Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyum azt mondta megfog...

Anyum azt mondta megfog halni, de nem mondja el mi a baja. Mit tudok tenni? :' (

Figyelt kérdés

Gyakran jár orvoshoz, hetente többször. A családból senkinek se mondja el,hogy mi a baja,csak azt hogy úgysincs sok ideje hátra,meg hasonlók.

Mit tudok tenni? Nagyon kivagyok.:'(

16l


2012. jún. 17. 20:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon tudsz semmit tenni sajnos, részvétem. Tölts fele sok időt.
2012. jún. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Tölts vele sok időt.

Amúgy miből gondolja, orvos mondja? Az orvos tévedhet az ilyenekben. Honnan tudná meg mondani, hogy kinek mennyi ideje van hátra. Van ismerősöm akinek meg mondták, hogy pár napnál tovább nem fog tudni élni, és ennek 3 éve azóta teéjesen jól van.

2012. jún. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%
Keresd fel a kezelőorvosát, és neked, mint legközelebbi hozzátartozónak kénytelen lesz felvilágosítást adni anyukád állapotáról.
2012. jún. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád nagyon megijedt valamitől.Nagyon félhet szegény.Hányan vagytok testvérek? Apu veletek él? Vigasztalni kellene anyudat,erőt adni neki.Ez 16 évesen azt hiszem meghaladja a te erődet,valaki felnőtt kellene hozzá.Te csak annyit tehetsz, hogy minél többet légy mellette, beszélgess vele, amennyit csak lehet.
2012. jún. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

utolsó nincs igazad, a közeli hozzátartozónak se mond az orvos semmit, csak ha a beteg beleegyezik.

Viszont elég érzéketlenség egy 16 éves gyereket azzal traktálni, hogy meghalok, de az okát nem elmondani.

Nekem is van 3 gyerekem, én is voltam rákos 5 éve, de eszembe nem jutott a gyerekeim vállára pakolni ekkora terhet, hogy "meghalok" de nem mondom elmi a baj.

Szépen mindendet elmagyaráztam amikor már biztos volt a diagnózis.

2012. jún. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az orvos nem mondhatja el, csak ha kifejezetten kapott rá engedélyt a betegtől.Akkor is csak nagykorúnak mondja.A kérdező 16 éves, hiába kérdez, nem kap választ.
2012. jún. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom.

Legyél vele minél többet, segíts neki amit tudsz. Ennél többet nem tehetsz.

2012. jún. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

5. vagyok

mondd meg anyukádnak, hogy a bizonytalanság a legrosszabb, legyen szives mondja el mi a gond. (vagy ne mondogassa, hogy meghal)

2012. jún. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A biztos rossz is jobb, mint a bizonytalanság. Beszélj anyukáddal ne taszítson téged a kétségbeesésbe.Ha szeret, meg kell értenie.
2012. jún. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Érzéketlenség vagy nem, nekem gyanús. Vagy kímélni akarom a családot és nem mondok semmit, vagy őszinte akarok lenni és mindent elmondok.
2012. jún. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!