Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nyári szünidőben mennyi...

Nyári szünidőben mennyi láthatás járhat?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


3 éves a kisfiam,azt szeretném megtudni,hogy nyári szünetben hivatalosan mennyi láthatás járhat a különélő szülőnek?

úgy olvastam,hogy 2szer 2 egybefüggő hét,kértem ennek a szabályozását,de még nem rendelkezett róla a bíróság.

eddig annyit sikerült elérnem,hogy minden második hétvégét kaptam meg.(másfél éve tart a per )

a volt párom hallani sem akar arról,hogy esetleg 1 hétre vagy több idöre nálam legyen a kisfiam.

ennek ellenére megítélhetik nekem a szünidei láthatást? júl.elején lesz a következő tárgyalás.


köszönöm szépen a segítséget.



2012. jún. 19. 16:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én minden második héten és nyáron pluszba 1 hétre mentem.
2012. jún. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy megítélhetik (amennyiben egyéb akadálya nincs- pl megfelelőek a lakhatási körülmények) és én valószínűnek tartom, hogy meg is fogják, hiszen jön az ítélkezési szünet és ilyenkor az egyszerűen lezárható ügyeket lezárják. Amennyiben nincs gátló körülmény, szerintem igen.
2012. jún. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%
Általában a szünetek fele az apáé, szóval mivel 11 hét a szünet, ezért 5 hét minimum megillet. Kérd, hogy a következő tárgyaláson rendelkezzenek erről is, 3 év fölötti gyereknél ez így szokott lenni. Senkit sem érdekel, hogy a volt feleségednek ez tetszik-e vagy nem, mert nem az ő érdekeit nézik, hanem a gyerekét.
2012. jún. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A szünet felét szokták, de amúgy teljesen szabadon szabályozható.

Ha te konkrétan kértél valamit, és annak nincs akadálya, akkor valószínűleg azt fogják megítélni.

2012. jún. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
A feléig kérheted.Általában apák nem szokták a felét kérni, hiszen dolgoznak, nem tudnak a gyerekkel lenni. 2 hetet szoktak kérni
2012. jún. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

kétszer 2 hetet kértem a legutóbbi beadványban.

viszont a volt párom azt nyilatkozta a bíróságon,hogy nem jó,ha több napot vagy ne adj isten még hosszabb időt tölt nálam a kisfiú,mert utána " nehezen kezelhető,nehezen rázódik vissza az otthoni létbe"

szerintem ennek csak egy oka van,mert a gyerek ragaszkodik hozzám,szeret nálunk lenni.

a hétvégi láthatásokon is,amikor vissza kell mennie,szomorú és kér,hogy hadd maradjon,nem akar hazamenni.

2012. jún. 19. 17:42
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor ezt ne felejtsd el megemlíteni a tárgyaláson.
2012. jún. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szia! Javasolt lenne mindenképpen a bíróságtól állásfoglalást kérned írásban erről, ha nem tudtok megegyezni. Pontos szabályozás nélkül sajnos nem kötelezhető a volt házastárs semmire. A gyámhatósághoz is hiába fordulsz sajnos, mert azzal fogják az esetlegesen általad indított eljárást elutasítani, hogy a bíróság jogköre a láthatás szabályozása, és nem avatkozhatnak bele egy folyó ügybe. Nehéz ez, de épp ezért ragaszkodj majd a későbbiekben a kapcsolattartás PONTOS szabályozására, akkor elkerülheted azt, amit én végigjártam három év alatt. Ezeken mind átmentem és senki nem segített. Fizesd pontosan a tartásdíjat, ez nagyon fontos! A későbbiekben az általános szabályozás, mondom általánosan úgy szokott kinézni, hogy van a folyamatos kapcsolattartás és van az időszakos. Az időszakos kapcsolattartás az iskolai/óvodai szünetekre és a nyári szünidőre vonatkozik. Mivel a kisfiad még csak három éves, az nyári időszakos kapcsolattartás kizárólag az egy hónapos festési szünetre korlátozódik, míg nem lesz iskolás korú. Ebben az esetben egy hónap szokott lenni, míg bezár az ovi. Ebből JÁR neked két hét egybefüggően, azon túlmenően a rendes kéthetenkénti hétvégi. Remélem segített a válasz. Kitartás! :-)
2012. jún. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!