, anyukám nem is akarja, mert azt mondja el van ő, hétvégente mennénk le péntektől vasárnapig. De én nagyon féltem őt, mit tegyek, hagyjam ahogy ö akarja, vagy erősködjek azon, ahogy én akartam, hogy egy pár hónapig a párom a gyerekekkel leköltözik és én hétvégente mennék utánuk? Esténként egy ismerősünk ott alszik amúgy vele, napközben meg azt mondja elfoglalja magát. Mit tegyek, segítsetek.
2012. jún. 17. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha édesanyád meg tudja oldani a dolgot hét közben, akkor ne szakítsd szét a családot!
2012. jún. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nem tudod Ő magatokhoz költöztetni egy kis időre?
2012. jún. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is 57éves vagyok. egyáltalán nem készülök a halálra, de már nem csak tudok, hanem valahogy érzem és elfogadom, hogy ez az élet rendje.voltunk fiatalok, felneveltük a gyerekeket, megállnak a lábukon.Most az a rész jön, hogy egyikünk előbb elmegy.Elfogadom, ez következik.Persze, ha én maradok egyedül, lehet kétségbeesem, sírok, vergődök egy darabig.De nem zuhanok annyira össze, mintha valamelyik gyerekem veszíteném el.

Édesanyádnak most nyugalom kell.Ha van ott vele valaki, akkor nem kéne a ti családotokat szétválasztani.Én nem hiszem, hogy tetszene nekem, ha a fájdalmamban nem tudnék rendesen sírni, gyászolni, mert ott vannak az unokák, meg a vejem.Aki hiába családtag, mégsem a gyerekem.A gyerekek meg kicsik, kár lenne őket terhelni egy gyászoló nagymamával.

Ha hetente meglátogatod, veled tud beszélni apudról, te tudsz vele együtt sírni is akár.Nem kell odaköltözni szerintem.

2012. jún. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindhárom válaszolónak.

Az utolsó nagyon elgondolkodtató, és egyben meggyőző válasz volt. Csak én túlozom el szerintem a dolgokat, mert nagyon aggódom miatta, de ugyan ezt mondta a feleségem, hogy nem biztos, hogy most anyukámnak a nap 24 órájában a gyerekricsajra (2 és 5 éves) lenne szüksége.

2012. jún. 18. 09:40
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is az előttem válaszolónak van igaza.

Időt kell hagyni neki,hogy magában feldolgozza a helyzetet.

Ne hagyjátok teljesen magára,beszéljetek vele telefonon,s ha kéri, akkor és azt tegyétek meg,amit kér.

Kísérjétek figyelemmel az életét,de erőszakkal ne avatkozzatok be,neki kell eldönteni,hogy akarja élni a további életét. 57 évesen nem öreg még,s ha nem beteg,sok szép várhat még rá az életben,amit esetleg mellettetek v,jelenlétetekben elszalasztana.

Ő szól,ha már segítség kell neki,bízzatok benne.

2012. júl. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!