Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, hogy a párom...

Mit tehetnék, hogy a párom otthon érezze magát nálunk?

Figyelt kérdés
A szüleimnél lakunk, a tetőteret építjük be, ott lesz saját lakásunk. A párom egyre kevesebbet segít az építkezésbe ill. a többi ház körüli munkában. Úgy vettem észre, hogy ennek az egyik oka az, hogy még mindig nem érzi magát otthon (a másik ok a lustaság), pedig a szüleim saját fiukként bánnak vele. Nagyon zavar a dolog, mert minden alól kivonja magát és szó nélkül elnézi, amint a nyugdíjas szüleimmel dolgozunk a kertben vagy a házon, amíg ő csak számítógépezik. Már többször beszélgettünk, veszekedtünk ezért, de megoldást nem találtunk. Mit tehetnék, hogy megoldódjon a helyzet?
2012. jún. 21. 11:58
1 2
 11/13 Shaddark ***** válasza:

"Az elején jóval többet segített, mostanra vált ilyen rosszá a helyzet."

A te szüleiddel nem romlott meg a kapcsolata?

Megsértődött rájuk valamiért, meghallott valamit de magában tartja...

Esetleg valaki telebeszélhette a fejét?

Vagy a gépen talált valami függőséget okozó elfoglaltságot? Lehet olyan is.

Szerintem üljetek le beszélni olyan "lazán" hogy ne vegye kérdőre vonásnak. Valami oka biztosan van.

2012. jún. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Kedves Shaddark!


Nem, nálam nem ez az értékes jelentése. :)

Nagyon jó apa, imája a gyerekeket, sokat foglalkozik velük, a gyerekek is rajonganak érte. Kitartott mellettem a kapcsolatunk elején egy betegség alatt, amire igazából nem is számítottam, mert egy 23 éves fiúnak nem feltétlenül az a vágya, hogy a kórházba rohangásszon a barátnőjéhez (2 év szexmentesen, az sem volt biztos, hogy babánk lehet majd...). Nálam sok ilyenből tevődik össze az értékes ember. :)

Nem, a szüleim csak ezért a viselkedéséért neheztelnek rá, de neki ezt nem is említették, mert rámbízták, hogy jussak vele közös nevezőre.

A gépen játszani szokott, mondjuk elég sokat, de amikor szóltam neki, akkor visszavett belőle. Közösségi oldalakat nem néz, e-mail címe sincs, ha valamihez kell, az enyémet adja meg.

Már gondoltam arra is, hogy esetleg megint a szülei vagy a testvérei küzöl van valaki valami bajban, de azt szokta mondani.

2012. jún. 21. 13:24
 13/13 Shaddark ***** válasza:

A játék is okozhat nagyarányú függőséget, pl. wow.

Az mondjuk elmúlik majd ha beleun azt hiszem.

Tényleg rendes ember, kár lenne "veszni" hagyni :)

Közös programok esetleg? Tánc, sport, mittudom én ami érdekelheti őt is hogy kimozdítsd ebből a napi sz.gép rutinból.

Ha elkezd többet kimozdulni már nem fog visszavágyni, az csak addig van amíg naponta vannak ott virtuális célok amikért jutalmat kap.

Remélem elmúlik gyorsan ez az állapot, sok sikert nektek :)

2012. jún. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!