Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél éves fiam nem hajlandó...

Másfél éves fiam nem hajlandó sem az én, sem az apja, sem senki más kezét sem megfogni séta közben (utcán és otthon sem), mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Ha megfogjuk a kezét, kitépi, vagy leül és kész, de nem hajlandó "vezetve" sétálni, csak önállóan. Hogyan nevelhetném rá?
2012. febr. 28. 10:08
 1/7 anonim ***** válasza:
mi mondókákkal, énekekkel és sok dícsérettel neveltük rá. ha tett 2 lépést úgy, h fogta a kezem már nagyon örültünk + imádta a "sétálunk, sétálunk" és aki nem lép egyszerre mondókákat
2012. febr. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom, aki 2.gyermekünk, szintén 1és fél éves.Ugyanezt csinálja.Kíváncsi vagyok én is.Fiam olyan volt, mint egy kezes bárány:o).
2012. febr. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyanez volt másfél évesen. Magától elmúlt viszonylag hamar.
2012. febr. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Én ilyenkor mindig felvettem inkább.

Elmondtam ha nem fogja anya kezét,akkor nem sétálhat.

Bejött.Fognia kell a kezem,nincs kecmec.

Ha meg olyan helyen sétálunk,amit jól ismerünk,belátni a forgalmat stb,akkor elengedheti.

2012. febr. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Másfél évesen az én fiam se volt rá hajlandó. Olyan helyen sétáltunk, ahol mehetett egyedül is. Forgalmas helyen, úttesten nem volt kecmec: kézfogás vagy babakocsi.

Áprilisban lesz három, most már ő igényli, hogy foghassa a kezünket, vagy ha időnként nem is, úttesthez közeledve már nyújtja is.

Szerintem a magasság is kell hozzá, hogy ne legyen kényelmetlen neki a nyújtózkodás.

2012. febr. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém most 3 éves, úgy fél éve jön csak kézenfogva. Annak aztán mondókázhattál :) Megvártuk, míg elmúlik. Nagyon akaratos és a dackorszak nála még durvább volt, mint másnál, ez is ennek a része volt. Mindent ő akar egyedül, ezért nem engedte, hogy megfogjuk a kezét. Elég strapás volt, mert a másodperc töredékére se vehetted le róla a szemedet, de semmi nem tart örökké.
2012. febr. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Másfél évesen az én fiam se engedte magát kézenfogva "vezetni", szerintem az életkori sajátosság:)

Én is hiába mondókáztam neki, nem érdekelte... Ha nem akarta fogni a kezem, ment vissza a babakocsiba, nem kockáztattam...


Most 2 éves múlt 2 hónappal, ahogy kilépünk a lakásból, vagy bárhol kiszállunk az autóból nyújtja a kezét hogy fogjam meg...

2012. febr. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!