Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi legyen a motivációm? Te...

Mi legyen a motivációm? Te mit tennél?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, dolgozom, de a szüleimmel élek, akik elég sok mindent tiltanak.


Nem szabad elköltöznöm otthonról, mert akkor "kitagadnának", főleg az apukám, aki nagyon kötődik hozzám, mert az anyukámmal nagyon rossz a viszonya és rajtam kívül nincs senkije. A költözésem egyenlő lenne azzal, hogy szemen köpöm őt, amiért felnevelt, szeretett, törődött velem stb... elég idős is amúgy (68 éves) és beteges is (szívproblémák, vérnyomás). :((


Rendkívül örülnék egy autónak, mert nagyon nagyon nem csípem a pesti tömegközlekedést. De ezt nem engedi, mivel szerinte 1. nagyon drága a fenntartása amit úgyse tudok majd fizetni hosszútávon, 2. úgyis majd összetöröm, 3. fölösleges nekem.


Ezt mind el is fogadom.

Itt jön a következő dolog, aminek nagyon örülnék: mellnagyobbítás. Erről hallani sem akar senki a családban.


Most mit csináljak?? Nincs semmi elfoglaltságom vagy örömöm és ez már kihat a munka teljesítményemre is... :((


Még örülnék, ha eljárhatnék néha-néha egy-egy szórakozóhelyre ismerkedni, de ezt sem engedik. Annyira pedig nem vágyom rá erre a partizásra, hogy "harcba szálljak velük".


2012. jún. 21. 19:13
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp sem jó így, felnőtt vagy már és dolgozol, egy önálló ember kell hogy legyél minden tekintetben. Ne hagyd magad zsarolni, mert hosszú távon ez nagyon rossz lesz. A szüleidnek az kéne legyen a legjobb, legörömtelibb, ha téged boldognak és önállónak látnak - főleg, ha idősek.


Törekedj a függetlenségre, ugyanakkor fejezd ki apád iránti szereteted törődéssel.

2012. jún. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
20 éves vagy. Mi az, hogy nem engedik??
2012. jún. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
61%
Nekem ez totál úgy hangzik, mint egy 13 éves unatkozó kisgyerek vitaindító kérdése.
2012. jún. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
50%

20 évesen örülj, hogy egészséges vagy! Gondolod, hogy az értékedet a szilikon mell adja majd? Keress egy olyan fiút, aki a természetességet szereti benned. Ha szoptattál majd két gyermeket, utána gondolkodhatsz mellplasztikán, addig mi a fenének mérget helyezni a testedbe?

Képes volnál napi, rendszeres közlekedésre finanszírozni egy autó havi költségeit? Még viszonylag megfelelően kereső családok is lerakják, vagy meggondolják.

Ha néhányszor el akarsz menni szórakozni, olcsóbb egy taxit fogni, és még ihatsz is némi alkoholt.

Hitelt felvenni meg öngyilkosság, mert ma van munkád, holnap esetleg nincs, a törlesztők meg megmaradnak.

Hallgass a felnőttre, nem mindig a rosszakarat vezeti őket.

2012. jún. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

"Törekedj a függetlenségre, ugyanakkor fejezd ki apád iránti szereteted törődéssel."

És ezt mégis hogyan - gyakorlatban??


"Mi az, hogy nem engedik??"

Ha például most azt mondanám, hogy apu, anyu, holnap péntek, este munka után elmegyek egy kicsit kikapcsolódni. A következő reakciót kapnám : ":OOOO ??? De-de-de hova és kivel és hova és kivel??? És minek??? És kivel akarsz menni? És hogy jösz haza? És hova mész? És miért mész? És most minek neked ilyen helyre menni egyáltalán? Miért nem maradsz inkább itthon pihenni? De hiszen ezek a helyek nagyon veszélyesek, főleg éjszaka? És kérdeztem már kivel mész hova és hogy fogsz haza jönni???"

És ezek mellé kapnám az arckifejezéseket, az ártalmatlan megjegyzéseket, a telefonhívást a nagyitól, hogy halotta "megyek az éjszakába" stb.


ma 19:23

Nagy valószínűséggel nem lehet gyerekem, nem vagyok teljesen egészséges, ilyet nem is mondtam.

Nagyon nem érzem nőnek magam, pláne nem értékesnek..

2012. jún. 21. 19:33
 6/24 anonim ***** válasza:
74%

De ha annyi a jövedelmed, hogy képes vagy százezreket költeni műmellre, képes vagy autót venni,fenntartani, akkor tedd meg! 20 évesen felnőtt vagy, ha nem szorulsz a szüleid anyagi támogatására, akkor dönthetsz magadról. Albérletbe is mehetsz, de ha otthon élsz,támogatnak, akkor nem tisztességes teljesen függetleníteni magad a véleményüktől.

De logikusan gondolkodni a jövőről, anyagi lehetőségeidről hasznos lenne.

2012. jún. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Amúgy elég jól fizető állásom van, tehát sem az autó, sem a műtét nem vágna padlóra...


Az autóban az egyetlen baki a biztosítása lenne a nevemre. Apukám nevére 25ezer lenne évente, az enyémre 100e (!!), ami azért nagyon nem mindegy! De természetesen erről sem akar hallani..

2012. jún. 21. 19:35
 8/24 anonim ***** válasza:
17%
Tudod-e, hogy hány fiatal örülne, ha a szülei aggódnának érte? Olvasgass itt, azt írják, ha eltűnnék egy hétre, észre sem vennék.Meg kellene nevelnie a szüleidet, mert még mindig kislánynak néznek. Legyél őszinte: ide, meg oda megyek. Abban meg igazuk van, hogy az éjszaka sokkal veszélyesebb, mint gondolják a fiatalok.Én már még a taxisban sem bízom. Az idős emberek, akik megtapasztalták, hogy milyen veszélynek van kitéve egy hiszékeny fiatal, természetes, hogy aggódnak. Én sem tudtam akár hajnal négyig sem elaludni, míg meg nem hallottam a taxit a házunk előtt megállni.
2012. jún. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Ó, a biztosítás különbségét le tudod nyelni. Ne zsarold apukádat, hogy ő vegyen magára kötelezettséget, ha nem akarja! Viszont ha azt látják, hogy önállósulási törekvéseid rendre jól végződnek, akkor tudomásul veszik, hogy a gyermekük felnőtt lett, és komoly, sikeres nő is.
2012. jún. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
83%

de most komolyan, mi tart vissza?

van kereseted, tudsz venni autót, fenn tudod tartani, csak nem gyújtja fel apukád, ha egyik nap hazamész vele.

a melled: ha arra is van spórolt pénzed, akkor csináltasd meg, senkinek nem ártasz vele, és a szüleidnek nincs sok közük ahhoz, hogy a saját pénzedet mire költöd.

szórakozás: kollegáid szoktak hívni néha bulizni? menj el velük, ismerkedj, beszélgess, táncolj, bulizz. most vagy fiatal, nem 40 évesen kell diszkóba járni.


ha apukád annyira szeret, akkor megért, nem pedig korlátoz. ragaszkodik hozzád, tehát jó esetben nem dob ki otthonról. elvégre nem egy alkesz bűnöző vagy, hanem egy fiatal lány, aki szeretne élni, élvezni az életet.


ne kérdezgesd, hanem tedd meg, amit szeretnél. még akkor is, ha látványosan megsértődik. egy idő után rájön, hogy nem egy báb vagy, hanem élő ember.

2012. jún. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!