Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Véglegesen anyához költözzek?...

Véglegesen anyához költözzek? 15/L

Figyelt kérdés
Gyereknapon nagyon összevesztem apával, meg is vert, így elszöktem anyához. Azóta itt élek, és jól érzem magam. Vele lehet beszélgetni, nevetni és élni. Apa azóta nem keresett, a húgomtól sem érdeklődött felőlem. Nemsokára meg kell beszélni vele, hogy legyenek a további dolgok. valószínűleg nem fogja megengedni, hogy ideköltözzek, így bíróságra kell mennünk. Anya nem bír minket eltartani rendesen, és azért is lenne jó, ha kapna gyerektartást. Viszont apa jövőre új házba költözik, valószínűleg már ott lesz a barátnője is, Ha ő ott van, akkor apa is kedves. De félek, hogy nem menne sokáig a helyzet. Jövő évben új suli, koleszos leszek, nem sokat leszek itthon. Szerintetek?
2012. jún. 20. 01:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom, hogy ezt nem a gyik.hu-s válaszok alapján kell eldöntened, de azért leírom, hogy mit gondolok!


Édesapád nem lehet olyan hülye, (már megbocsájts) hogy nem érti meg mit akar a lánya, mert ha azt mondod, hogy egy barátnődhöz költözöl, akkor normális, hogy nem engedi meg, de a saját anyádhoz miért ne költözhetnél!? Ha szeret akkor meg igen is tartson el, akár ott vagy akár nem, hiszen szükséged van rá. Egy épeszű felnőtt ember nem traktálja azzal a 15 éves gyerekét, hogy bíróságra kell vinni az ügyet! Már épp az is elég durva, hogy nem keres téged, nem igaz, hogy nem fordul meg a fejében, hogy te mit érezhetsz...

2012. jún. 20. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Először is amikor a bíróság úgy határozott, hogy lány létedre az apukád fog nevelni, annak sajnos oka volt. Mert lányoknál (akik serdülnek vagy tudja a bíró, hogy serdülni fognak egyszer a jövőben) csak kifejezett veszélyeztetés esetén ítélnek az apa javára. Amennyiben a szülők megegyeztek a gyermeknevelés kérdésében akkor édesanyád már egyszre belement , hogy apukád neveljen. Jó lenne tisztázni, hogy mi alapján történt az elhelyezés, a későbbi esetleges koppanás helyett.

Kizárólag a bíróségon tudjátok elintézni ezt az ügyed. Gyermek elhelyezésének megváltoztatása iránti pernek hívják azt a jogi eljárást amit anyukádnak meg kell indítania. Megkérdezi a bíró kivel akarsz élni, feltárja a körülményeket, ha anyukádnál semmi veszélyeztető nincs rád nézve nála helyeznek el. Egy ilyen irányú határozat esetén kérheti szintén a bíróságon a tartásdíj megállapítását.

Jogilag így néz ki a dolog. Azt, hogy te emberileg kihez költözz abban sajnos nem tudok segíteni, nyilván ezt te jobban átlátod.

2012. jún. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Dottorre ***** válasza:
Az előttem szóló jól megfogta a lényeget. Annyi változott talán az előző esethez képest, hogy 15 évesen te már el tudod dönteni ,hogy kivel szeretnél élni, plusz ha apád megvert ( bár ezt gondolom bizonyítani nem tudod ), és az, hogy gyereknap óta nem keresett egyatalán, pedig ő a hivatalos nevelőszülőd, ez a bíróságon nem fogja jól kivenni magát, és anyud helyzetét is meg fogja könnyíteni. Ugyanakkor szerintem gyerektartást nem fogtok kapni, ha egy gyerek itt, egy gyerek pedig ott él apuddal, bár ebben - szerencsére - nincs tapasztalatom.
2012. jún. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Már bocsánat, de azt anyukád mondta, hogy nem tud eltartani, esetleg ha apukád gyerektartást fizet, vagy ezt te mondod. Ez sem mindegy...miért vert meg apud? Előtte bántott, volt már ilyen? Egyébként persze hogy most anyud kedves, -ez csak feltételezés- de nem hülye hogy ha anyagi vonzata van ottlétednek, és így alakult, akkor magához édesgessen....persze remélem nem így van, de sok szülő csak ezért akar gyereket, mert az milyen jó h pénz jár utána...csak a pénztől nem fog normálisan felnőni. Kérdés, hogy előtte is ilyen jó volt-e a viszonyod anyuddal, vagy csak mostanság. Az előttem szólóknak pedig igaza van abban, hogy nagyon ritkán helyeznek el lány gyermeket apához, ott akkor komoly gondok lehettek, vagy egyszerűen nem vállalt volna.
2012. jún. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Anyával mindig jó volt a viszonyom.:)) Amikor elváltak, 3 éve megkérdeztek engem, és azt mondtam, hogy apával maradok. A bíróságon meg fogják kérdezni,, hogy miért nem szeretek apával élni? Mert nem tudom mit mondjak akkor, nem szeretném őt a gonosznak beállítani. Még egy kérdés: Anyával egy ágyban alszom. Nagy baj ez a bíróságon?
2012. jún. 20. 10:39
 6/9 anonim ***** válasza:

Meg fogják kérdezni a miérteket.

Azt viszont senki nem kérdezi meg, hogy alszol e anyukáddal egy ágyban.

2012. jún. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azt nem kérdezik hogy egy ágyban alszol-e anyuddal, de azt szokták nézni, hogy mekkor a lakás és hogy az egy főre eső kötelező nm megvan-e. Esetlegesen mint egy környezettanulmányban, megkérdezhetik, hogy ott van-e saját szobád, biztosított-e minden a tanuláshoz, nyugodt légkör stb. Van-e munkája édesanyádnak, miből fog eltartani stb.
2012. jún. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nono, azért nem így van kedves 7es. Családjoggal foglalkozom. Nem létszükséglet a gyerek saját szobája és a lakteret sem bontják le egy főre eső m2-re. Összességében nézik, hogy az életkörülmények alkalmasak. És környezettanulmány sem mindig készül.

Amikor én gyerek voltam teljesen elfogadott volt, hogy szülők egyik szoba, gyerekek másik. A mai kényelmes világban van az, hogy egy gyerek egy szoba (nyilván mi is örültünk volna anno ennek). Azt akarom mondani, hogy nem feltétel egyáltalán a saját szoba. Akinek saját szobája van az már szerintem jó körülménynek mondható.

2012. jún. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kedves 8-as válaszadó! Nem azt mondtam, hogy kell a külön szoba, de lehet ilyen kérdés....mert én gyermevédelemben dolgozom, és ott a környezettanulmányi részben van ilyen kérdés....sőt még az ágyra is rákérdez az adatlap...de azt nem mondtam h ez kizáró ok. Az tény h a nm-t előfordul hogy nézik, mert volt már olyan ügy ahol többek közt ezt kifogásolták....bíróságon. Természetesen nem vitatkozni akarok, mert távoláll tőlem, nem vagyok bíró sem, csak az eddig hallottakat mondom.
2012. jún. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!