Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki 14 éves az nagy? Tudom,...

Aki 14 éves az nagy? Tudom, hogy valamihez kicsi, valamihez nagy, de most ez nem számít. Csak úgy simán, aki 14 éves az nagy?

Figyelt kérdés
Ha ránézel itt egy válaszra és oda van alá írva hogy 14/L akkor mi jut eszedbe? :)

2012. jún. 18. 12:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
74%
az hogy gyerek/kicsi
2012. jún. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%
Hogy hamarosan lehurrogják a "nagyok", akkor is, ha egyébként értelmesebb dolgot írt, mint egy 45/N. És ez szomorú.
2012. jún. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%
Az jut eszembe, hogy még kicsi, még gyerek és jó esetben még nem sokat tud az életről és nincsenek komoly gondjai, illetve hogy mennyire irigylem ezért.
2012. jún. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%

Nekem attól függ:

ha pl egy kisgyerekes anyának ad durva hangnemben "tanácsot" illetve egy párkapcsolat ill egyéb kérdésben okoskodik nem tartom hitelesnek, hiszen nincs meg a hozzávaló élettapasztalata, ahhoz, hogy elfogadható tanácsot adjon.

Másrészt vannak olyan kérdéskörök amikben sokkal hitelesebben az én korosztályomnál (pl tetszik a suliban kezdetű kérdések).

Ez nem nagyság kérdése, hanem mint magad is írtad attól függ...

Az én véleményem szerint a 14 éves épphogy a gyerekkorból kilépett kiskamasz. Már kezdenek "felnőtt" problémáik lenni, de még nincs hozzá elég életútjuk, hogy mindig meg tudják azokat oldani.

2012. jún. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
94%

14 évesen nagy ahhoz hogy

- egyedül menjen iskolába

- egyedül öltözzön fel

- egyedül fürödjön este

- egyedül feküdjön le aludni

14 évesen kicsi ahhoz hogy

- alkoholt igyon

- drogozzon

- cigizzen

- úgy öltözzön mint egy 23 éves ribi

- tűsarkú cipőben járjon

- fesse magát durván

- szexuális életet éljen


Viszont nem tartok minden 14 évest butának, vagy gyerekesnek. Vannak olyan helyzetek amikor egy 14 éves is tud értelmes, okos választ adni. De sajnos ez a ritkább fajta. A legnagyobb gond itt a gyakorin az, ha olyan kérdésre adnak választ amiről fogalmuk sincs. De tapasztaltam olyat, hogy egy adott kérdésre pont egy 14 éves adta meg a lehető legjobb választ.

40/N

2012. jún. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
76%

Jobban elolvasom a válaszát. Nem tudom, az emberek többsége hogy van vele, én semmit nem változtam 14 éves korom óta. Akkor is ugyanezeket gondoltam, éreztem, ezek voltak a nézeteim.


Valószínűleg a többség azért nem ad a szavukra, mert ők meg buták voltak 14 évesen, de hát az az ő bajuk.

25/L

2012. jún. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem ezt tényleg csak adott helyzetben lehet eldönteni, mert nagyon nem mindegy, miről van szó.

Ha annyit látok, hogy 14/L, még semmi nem jut eszembe, legfeljebb akkor, ha azt is tudom, hol, milyen összefüggésben látom.


- Ahhoz kicsi, hogy leszóljon idősebb, tapasztaltabb embereket. Mikor a buszon ennyi idősek (meg még kisebbek, vagy akár kicsit idősebbek, de sulisok) beszólogatnak a felnőtt, dolgozni induló, vagy munkából fáradtan hazafele tartó embereknek, hogy mennyire nem "trendi" a ruhájuk, vagy a telefonjuk, vagy amúgy is milyen "cikik", akkor csak szánakozom, mert tudom, hogy azt sem fogja fel még, hogy miről beszél. Irigylem is kicsit, hogy ilyen gyerekesen gondolkodik még, és közben azt is gondolom, hogy mennyire neveletlen.

- Amikor egy rosszul működő családban a 14 évesnek kell felelősségteljesen gondolkodnia és esetleg vigyáznia a kistestvéreire, akkor csodálom és sajnálom őt, mert nincs alkalma gyereknek lenni, gondtalanul élveznie a fiatalságát.

- Ha az utcán játszanak, sétálnak, bicikliznek, labdáznak... akkor mosolygok, és azt gondolom, de jó nekik, és pont ezt kell csinálniuk.

- Amikor plázákban lézengenek, cigiznek, isznak, füveznek... elkeseredem, és szomorú vagyok, mert ők a jövő.

- Ha okosan, értelmesen válaszol egy kérdésre, saját véleménye van, tud vitatkozni (ami nem egyenlő a veszekedéssel!), akkor meghallgatom, és komolyan veszem.


Stb., stb...

2012. jún. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
33%
az jut eszembe h egy gyerek.
2012. jún. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
43%
az, hogy gyerek még...
2012. jún. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
72%

Attól függ mit írt.

De a kérdésedre válaszolva: Kicsi.

2012. jún. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!