Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell csalódnom állandóan...

Miért kell csalódnom állandóan az emberekben, legfőképp a családomban is?

Figyelt kérdés

Eddig azt hittem,anyósommal jó a kapcsolatom.De tegnap kiderült,hogy tévedtem.Eddig sokszor összeugrottunk a férjemmel,mert a családi ügyeket illetően más véleményen voltunk.Most volt egy családi összejövetel.Kiderült,hogy a sógornőméknek nagy szívfájdalma,hogy egyszer,mikor nálunk voltak,nem laktak jól és máshol kellett enniük.Ez évekkel ezelőtt volt.Csak azt nem értem,mikor,mert mikor hozzánk jöttek mindig a legfinomabb ételeket csináltam és annyit,hogy maradt is még 2 napra.Erre tegnap jön az anyósom,hogy a férjemmel mindketten olyanok vagyunk,mint a f...om.Mert mikor egyszer ott volt nálunk vagy 5 éve,akkor nem jutott neki,csak a kenyér vége.Biztos vagyok benne,hogy akkor is kérdeztem,menjek-e boltba,ő meg azt mondta,hogy ne.Meg az a szokása,hogy előző este 7-8-kor bejelenti,hogy akkor másnap reggel 7-kor ott van nálunk és menjünk ki elé a buszhoz/vonathoz.

Az nem baj,hogy tavaly január óta készül eljönni hozzánk,akik 40 km-re lakunk,de nem tud,mert szar a közlekedés.De a lányához el tud menni,aki 300 km-re lakik és akihez 5 órát kell utazni,meg átszállni kb 5x.

Én meg azért vagyok szar anya,mert nem próbálgatom mindenhogyan a gyerekembe belenyomni azokat az ételeket,amiket nem szeret.Pl nem eszi meg a piros színű gyümölcsöt,zöldséget.De nekem akkor is erőltetnem kell.Vagy leturmixolni,vagy elcsipkedni.Mert a másik unokájánál a nagymama a kenőmájasba passzírozott egy kis darab paradicsomot és milyen frankó nő.Igaz,hogy a kislány két évesen nem eszik egyedül,nem lehet neki nemet mondani semmire,mert egy elkényeztetett liba.És azért is szar vagyok,mert nem veszek echinácia cseppet a gyerek immunrendszerének az erősítésére.Mert akkor így hetente beteg lesz.Tudni kell,hogy február végén kezdte a bölcsit és havonta 1 hetet itthon van,mert köhög,meg folyik az orra.De szerintem ez normális,új közösség,új bacik.De ő is gondozónőként dolgozott bölcsiben,meg felnevelt 3 gyereket.De arra nem volt még képes két és fél év alatt,hogy egy csomag pelust vegyen az unokájának.

Állandóan a másik unokája nevén szólítja a fiamat(a másik unoka lány),a kislány már kakil bilibe,közölte a fiammal,hogy te is bilizzél,mert a másik már bilizik.A fiam nem nagyon akar beszélni,a kislány már beszélget.Erre közli:hát,csak megszólal már a fiam is.És szembe áll vele és mint egy elmeroggyantnak hangosan artikulál az arcába.Meg mondjad már hogy mama,mert a kislány milyen szépen mondja.

Ja és persze szembe mindig megy a vigyorgás,de a hátunk mögött meg ez megy.Mi nem tudunk semmit jól csinálni.Az építkezésünk nem halad,állandóan jön,hogy miért nem fogadunk embert.De egyszer eszébe nem jutott volna,hogy azt mondja,akkor eljövök,vigyázok a kicsire,hogy mindketten el tudjatok menni dolgozni.

Unom az egészet.Most megy majd a fiam hozzá,de szívem szerint el sem engedném.Csak nem tudok itthon maradni.

És legjobban az bánt,hogy én mellé álltam,igyekeztem a két nagymama között egyformán elosztani az időt.De ezek után befejeztem.


2012. jún. 18. 06:15
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
ja és közölte,hogy vágassam le a hajam,mert nagyon hull.de nem hull kórosan,csak sötét színű és hosszú,jobban látszik,mint a rövid szőke.
2012. jún. 18. 06:50
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát ki másban csalódnál, ha nem a családodban (főleg az anyósban)? Őket ezért teremtette Isten.


Sok a keserűség. Biztos nagyon sok minden bánt téged. De hidd el, amit itt elsoroltál, azokat másik 5 millió nő el tudná sorolni, csak a mi kis országunkban...

Úgyhogy próbálj csak úgy simán boldog lenni és hagyni a csudába a nagymama hü..eségeit.

2012. jún. 18. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
csak elég nehéz,mert a családban mindenki összetart,csak szerintük mi vagyunk a furák.mert pl kértük,hogy ne vegyünk karácsonyra felesleges hülyeségeket egymásnak.pl:akkora volt a lakásunk,hogy egy szöget nem tudtam elrejteni.mondtuk,hogy háztartási gépet nem kérünk.jó-jó,nem vesznek.erre kaptunk egy nagy fritőzt,amit már előtte elmondtam,hogy utálom a fritőzt,nem használom soha.de a sógornőm is azt kapott,így én is.mindig olyan ajándékot kaptunk,ami nekik tetszik.a férjem,aki 5 éves kora óta pecázik,kapott egy horgászat alapjai könyvet.én ,aki l-es pólót hordok,egy s-est.
2012. jún. 18. 07:16
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak annyit tudsz tenni, hogy visszahúzódsz, amennyire csak lehet, belül is és a mindennapi találkozásokban is. Ő kívülálló a szűk családodhoz képest, és kezeld is annak. amiket csinál, egyfajta belső közönnyel, egy belső távolságból kell kezelni, mintha teljesen idegen lenne.

Ezt a távolságot meg fogja érezni. Egy idő után (sztem évek)ő akar mjd közelebb enni, mert ilyen az emberi természet, de az már más kérdés hogy akkor te erre még vevő leszel-e.

2012. jún. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Domján Editnek van egy dala: százszor elénekli - Beszélj, beszélj,beszélj!

Az lenne a jó, ha az ember a családjában beszélne, beszélgethetne. Elmondhatná, hogy gondolkodik ő a világról, megismerhetnék, és elfogadnák olyannak, amilyen.

Ebből a szempontból lehet őszintébbek azok a családok, akik azonnal őszintén reagálnak, s megmondják, hogy én nem így gondolom, mert így van lehetőség az egymáshoz csiszolódásra, vagy a másik kategorikus válaszának elfogadására. Lesznek tabutémák, amelyeket nem illik majd felemlegetni. De annál nincs rondább dolog, mint felemlegetni az 5 évvel ezelőtti sérelmeket.

Az máshol is úgy van, hogy az anya a lányával alkot szövetséget a meny ellen.

Olyan is van, hogy az anyós a fiának panaszkodik a menye ellen, ezzel a fiának a vállára rakja a terhet. A fiú vagy nem is szól ilyenkor a feleségének, de legjobb lenne, ha az anyós előtt a felesége pártjára állna.

Intelligencia kellene ahhoz, hogy a gondolatainkat ne mondjuk ki,ha az sért, bánt, vagy úgy mondjuk ki, hogy abban a jószándék, vagy a tanács látsszon.

A meny nem tulajdona az anyósnak, nem utasíthatja, legfeljebb tanácsot adhat - ha kérnek.

Persze ezek a dolgok fordítva is érvényesek: ha gondolatban pokolra küldenéd az anyóst, szemében a tiszteletet meg kell adni, már csak azért is, mert idős ember. Csak a párodat ne kényszerítsd, hogy válasszon köztetek nyíltan. Jöjjön ő rá magától, hogy miben kinek van igaza.

Abban viszont igaza van anyósodnak, hogy a kicsi gyermekkel szembe fordulva lassan, tagoltan kell beszélni, hogy a gyermek "ihassa a szót a szájról":)) Ezt írják a szakkönyvek.

Nehéz dolog az anyós-meny, meg a sógornők kapcsolata. Önuralom kell hozzá. De vannak praktikák, amivel kezelhetők.Udvarias távolságtartás.

2012. jún. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

minden anyós ilyen... nem kell velük "felvenni a harcot", vagy idegeskedni miatta, mert csak neked lesz rosszabb..

egyszerűen ne foglalkozz vele, engedd el a füled mellett, a megjegyzéseit, az ilyen emberek nem változnak- főleg idős korban csak rosszabbak lesznek.. az én családomban is vannak hasonló esetek - én ilyenkor vagy lesajnálom az illetőt, vagy kiröhögöm..

2012. jún. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Örülj neki, hogy nem veled él. Ha meg nem veled él miért ne csinálhatnád úgy a dolgaidat, ahogy te jónak látod? Nálunk sem tökéletes idill a család, de elviselem azt a pár alkalmat, amikor találkozunk és örülök annak, amim van.
2012. jún. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Minden csoportban (legyen az család, osztály, kollegák) általában vannak, akiket kinéznek, ez emberi h.lyeség, jó beletörölni valakibe a lábunkat, általában vagy a gyengébbe, vagy abba, aki nem áll be a sorba, hanem egy kicsit kilóg. A ti családotokban ti kaptátok ezt a szerepet.

Ahogy leírtad, évekre visszamenőleg apró semmiségeket vágnak a fejedhez, ez megintcsak az emberi h.lyeség. Nálunk az fordult elő, hogy a szüleim évekig jártak anyám nővéréhez, akiből egyszer csak kibukott: hogy soha nem fizettek a kínált kávéért. Névnapkor, szülinapkor volt vittünk bort meg sütit, de pont kávét az elmúlt 5-6 évben nem. Meglepődtek, nem értették a szitut, azt sem, hogy ezért miért kellett azt terjeszteni rólunk, hogy ingyenélők vagyunk. Ezek után soha nem fogadtak el kávét, csökkentek a családlátogatások --> mártirkodunk:-(

Nem tudsz olyat tenni, mondani, ami majd megfelel az anyósodnak, vagy a család többi tagjának. Fogadd el, ne vedd a szívedre. Nem tudom, miért kaptuk a családunkat, de köszönöm Istennek, hogy a barátaimat én választhatom!

2012. jún. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

És még annyit: ha az ember két saját gyereket nevel,egyforma módszerekkel, ráhatással, azok között is sok különbség van fejlődésben, tanulásban, szokásokban, érdeklődésben - akkor hogy lehet összehasonlítgatni unokatestvéreket, kislányokat, kisfiúkat? Ha gondozónő volt az anyósod, ő tudhatja ezt a legjobban.Mondd is meg neki finoman! Pláne, ha a fia és a lánya között is van különbség.

És nagyon igaz, hogy a bölcsődés gyerekek egy része havonta betegszik meg. Nálunk rendszeresen négyen vannak egyszerre a csoportban.

Abból a bilizésből meg olyan problémát csinálnak. Olyan módszerekkel kínozzák a gyereket, hogy fél napig ültetik a bilin, vagy az evést bilin oldják meg. Pedig a bilire szokás 2-3 nap alatt megtörténik, de az a gyermek fejében dől el! Nála kell tudatosulnia, hogy érzi az ingert, és szabályozni tudja, és akarja, hogy azt hogy és hova végezze.

Persze erőltetéssel meg lehet spórolni sok pelenkát, de ami kárt a gyermek lelkében lehet okozni a szigorú, durva módszerekkel, kudarcélményekkel, annak nagyobb az ára.

2012. jún. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem jó,hogy leírtad ami bánt Kérdező.De igazából az anyós probléma mindig visszatérő dolog...Nyugodj bele,és neveld úgy a gyereked ahogy jónak látod...Anyóst meg valahogy sz*rd le...
2012. jún. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!