Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti megszakítanátok a kapcsolat...

Ti megszakítanátok a kapcsolatot az anyátokkal?

Figyelt kérdés
Anyám alkoholista. Szerencsére màr nem lakom vele, de telefonon tartjuk a kapcsolatot, viszont igy is teljesen kicsinál engem... Nagyon rossz körülmények között nevelkedtem, ivott, velem soha nem foglalkozott és úgy tekintett rám, mint egy rabszolgára. 6 évesen már széken állva főztem, hogy ne maradjak éhen, mostam és takarítottam, míg ő szomszédban vedelt. Most, hogy elköltöztem és dolgozok, folyton velem fizetteti a számláit, meg koldul tőlem, hogy legyen miből inni. Fenyegetőzik, hogy a behajtókat rámküldi, mert ott van az állandó lakcímem, így nekem kötelességem a tartozásait rendezni, én viszont így képtelen vagyok lakásra gyűjteni. Most olyanokat vág hozzám, hogy sz-arházi kölyköt fos-ott a világra, meg hogy én örültem, mikor apa meghalt... Nem tudom ezt tovább elviselni, de mégis az anyám és kötelességem tenni érte, hogy ne kerüljön az utcára... Mi tévő legyek???

2012. jún. 23. 20:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelességed. A kötelességeidnek vele szemben egyszer-s mindenkora vége! Izoláld magad és tűnj el előle!
2012. jún. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ha a neveden van a ház, és a nevedre mennek a közüzemi számlák, akkor van baj. Ha beperel szülőtartásért, lehet, hogy megítél neki a bíróság egy bizonyos összeget, de te, mint alkoholistának, gyámot rendelhetsz ki mellé, és az osztja be majd neki a pénzt, úgy hogy nem tudja italra költeni majd.
2012. jún. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Én megszakítottam vele minden kapcsolatot már egy éve, nem alkoholista, de sokféleképpen lehet kínozni egy embert, nah neki mind ment.

Ritkán jut az eszembe, nem is hiányzik, én is nyugodt vagyok azóta. Persze nem követendő példa, de lásd, más is elmenekült, mikor már nem bírta.

2012. jún. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Azok alapján, amit írtál, igen, megszakítanám a kapcsolatot. A gyerekkorodat már tönkretette, ne hagyd, hogy ezt tegye a felnőtt életeddel is. Ha nem a te nevedre jönnek a közüzemi számlák, akkor küldheti a behajtókat, ahová akarja, mert a számlát annak kell rendezni, akinek a nevén van. Esetleg jelentsd át az állandó lakcímed, ha kell, jelentkezz be egy baráthoz/barátnőhöz, és gyűjts a saját életedre. A telefonszámot pedig ne felejtsd el lecserélni. Egyébként, aki így terrorizálja a gyerekét lelkileg, aki ilyeneket mond neki, az nem is nevezhető anyának, hanem inkább nem is mondom, minek...
2012. jún. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Semmi nincs a nevemen és a szülőtartás dolog is gyönyörű lenne, nehogy már 24 évesen eltartsak egy 45 évest, aki nekem gyerekkoromban enni se adott, csak annyi telt tőle, hogy nyakig érő hóban kizavart éjszaka az utcára, mert közölte, hog én nem fogok az ő házában d.ögleni, mert nem tart el egy lusta sz.arházit... Undorító!!! Apa is miatta halt meg, mert belehajszolta az ivásba!!! Tudom, hogy sokan megszakitották már a kapcsolatot a szülőkkel hasonló okok miatt, csak mivel nekem vele ellentétben van lelkem, nagyon nehéz megtennem, de engem tönkre tesz és vàllalhatatlanul vulgáris, még azt se szégyelli a gyerekének elpanaszolni, hogy a pasija közölte vele, hogy sz.opja le őt.... Milyen ember az ilyen????
2012. jún. 23. 20:45
 6/17 A kérdező kommentje:
Én antikrisztusnak nevezem
2012. jún. 23. 20:47
 7/17 anonim ***** válasza:
87%

Hidd el, azoknak is van lelke, akik megszakították a szüleikkel a kapcsolatot. Miért akarod tönkre tenni az életed egy olyan emberért, aki nem tett érted semmit. Az, hogy valaki szül egy gyereket még nem teszi anyává. Az anya gondoskodik a gyerekéről. Ne költs rá feleslegesen egy fillért se. Ne tedd tönkre a saját életed. Nem anya, aki ezt elvárja tőled.

Az, ahogy beszél veled, elképzelhető, hogy az alkohol hatása is. Nem tudom, hogy hogy viselkedne, ha nem lenne alkoholista. Ha attól esetleg a lelkiismereted könnyebb lenne esetleg valamelyik rokon segítségét kérhetnéd a leszoktatáshoz. Minden esetre ne tedd tönkre a jövőbeli anyagibiztonságod olyan ember miatt, aki nem érdemli meg.

2012. jún. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
néha abba hagyja a piálást 1-2 hónapra, de olyankor is csak azért hív fel, hogy panaszkodjon. egy órát is képes úgy beszélni a telefonba, hogy az alatt meg nem kérdezné, velem mi van. Folyton azt hajtogatja, hogy mi mindent kell fizetni, hogy mennyire rossz neki, de dolgozni nem hajlandó, életében alig dolgozott annyit, mint én az elmúlt 4 évben. szörnyű és nem is értem, hogy miért állok vele szóba. Néha abban reménykedem, hogy őt is elviszi a pia és akkor én nyugodtan élhetek majd. Ha egyszer lesz egy gyerekem, soha nem viszem oda a házába, mert úgy él, olyan mocsokban, fertőben, mint egy hajléktalan. a wc úgy néz ki, mint egy lerobbant vasútállomási kocsmában. A kutya ki-be rohangál esőben, sárban a lakásba és befekszik a megvetett ágyba. Amikor tyúkokat tartott, akkor a sz.aros tyúkudvarról besétált a szobába úgy, hogy a cipőjét le se vetette. A padló szét van égetve a cigicsikkekkel és úgy főz, hogy a mocskos, koszos kutyát összeölelgeti, mert az a szeme fénye, aztán kezet se mos. undorító, mocskos.... pfffúúúújjj, miért nincs nekem normális anyám????? Én meg folyton főzök, mosok, takarítok, még élvezem is a házimunkát. Azt se értem, én hogy lettem normális!!
2012. jún. 23. 21:20
 9/17 anonim ***** válasza:

Állandó lakcímet nem tudsz változtatni?

Amúgy én apám is alkesz, bár ilyeneket nem művelt, de rengeteg pénzem ráment, pedig még csak 22 vagyok.

8fél millás örökségem elitta, meg nem egyszer az árvaságimból kellett az albit, számlákat kifizetnem, mert egy-két nap alatt a fizuja fenekére nézett...)

Szóval nagyon én se fogom vele tartani a kapcsolatot..

2012. jún. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
58%

Családsegítőkben van ingyenes jogi tanácsadás. Menj el, és kérdezd meg, hogy ebben a felállásban mik a kötelességeid, és jogaid. Továbbá, hogy anyád kirakhat-e onnan, stb. Mindent nyugodtan kérdezzz meg tőle, ami aggodalommal tölt el.

És nem tartozol neki. Ő tartozik neked egy nyugodt gyerekkorral, és egy normális felnőtt kapcsolattal.

Ne hagyd, hogy tönkre tegyen. Küsd feltételekhez, ha már pénzt adsz neki. Bár ezt érzelmi zsarolásnak hívják a részéről. Nem mondom, hogy nem beteg, de te ezt a harcot nem tudod helyette megvívni. Hagyd a csudába. És ezért nem vagy szemét. Ellenkezőleg...

2012. jún. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!