Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fizetnem kell majd szülőtartást?

Fizetnem kell majd szülőtartást?

Figyelt kérdés

Apám majdnem 10 éve feketén dolgozik,most 56 éves,ha emiatt nem lesz majd/vagy csak nagyon kevés lesz a nyugdíja követelhet tőlem szülőtartást?

Amúgy a szüleim elváltak,a gyerektartást mindig rendesen fizette,látogatott is,nem vagyunk "rosszban",szivesen segítenék,de mi is a férjemmel épp,hogy megélünk.Amúgy tudom nehéz,de nem hiszem el,hogy ennyi idő alatt ne talált volna magának bejelentett melót,most miért én fizessek mert ő homokba dugja a fejét,és szerinte jó ez így is.Egyszerűen nem lehet(soha nem is lehetett) ezt szóba hozni,mert rögtön legorombított,hogy hagyjam békén,nem akar erről beszélni....Amúgy eredetileg állategészségügyi technikusi végzetsége van,az utolsó bejelnetett melóhelye egy állatorvosi rendelőben volt...


2012. jún. 18. 12:24
 1/10 anonim ***** válasza:

[link]


Olvasd el, mert túl sok, hogy ide leírjam.

csak egy általános gondolat a csjt-ből: nem kötelezhető tartásra az, aki ezáltal saját maga vagy családja megélhetését súlyosan veszélyezteti

2012. jún. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
csak ha perel érte. Egyébként meg ha neked sincs miből (ezt majd megállapítja a bíróság), akkor nem kell a saját családod kárára őt eltartanod. Ja, és még igen sokat kell dolgoznia a nyugdíjig.
2012. jún. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
1-es,ezzel csak az a baj,hogy a súlyosan veszélyezteti elég tág fogalom...Mert ugye 47 ezerből is meg lehet élni :-)
2012. jún. 18. 12:36
 4/10 anonim ***** válasza:
46%
aha, persze meg lehet élni 47ezerből, ha 60ezer a törlesztőd, mi?
2012. jún. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

1es vagyok

2esnek:

:) Hát igen, éljenek meg belőle a sok nyomorult a a milliós lízingelt kocsikkal az én adómból Bocs az offért.

A törvény így fogalmaz. Aztán egy esetleges ilyen irányú eljárás esetén a bíró fogja ezt megállapítani, hogy mi veszélyeztető és mi nem.

Sajnos nem én fogalmaztam a törvényt, segítő szándék vezérelt a kommentnél.

2012. jún. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát erről beszélek...Hiába tudnk épp csak megélni törlesztő,stb miatt,a bíróság simán közli,hogy burzsuj vagyok mert ennyi-meg annyi az egy főre jutó jövedelmem,szóval ebből nyugodtan tudom a szülőmet támogatni:-)Hogy amiatt elviszik a lakást a fejem fölül az kit érekel,mert már pont azt a(mondjuk) 20ezret nem tudom honnan venni amit Apámnak megitélnek.(Amúgy nincs testvérem,szóval csak hozzám jöhet,ha majd bajban lesz...)
2012. jún. 18. 12:44
 7/10 A kérdező kommentje:
1-es!Nincs kocsink,és egy másfél szobás panelban lakunk,azt is csak hitelre tudtuk megvenni...De lakni kell valahol...
2012. jún. 18. 12:47
 8/10 anonim ***** válasza:
A költségeket is figyelembe veszi a bíróság, nem csak a bevételt.
2012. jún. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
szerintem nem csak az egy főre jutó jövedelmet nézik, hanem a kiadásokat is. Különben mi értelme lenne a vizsgálatnak?
2012. jún. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 sophia donnelly válasza:
A testvéremmel most mi is ilyentől "rettegünk". A szüleink alkoholisták, fater meghalt már, anyu még él. Szépen felnevelt minket, de nem sűrűn volt józan napja. Mikor terhes volt a tesómmal akkor is ivott és dohányzott. Sőt! Ezért utálom az ünnepeket és a suli szüneteket sem bírtam soha, hiszen nyaralni sohasem voltunk, de sörre,tablettás borra,cigire mindig volt pénz. Én már évek óta nem lakom otthon, de a lakást nem hajlandó eladni, mert az a kifogása, hogy hátha hazamegyek még. Tesóm most kezd kiröpülni és ez sem tetszik neki, mert azt mondja, hogy cserben hagyja őt, pont, akkor mikor a lakást árulja. cöcöcö.Anyám azt szeretné, ha tesóm eltartaná egy életre, mert bár van munkája és özvegyi nyugdíja, megszokta, hogy tesóm "kisegíti".Hol hitelt vett fel, hol pénzt adott, amiből rögtön cigit és sört vett és neki állt feljebb, mikor említést tett róla a tesóm, hogy nem erre adta a pénzt...mire anyám azt mondta, hogy ahhoz neki semmi köze. Én most állást keresek, tehát tőlem sem számíthat pénzre. Pedig,mikor volt munkám, ha nem is sokkal ,de segítettem őt. Nem tudjuk mi legyen...
2012. szept. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!