Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, hogy a párom...

Mit tehetnék, hogy a párom otthon érezze magát nálunk?

Figyelt kérdés
A szüleimnél lakunk, a tetőteret építjük be, ott lesz saját lakásunk. A párom egyre kevesebbet segít az építkezésbe ill. a többi ház körüli munkában. Úgy vettem észre, hogy ennek az egyik oka az, hogy még mindig nem érzi magát otthon (a másik ok a lustaság), pedig a szüleim saját fiukként bánnak vele. Nagyon zavar a dolog, mert minden alól kivonja magát és szó nélkül elnézi, amint a nyugdíjas szüleimmel dolgozunk a kertben vagy a házon, amíg ő csak számítógépezik. Már többször beszélgettünk, veszekedtünk ezért, de megoldást nem találtunk. Mit tehetnék, hogy megoldódjon a helyzet?
2012. jún. 21. 11:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%

Sajnos nem tudom a választ, de mégis egy megjegyzést megengedek magamnak:

neked borzalmasan nehéz életed lesz mellette hosszútávon.

Lesznek közös gyerekeitek, háztartásotok, esetleg hacsak nem tudtok az ő keresetéből megállni akkor mindkettőtöknek munkátok... Nem nehéz elképzelni, hogy kettőtök közül ki fog még 11kor mosogatni, és ki fog a kanapén tespedni.

Az nem külön megér egy misét, hogy a legerősebb emberként a csapatban (két nyugdíjas, meg egy nő) sz@rt sem tesz. Bunkó dolog ám az ilyen.

Gondold meg, hogy tényleg ő e az igazi, aki elnézi a tv mellől, hogy te téglát cipelsz.

2012. jún. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az elsővel. Nem is értem, hogy a tetőtér beépítés hogy függ össze azzal, hogy nem érzi otthon magát. És hol számítógépezik? Hazamegy és otthon? Mert ha nálatok, akkor bizony máris nagyon otthon érzi magát. Többre nem is számítanék tőle a későbbiekben.
2012. jún. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%
Még akapcsolat elején ki kell alakítani ezeket a viszonyokat, mert ha megszokja később csak roszabb lesz. egyébként, aki nem dolgozik ne is egyék! Mondja bölcsen a közmondás. Én is a lustábbak közé tartozom, de ha a barátnőmnél vagyok, nem tudok csak ülni ebéd után. legalább mosogatok, ha már ételt tettek elém.
2012. jún. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Az előző hozzá szólónak igaza van.

Itt jelenleg nem az a baj,hogy a férjed nem érzi magát otthon,mint mindinkább az el lustulás.Úgy gondolja,ö már otthon van és mint mindig,most is elvégzi a teendőket mások.Neki nincs más dolga,mint a "jól kiérdemelt "babérjain ülni és számítógépezni.Gondolom a szülői háznál neki így ment a sora és most már ebben a milliöben érzi magát.Én is megkérdőjelezem : - valóban ő az igazi ?

Következő lépése mi lesz? Sörözés a haverokkal?Foci meccs előtt üldögélni és drukkolni miközben te és szüleid a kertet csináljátok?No hiszen.Itt most valakinek nagyon el kell gondolkodnia a kapcsolaton.Kívánom,hogy sikerüljön a megfelelő döntést meghozni és végig vinni!

2012. jún. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Igen első, maximálisan igazad van. Tudom, hogy nem lesz egyszerű az életem, már most sem az, de mindezen nehézségek ellenére a párom egy rendkívül értékes ember, akit ráadásul nagyon szeretek, tehát küzdök azért, hogy minden gördülékenyebben menjen.

Sajnos nem volt könnyű gyerekkora és igazából eddig semmije sem volt, amire úgy igazából azt mondhatta volna, hogy az övé, nem is igazán tudja, milyen érzés lehet az és azt sem, hogy ez bizony felelősséggel is jár. Próbálkozni próbálkozik, de elég hamar feladja, mert nem látja a célt, hogy miért is dolgozik.

2012. jún. 21. 12:20
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Eddig mennyit segített az építkezés körül? Idáig is csak ímmel-ámmal csinálta?

Van munkája? Talán fáradt munka után, bár ez sem lehet kifogás, úgy gondolom.

Mióta laktok együtt a szüleidnél?

2012. jún. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%
szerintem meg lehet azt gondolja,hogyha esteleg később összevesztek,akkor az úgyis a tied lesz,és ő mehet a búsba.
2012. jún. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Shaddark ***** válasza:

"a párom egy rendkívül értékes ember, "

És ez miben nyilvánul meg? huszon-harminc centikben? :)

Én bevezetnék olyat hogy gépes nap - családi nap.

És akkor minden tiszta, gépes napon nem is várja el senki tőle, családin meg nincs bekapcs.

Szokjon hozzá ha gyereket is akar esetleg...

2012. jún. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nem, a szülei nem ugrálták körbe, sőt, leginkább arra voltak nekik jók a gyerekek, hogy minél több segélyt tudjanak igényelni és az apjának legyen mit elkölteni (ital, kártya, játékgép), ezért aztán soha nem volt semmijük. Most még mindig megpróbálják lehúzni, így a helyzeten az sem segít, hogy a szülei és a testvérei azt hajtogatják, hogy neki ez nem lehet az otthona, met nincs semmi tulajdona benne... A ház illetve a fennti lakás valóban nem az ő nevén van, de az építkezésre fordított összeget, amit ő adott, mindig lepapíroztuk, tehát egy esetleges szakítás esetén az az összeg természetesen az övé lenne. Ezt azért így csináltuk, hogy egy gyengébb pillanatában nehogy pl. hitelt vegyen fel a szüleinek, aminek a lakás a fedezete (sokszor nehéz nemet mondani, amikor az anyja sír hogy nincs ételre se pénzük). Ha esetleg meghalnék akkor az örökösök a gyerekeink (2 fiú) lesznek és ő, ezt is szerződésben rögzítettük.

Természetesen dolgozik, hétköznap, napi 8 órában, irodai munkát.

Már közel 10 éve vagyunk együtt (az elején albérletben éltünk), az építkezés kb. 4 éve tart, sajnos mivel nem vagyunk tehetősek lassan halad. Az elején jóval többet segített, mostanra vált ilyen rosszá a helyzet.

2012. jún. 21. 12:58
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem veled kapcsolatban nincsenek hösszútávú tervei.
2012. jún. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!