Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megromlott helyzett miatt nem...

Megromlott helyzett miatt nem sokára elköltözünk szülőktől. Albérletnél mire kell odafigyelni? Hogy mennek a dolgok?

Figyelt kérdés

1 kisgyerekkel költöznénk 1,5 vagy 2 szobás lakásba s nem tudom mik ilyenkor a teendők. Anyu nem akar róla hallani s folyton eltereli a témát meg nem mond róla semmit így csak nagyobb bajba lennék utóbb.

Gondolok itt mennyi a reális számla azokat hogy fizetik, mik legyenek a szerződésben, melyik jobb a bútorozott vagy anélküli, van e benne mosógép ha bútorozottnak írják. Hogy fizetik a tv-t, netet, mikre figyeljek az új háznál (azt tudom, hogy téli számlákat mutasson a fűtésről, közbiztonság, szomszédok zajosak-e illetve a penész) de ezeken kívűl miket dugna el a tulaj amiket érdemes megfigyelni?

Egyáltalán ti hogy csináljátok? Mik azok amiket máshogy képzeltetek? Kérlek írjátok le a tapasztalaitokat s, hogy utóbb mire vigyáznátok? Esetleg kitagadtak vagy árulásnak minősítették, hogy külön költöztök? Látogattak titeket először?



2012. jún. 23. 09:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Albérlet keresésekor igen sok mindenre kell figyelni. Kérdés az hogy saját városban nézel e albérletet. Ha igen, akkor ott eleve tudod hogy a város melyik része a csendesebb, biztonságosabb. Idegen városban ez nehezebb. A számlák összege attól függ hogy az ország melyik részén élsz. Mi laktunk olyan albérletben ahol a számlák a tulajhoz (az ő címére érkeztek) és mielőtt felvittük neki az albérleti díjat, mindig mondta hogy a számlákra mennyit vigyünk. A befizetett csekkeket meg mindig megmutatta az összeg átadásakor. Viszont laktunk olyan helyen is, ahol a mi (az albérlet) címünkre jöttek a számlák, és a befizetett bizonylatokat (amiket előtte lefénymásoltunk!!!! ) betettük a borítékba amibe az albérleti díj volt. ( a fénymásolás azért volt szükséges, hogy bebiztosítsuk magunkat) A szerződésben mi mindig rögzítettük az óraállásokat, hogy később ebből ne lehessen gond. A tv és az internet a mi nevünkön volt, mi köttettük be magunknak. Ha van saját bútorotok, akkor felesleges talán bútorozottat kivenni, mert akkor csak több dolog van amire vigyázni kell. És kisgyerek mellett azért ez nem olyan egyszerű. Ha biztonságosabbnak érzitek, célszerű lefényképezni a lakást mikor átveszitek, és ugyanolyan állapotban visszaadni. Hogy van e mosógép azt majd akkor tudjátok meg, amikor elmentek megnézni egy egy lakást. Attól hogy megnéztek egy lakást még nem kötelező ki is venni. A téli számla függ attól hogy gázos vagy központi fűtéses lakásba mentek. Ha központi fűtésesbe, azt nem tudjátok befolyásolni, mert ott négyzetméter alapján számolják a díjat, és ők szabályozzák a hőmérsékletet. Ha gázos lakást vesztek ki, akkor ott egy kicsit tudtok játszani azzal, hogy nyáron meg ősszel kicsit magasabb óraállást diktáltok be, és télen meg a reálisat, így nem megy rá a gatyátok a fűtésre a téli hónapokban. Ráadásul a gázt te szabályozod magadnak! Nem kell 25 fokot csinálni, hanem elég a 20 is és felvesztek még egy pulóvert. Ez pénztárca függő. A gázos lakásnál jó ha nem átalányt fizettek, hanem ti diktáltok. (az átalányt vagy egy előre megállapodott összeg alapján fizetitek, vagy pedig az előző lakó felhasználásának a mértékéből vonnak egy átlagot- ami lehet hogy nektek nagyon sok vagy épp nagyon kevés- )

Az hogy valaki különköltözik a szüleitől, ráadásul a saját családjával, az egy természetes dolog. Ha a szüleid ezt árulásnak fogják fel, az eléggé szomorú dolog lenne!

Sok sikert mindenesetre! Ha kérdésed van írj nyugodtan!

2012. jún. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Az előző hozzászóló nagyon hasznos tanácsokat adott.

Ki lehet fogni olyan lakást - az én lányom is így adta ki a sajátját - , hogy nem akarta az üres lakás rezsijét fizetni, ezért pluszként csak egy jelképes összeget kért.

Sokan nem engednek becuccolni saját bútorral, mert félnek, hogy probléma esetén nehezebb felmondani a bérletet annak, akinek sok bútora van bent.

Nagyon fontos valóban, hogy minden mérő állását jegyezzétek fel, készítsetek róla mindkét fél aláírásával feljegyzést. Mivel a lányom közel lakott, minden hónapban elment a bérleti díjért, ilyenkor szét is nézett a lakásban, a bérlők pedig bemutatták a befizetett csekkjeiket - így nem fordulhatott elő, hogy esetleg az elmaradások hónapokon át halmozódnak.

Kauciót - akár 3 hónapot is kérhet a főbérlő, hogy ha valami probléma van, 3 hónap alatt kitehet a lakásból,ez fedezi az ő kiadásait. /ismerősünknek az albérlője 600 ezer forint tartozást halmozott fel a szolgáltatóknál, a főbérlőnek kellett kifizetnie, s úgy tudott megszabadulni a bérlőktől, hogy eladta a lakást/

Te is adhatsz fel hirdetést, amelyben az igényeidet megfogalmazod, de hogy mi tartozik a lakáshoz, azt a helyszínen tudod meg.

A fiamék vettek egy lakást, a régi alatt csak pincék, garázsok voltak, az új alatt boltok, büfék. Száll felfele az olajszag, és csótányokat is kell irtani rendszeresen.Erre nem is gondoltak, mondjuk albérletnél ez kisebb gond, de végleges helynél nagy. De zavarhatnak ezek a dolgok átmenetileg is.

Érdemes megnézni, hogy van-e kocsma a környéken, mert éjszaka az óbégatásoktól nem lehet nyitott ablaknál aludni.

Ha nincs lift, akkor képes leszel-e kisgyereket naponta többször cipelni az öledben?

Van-e közel bolt, hogy ne kelljen babakocsival hosszú utakat bejárni?

Ugyancsak albérlet esetén nem a legfontosabb, de milyenek a szomszédok?Megkeserítheti az életeteket egy alkesz módon élő lakótárs.

Az, hogy külön költöztök, az természetes: így lesztek felnőttek, önmagatokért felelősek. Ne haraggal váljatok el,s akkor a kezdeti fájdalom enyhül a szülőkben, rájönnek, hogy azért, mert függetlenedtek, nem távolodtok el. Ezért jó lenne közelükben keresni albérletet, vagy járművel könnyen megközelíthető helyen, hogy ők is mehessenek hozzátok, mert kisbaba nevelése ma nagyon nehéz mozgékony nagyszülők nélkül.Nekünk is lett volna helyünk anno a szüleinknél, sírtunk-ríttunk anyukámmal, mikor elköltöztünk, de jobb volt önállóan, és szerintem ők is nyugodtabban éltek.

2012. jún. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi lassan két éve élünk albérletben egy vidéki nagyvárosban!

Az a baj,hogy nehéz konkrétan válaszolni a kérdéseidre,mert szinte mindenhol máshogy működik. Mi nem kezeljük a postát itt(nem is szeretném),hanem a főbérlő begyűjti az adott hónapban,kiszámolja mennyi és amikor jön érte,megmutatja a csekkeket is,biztos ami biztos.


A kaució fizetése szerintem fontos,én nem költöznék olyanba,ahol azt nem kérnek,mert így be vagyok biztosítva. Legyen a szerződésben,hogy a lakásban keletkezett károkat (tehát amiket nem te okozol,hanem pl csőtörés vagy leszakad a redőny mert elöregedett) a főbérlő dolga megcsináltatni,kifizetni!!!

Én nem mennék bútorozottba,akkor sok az olyan,ami az én felelősségem,tehát pl tönkremegy a kanapé(csak egy példa),akkor azt fizethetem ki,ha én rontottam el. pedig nem is az enyém....

Másrészt inkább a saját bútoraim között élnék,semmiképp sem másét használnám...

A Tv-t,netet mi köttettük be,mi fizetjük. (van ahol be van kötve,ott rezsiként fizeted sztem).

Szerintem érdemes biztosra menni a rezsit illetően(mutasson csekket,ilyesmi),nehogy kiderüljön,hogy marha magas..

A szomszéd dolgot nehéz kivédeni sajnos. :/


Más: nem tudom milyen szülő az,aki kitagad vagy árulásnak minősíti,ha külön szeretnénk költözni. Ez az élet rendje,aki nem látja be,az rossz szülő,nem tudok mást mondani,akaszkodik a saját gyerekére. Szerencsére az én szüleim nem ilyenek. :)

2012. jún. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi két helyen laktunk együtt. Az első egy 10. emeleti lakás volt, nem panelprogramos. A fal nagyobb szélnél szó szerint horpadt be, az ablakok szigetelése nulla, a fűtés rossz volt, persze fizetni azt kellett. Bútorozott lakás volt, mosógép is volt, de nem működött. Igazából sosem éreztük ott otthon magunkat, csak egy átmeneti állapotként kezeltük.


A második albérletet egy ismerősünk ajánlotta. Ő kiköltözött és beajánlott minket a főbérlőnek a helyére. Megnéztük "egymást" és a lakást aztán szinte egyik napról a másikra költöztünk is. Egy modern, fiatalos lakóparkban van, kisgyerekek, fiatalok laknak itt többnyire, sokkal csöndesebb (bár a szomszédokat jobban hallani), otthonosabb, ez sokkal inkább a mi stílusunk. :) Nem volt bútorozott, csak konyhaszekrény, tűzhely, illetve egy szekrénysort hagytak ott nekünk. Eleinte matracon aludtunk, egy tv a földön, nem volt semmink. :) Vettünk egy hűtőt, aztán mosógépet, majd étkező asztalt, végül egy ágyat és egy tv állványt. Az otthagyott szekrényben elférnek a cuccaink, letudunk ülni enni, már csak egy mikró hiányozna és teljes a kényelem. Nekem sokkal jobban tetszik ez így, mint a bútorozott lakás.


Egyébként a panelprogramos lakásoknál a rezsi költség, különösen a fűtés sokkal alacsonyabb áron jön ki, mert a legtöbb helyre szerelnek be külön szabályzókat, így már nem az van, hogy 30 fok ha akarod ha nem.

Nálunk a lakóparknak külön köre van, illetve lakásonként szabályozható, így hihetetlenül olcsó a fűtés, enyhébb hetekben nem is fűtöttünk, mert körbe vagyunk véve, kint a folyosón mellettünk, alattunk, fölöttünk fűtöttek és lehet nem ujjatlanban mászkáltunk, de nem éreztük szükségét a fűtésnek!

Próbáljatok alacsony rezsis lakást keresni, ne erre menjen rá a gatyátok is! Mi első helyen egy szobás lakásért 50 ezres bérleti díjat fizettünk és télen ilyen 40-50 ezer körüli számlákat. (főbérlő hozta minden hónapban)

A mostani helyünkön szintén egy szobás lakás, 50 ezer a bérleti díj és télen-nyáron kijövünk mindennel együtt 20 ezer körül rezsire. Ezen felül sokkal jobb környék, sokkal jobb szomszédok, minden sokkal jobb! :) Itt hozzánk érkeznek a számlák, mi fizetjük őket és fénymásolás után mi is őrizzük a befizetett csekkeket. Ezt amúgy nem csak albérletben érdemes csinálni. :)

2012. jún. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Nanamia ***** válasza:
100%

Jó sok hasznos tanáccsal elláttak már. :)

Mi is 1,5 éves kisgyerekkel költöztünk. A legelső, amit tanácsolnék, hogy a bérleti szerződésben mindenképp határozzatok meg időpontot. Úgy értem, hogy a bérlési idő pl legyen minimum 1 év. Gyerkőccel nem árt az ilyesmire is odafigyelni. Meg saját tapasztalatból is mondom. Minket januárban így tettek ki az albiból...nem volt szerződésbe foglalva, és előtte kb 3 héttel közölte a tulaj, hogy eladta a lakást, 3 hetünk van költözni.

Semmiképp ne nézzetek távfűtéses albit, csak olyat, ami panelprogramos, hogy ne kelljen annyit fizetni rá. A beköltözéskor a szerződésben rögzítsétek az óraállásokat. Amikor mentek lakásnézőbe akkor szintén kérheted, hogy az órákat megnézhessétek (hogy amúgy minden stimmel e velük), az ablakokat (mert ha régi, rosszul záródó ablak van, ami huzatos, akkor panelprogram ide vagy oda, ezerrel kell fűteni). A rezsi meg úgyis tőletek függ. A számlázásra is kérdezzetek rá első látogatáson. Sok főbérlő csinálja, hogy a számla nem a bérlőnek megy, hanem neki. Ha ilyenbe belementek, akkor mindig csak a számla bemutatása után adjátok oda a pénzt, addig egy vasat se, amíg nem láttátok.

Mi belefutottunk egy olyan albiba, ahol a tulaj az apehtól kicsit félt, és mivel az albik többségét nem vallják be, nem akart lebukni, ezért nem bérleti szerződést akart írni, hanem szívességi lakáshasználati szerződést. Na ez teljesen felejtős. :)

Ha neten keresel hirdetéseket elég sok van, ami közvetítős...ezekkel is óvatosan, mert ahol azzal kezdik, hogy akkor adnak elérhetőséget, ha befizetsz 6-7 ezret, tuti olyan címeket kapsz, ahol vagy nincs albi, vagy ki van adva évek óta, stb.

Azt, hogy bútorozott e vagy sem, a hirdetések többsége tartalmazza, meg le is írják, hogy milyen háztartási gépek vannak, de gondolom úgyis telefonálsz időpontért, akkor rákérdezel. Telóban egyébként mindig mond el, hogy gyerekkel kerestek albit. Amikor mi kerestünk most utoljára Pesten (január vége fele), akkor átlagban egy 1,5 szobás albi 40-55 ezer között volt havonta.


Itt egy sablon, hogy kb hogyan is néz ki egy bérleti szerződés. Ezen felül persze bármit beleírhattok, amiben közösen megegyeztek.


BÉRLETI SZERZŐDÉS


Név: ………….…………………. (lakcím: ….……………….…………………………………),

Anyja neve: …….…………….., szül.(hely, idő): ……..….…., ….…………….…., sz.ig.szám: …………………..,

mint bérbeadó (a továbbiakban Bérbeadó)


másrészről

Név: ………….…………………. (lakcím: ….……………….…………………………………),

Anyja neve: …….…………….., szül.(hely, idő): ……..….…., ….…………….…., sz.ig.szám: …………………..,

és

Név: ………….…………………. (lakcím: ….……………….…………………………………),

Anyja neve: …….…………….., szül.(hely, idő): ……..….…., ….…………….…., sz.ig.szám: …………………..,

mint bérlő (a továbbiakban Bérlő)


között az alulírott napon és helyen az alábbi feltételekkel:


1. Bérbeadó tulajdonát képezi a következő ingatlan:

…………………………………………………………………………………………….. alatti lakás.


Bérbeadó bérbe adja, Bérlő bérbe veszi az 1.) pontban megnevezett ingatlant 2012. …………………

napjától - a szerződés minden pontjának betartása esetén - minimum 1 éves időtartamra.

2. A Bérlő fenti ingatlant lakás céljára használja.

3. A szerződő felek az 1.) pontban körülírt ingatlan havi bérleti díját …………...…… Ft-ban, azaz

…………………..…. forintban állapítják meg, mely minden tárgyhó 10. napjáig készpénzben

kerül megfizetésre. A Bérlő fizeti továbbá a lakással együtt járó rezsiköltségeket (gáz, villany,

víz, csatorna és szemétdíj), melyeket előre egyeztetett módon a számla megérkezésekor és

bemutatásakor a Bérbeadónak átadja.


4. A Bérlő a szerződés megkötésekor fizet …………………………. Ft összeget kaució jogcímen, mely

visszajár amennyiben a Bérlő a szerződés lejártakor a bérleményt tisztán, és amennyiben

szükséges kifestve adja vissza, tartozása a Bérbeadó felé nem áll fenn, a közüzemi díjak rá eső

részét megfizette.

5. Bérbeadó szavatosságot vállal azért, hogy az ingatlan a bérleti jogviszony egész tartalma

alatt rendeltetésszerű használatra alkalmas legyen és megfeleljen jelen bérleti szerződés

előírásainak. A Bérlő köteles a mindenkor használt kulcsgarnitúrát/kat a szerződés lejártakor

visszaadni.


6. Bérlő, valamint vele együtt használó személy az ingatlant és annak berendezéseit, a közös

használatra szolgáló területet, továbbá az épület központi berendezéseit rendeltetésszerűen,

gondosan, mások jogainak és törvényes érdekeinek sérelme nélkül jogosult használni.

7. Bérlő az ingatlant más személynek albérletbe nem adhatja. A szerződés megszűnésekor a Bérlő

gondoskodik a vele együtt lakó személyek kiköltözéséről.

8. Bérlő saját költségén gondoskodik:

a.) a villany-, gáz-, víz-, stb. hálózat lakáson belüli szakaszán végzett szokásos karbantartási

munkákról, az anyagköltség a Bérbeadót terheli.


9. Amennyiben a Bérlő az ingatlanon felújítást tervez, arról köteles a Bérbeadót még a

munkálat megkezdése előtt értesíteni. Egyetértés esetén a Bérbeadó vállalja, hogy ha a

felújítás következtében nő a lakás értéke, akkor Bérlő továbbra is az ebben a szerződésben

meghatározott bérleti díjat fizeti, amíg a különbözet az új érték és a jelen bérleti díj között ki

nem egyenlíti a ráfordítás költségét, melyet a Bérlő számlával igazol és a Bérbeadó elismer.


10. Bérlő kötelezi magát arra, hogy a Bérbeadó számára - előzetes bejelentés alapján - az ingatlan

megtekintését lehetővé teszi.

11. A bérleti jogviszony megszűnik:

a.) felmondással. A felek kettő hónap felmondási időben állapodnak meg. Szerződő felek jelen

szerződést írásban mondhatják fel, vagy kölcsönös megállapodás esetén szóban. A felmondás

kezdő napja, az erről szóló értesítés (kézhez)vételét követő nap.

b.) ha az ingatlan elpusztul, vagy egyéb módon megsemmisül.

12. Abban az estben, ha a Bérlő a bérleti jogviszony megszűnését követően az ingatlant nem üríti

ki, akkor arra az időre, amíg az ingatlant jogcím nélkül használja, használati díjat köteles fizetni,

kivéve, ha a felek másként rendelkeznek. A napi használati díj mértéke a mindenkori havi díj

egy napra eső összegének kétszerese.

13. A szerződő felek megállapodnak, hogy a jelen szerződésben nem szabályozott kérdésekben a

Polgári Törvénykönyv, valamint a lakások és helyiségek bérletére vonatkozó 1993. évi LXXVIII.

törvény rendelkezései az irányadóak. Vitás esetben a Bérlő lakhelye szerinti Városi Bíróság

illetékességét ismerik el.


A jelen bérleti szerződést a felek elolvasták, megértették és azt, mint az akaratukkal megegyezőt

jóváhagyólag aláírták.

2012. jún. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Nanamia ***** válasza:
100%
Ja, bocs, hogy a sablon ilyen kusza lett, nem tudtam, hogy így másolja be. De a lényeg gondolom érthető. :)
2012. jún. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, tényleg sokatsegítettek, a szerződés mintáért külön köszönet! :)


Ahogy eddig néztem itt a megyeszékhelyen olyan 30-40 körül írták a rezsit ehez jönnek a számlák.

Az ablak jó ötlet kinyitni, becsukni mennyire régi, akadozik-e stb.

Igazából nehéz az egész mert minden ujdonság. :(

Tipikusan úgy lette már az elejétől nevelne a lehető legkevesebbet tudjam a számlákról (pl nevetséges de nem tudtam a vizet hogy van osztva illetve miben külömbözik a gázos távfűtéses meg panelprogramos :( )

Mintha anyu az elejétőlé eltervezte volna, hogy nekem s tesómnak bizony csak velük bírunk megélni, úgy is lássuk el őt öregkorára stb. Ezért hát mondig életképtelennek, munkanélkülinek (akármilyen mjunkám volt nem volt elég jó neki) hülyének állított be minket meg ezt mondogatta így tényleg szinte életképtelennek tűnhetek. Páromnál szintén voltak viták, amiért nem maradt othon s dolgozik apja helyett a házukon ami már 15 éve úgy lett hagyva szobák, külsőburkolás mondván majd a fia megcsinálja, kifizeti ha már othon lopja a napot (pedig szintén mindig dolgozott)

Sajnos így családok kilőve tesóm pedig már elkönyvelte sose lessz barátnője s marad anyuci melett s igénye sincs másra. :(

Ezért is itt tettem fel a kérdést, így érthető nem a közelükbe akarunk kölötzni ahol majd minden alkalommal ők a Janik akik mindent jobban tudnak. :(

2012. jún. 24. 08:35
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem leszel életképtelen, csak figyelj a fenti dolgokra. Azt elég egyszerű megállapítani, hogy egy társasház panelprogramos-e, nyilván ránézel, kívülről szép, újravakolt, SZÍNES, ami nem jellemző a régi mocskos beton színű épületekre. :) A biztonság kedvéért rá is kérdezhetsz!

Gáz fűtésnél általában konvektorok vannak, nem radiátorok, be kell gyújtanotok és lehet nyugisan szabályozni, hogy mennyire fűtsön, senki nem szól bele. A távfűtés ellen azért hadakozik mindenki, mert egységesen kap minden lakás annyi fűtést, amennyit, nem lehet hadakozni, hogy neked nem kell 30 fok a lakásba, annyit kapsz, ezért fizetsz és kész! Azért kellemetlen, mert valaki 30 fokban már kifejezetten rosszul érzi magát, még is ki kell fizetni a fűtést, ami a legkevésbé sem olcsó. Nem lehet játszani a rezsi költségekkel!

A panelprogramos társasházakba már szereltek fel külön szabályzókat minden lakásba, ezzel ez a probléma ki lett valamilyen szinten küszöbölve. Annyit fizetsz, amennyire ténylegesen szükséged van!


Ha gyerekkel költöztök, esetleg az is fontos lehet, hogy legyen játszótér a környéken, nem túl messze, legyen lift, ha esetleg babakocsi van, ne kelljen cipekedni, mást szerintem mindent leírtak. A számlákkal nem lesz nehéz. Vagy kézbe kapod és viszed a postára befizetni, vagy minden hónapban viszi a főbérlő, megnézed és az ő kezébe adod az összeget. Ettől nem kell félni, nem nehéz belejönni! :)

Még azon érdemes agyalni, hogy valahol fix rezsit kérnek télen nyáron. Annak azért érdemes utána gondolni, mert lehet csúnyán át akarnak vágni, avagy sokkal rosszabbul járnátok úgy, mintha fizetnétek a ténylegeset minden hónapban!

2012. jún. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sajnos az én őseim is ilyenek.Pontosabban az Anyám meg a Nagyim.Iszonyat botrány volt,hogy el mertem költözni 27 évesen.Anyám azóta is sír,hogy ha meghal a Nagyi meg ő is nyugdíjas lesz,mi lesz vele,nem tudja miből majd kifizetni a rezsit éhen fog halni balblabla

Ja amúgy a lakás tájolását is vegyétek figyelembe...Ha nyugati délután nyáron meg lehet főni benne,ha nincs légkondi,pláne,ha panel!!!

Amúgy a szomszédok,hát igen...Ahol most lakunk van az emeleten egy rokkantnyugger alkoholista házaspár,akik a folyosón cigartettáznak,piálnak,szétengedik a macskájukat ami előszeretettel pisálja/szarja le a lábtőrlőket....Már 2x hívták ki miattuk éjszaka a rendőrséget...

2012. jún. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!