Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom pánikbeteg, és...

A barátom pánikbeteg, és állandóan aggódik az egészsége, meg a jövő miatt. Hogyan segíthetnék neki?

Figyelt kérdés
Amellett, hogy ott vagyok neki és meghallgatom, támogatom lelkileg, mi segíthet még? Olyasmire gondoltam, mint pl. aromaterápia, masszázs, egyéb, csak ezek közül mi segíthet? Kineziológusnál, pszichológusnál járt párszor, ami segített, de nem jött rendbe teljesen.
2012. jún. 6. 20:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Pszichiáter, pszichodráma, placebo gyógyszerek.

A masszázs nevetséges, semmit nem ér. Ha jön a roham, attól függetlenül jön, hogy fáj-e a háta..

2012. jún. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Nem bunkóskodni akarok de valahol igaza van az elsőnek, csak nyersen fogalmazott. Szerintem is le kellene valamivel kötnie magát a párodnak, mert ez ok hogy te meghallgatod de egy idő után teher lesz neked, hogy te vagy a lelki szemetesládája,akár mennyire szereted is vagy te is így jársz. A jó kis fizikai munka segíthet a sok gondolat elűzésében. Ha meg segített a pszihodoki akkor érdemes lenne folytatni addig míg teljesen meg nem szűnik. Amúgy hány éves hogy a jövője miatt pánikol? Dolgozik? Ott ezt a rohamot mennyire tolerálják? Szóval sok infót nem írtál meg.
2012. jún. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
77%
Szia!Nekem 2 évig volt szorongásos pánikbetegségem nagyon erős rohamokkal.Voltam orvosnál szedtem gyógyszereket de igazából nem segített.Biztos mondták már és úgy gondolja a barátod,hogy könnyű azt mondani de ez fejben dől el.Nekem mellette még agorafóbiám is kialakult és 8 hónapig nem mertem kimozdulni a lakásból.Nálam fokozatosan múlt el a dolog.Beleszerettem egy lányba és életmódot váltottam.Leszoktam a dohányzásról és lefogytam 24 kilót.A rohamok napról napra ritkultak és egyszer csak azt vettem észre,hogy már nem tudnak eluralkodni rajtam.Persze még hosszú időn keresztül volt,hogy éreztem ki akar törni belőlem de mindig ki tudtam magyarázni magamból.A teljes gyógyulási folyamat olyan 1 év volt és semmilyen szakember segítségét nem vettem igénybe.
2012. jún. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Nem párszor kell elmenni pszichológushoz, hanem rendszeresen járni kell. Én 2 éve járok, és nemrég kezdtem el javulgatni.
2012. jún. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

hány éves a barátod? nem lehet hogy a suliban túl nagy a vizsganyomás, vagy ilyenek? vagy már dolgozik?

szerintem is elfoglatság kellene neki, és pozitívan kéne gondolkodnia

2012. jún. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam ilyen módszerekre, hogy ne görcsöljön állandóan és el tudjon lazulni, nem hiszem hogy ez nevetséges ötlet lenne. Egyébként még tanul, nem áll jól a szénája pont emiatt. Már lassan egy éve tart, és teljesen változó hogy éppen hogy érzi magát. Életmód váltás sajnos a suli miatt teljes egészében nem lehetséges, de már nem dohányzik, és próbál egészségesen enni, mozogni, stb. De nála is volt hogy nem mert kimozdulni a lakásból. Egyéb elfoglaltságra ami lekötné meg nem igazán van ideje a tanulmányai mellett...
2012. jún. 6. 21:26
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Annak aki szerint ez úri huncutság.

Vegyes gyerekkor, szorgalom, alázat a tanulásban, van amiben szerencsés voltam, de már akkor rengeteget kellett küzdenem mindenért.Érettségi után az áhított egyetem.Egyetem mellett 5 évig dolgoztam, elképesztő kitartással, nem volt muszáj, de a szakmában, hogy minél jobb lehessek.Egyetem után munka, bulik, majd belépett az álom férfi.Tervek, szeretet, rendes munka......minden rendben......és egyszer csak összeestem egy tömegközlekedési eszközön.Hónapokig nem találták a bajom, de addigra már nem tudtam enni, a 20dik orvos tudta megállapítani, egy év gyógyulás.Fizikailag meggyógyultam, de emelett párhuzamosan a traumától pánikbeteg lettem.Senkinek nem kivánom.Milyen amikro nem mersz felszállni a metrora.Szó sincs hisztiről, 12 éves korom óta egyedül jöttem a testvéremhez 300km-ről, nálam kevés talpraesett csaj volt.Ezt az ember nem választja, és ne tudd soha mit él át aki benne van.

2012. jún. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

pszichológust ajánlanék. Én magam az vagyok (leszek pár hét múlva). A páromnak is voltak ilyen gondjai, sikeresen túl vagyunk rajta.


Keressen fel más pszichológust, ha az első nem jött be

2012. jún. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Pszichológus, terápia, sportolás, nekem ezek segítettek.

Alapvetően a stressz kezelésével vannak problémák a pánikbetegeknél, nálam 15 évesen alakult ki, 5 évig szenvedtem, míg most már nagyjából tudom kezelni. Nem játék, én annyira szenvedtem, hogy kórházba kerültem, öngyilkos akartam lenni, mindig csak a halálra gondoltam, de baromira féltem is tőle, meg a jövőtől.

20/L

2012. jún. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
a többieknek köszönöm szépen!
2012. jún. 7. 01:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!