Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg a jó házasság alapja...

Tényleg a jó házasság alapja a jó szex?

Figyelt kérdés

Azért nem a szex témakörben írom, mert nem a hülyéskedés érdekel, meg hogy ki hogy, hányszor, kivel...

Elgondolkodtam rajta, ha egy házaspárnál, akár több év után a szexuális kapcsolat megváltozik, okozhatja-e a házasság végét.


2012. jún. 23. 21:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Relatív, nekem például nem az az alapja, nem mondom, hogy nem szeretem, de úgy érzem vannak annál fontosabb dolgok is, ami jobban összekovácsol két embert egy párrá. Nekem nem a szeretkezés az első, lehet több vagy kevesebb, mindegy.

Ha csak az egyik félben változik meg a szexuális vágy, akkor ronthat rajta (pláne, ha a másik nem bírja megbeszélni a párjával és megy a feje után, kommunikáció nélkül), de ha mindketten ugyanúgy változnak, akkor minden megy a régiben.

2012. jún. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
90%

Az egyik alapja.

De azért ezen kívül más is van, pl. hogy a szexen kívül van-e más közös cél, vagy közös pont.

A szex nagyon fontos, de önmagában nem elég.

2012. jún. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
52%

emberfüggő is

én pl. mikor nem élek kapcsolatban, fél évekig is kibírom szex nélkül úgy, hogy nem nyúlok magamhoz.

viszont nem bírok olyan kapcsolatban megmaradni ahogy rossz a szex.

tudom hogy csak olyannal kötnék házasságot, akivel a kapcsolatunk ezen része is örömet okozna - és ez jó is így, mert azt akivel nem jön össze, meghagyom azoknak akik számára ez elhanyagolható. és persze lehet hogy nekik egymással viszont jó lenne :)

2012. jún. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
84%
Nem feltétlenül a házasság, hanem eleve a párkapcsolat.Nagyon fel tudja őrölni az embert,ha a párjával rossz a szex.Én voltam már nagyon szerelmes,de egyszerűen a szex nem volt jó az illetővel.Talán ez miatt is jöttem rá később, hogy nem illettünk egymáshoz. Fontos a testi összetartozás. Akivel nem jó a szex,attól az ember egy idő után eltávolodik,először fizikailag,aztán lelkileg is...
2012. jún. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
47%
Ez nem így van, mert akit már nem feltétlen az ösztönök vezérelnek, hanem a józan esze egy holtig tartó boldog élethez az nem távolodik el a párjától azért mert valami nem tökéletes, mint ahogy én se tettem.
2012. jún. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Mindenki mást ír, tehát emberfüggő. Nem árt, ha e téma terén hasonló a véleményetek a házastársaddal.


Én megmondom őszintén, a rengeteg érdeme az, amiért vele vagyok, de ha nem volna vele isteni a szex, én bizony félrelépnék. Szerintem ezzel ő is így van.

31N

2012. jún. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Kinek mi. Nekem nem az életem központja a szex. Egy szexkapcsolaté nyilván a szex, de egy család alapja már nem szabad, hogy ez legyen!
2012. jún. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
nekünk 23 napja volt az esküvőnk, azóta egyszer voltunk együtt, előtte április elején. Sajnos egészségi gondjaim vannak, de nagyon megértő. Nem az egyetlen feltétele, de feltétele a jó szex. De más, ha nem törődömség miatt, és más, ha egészség miatt van. Észre lehet venni a különbséget. Hozzátartozik a házas élethez, de ha egy kapcsolat erre épül, és mondjuk ott is hasonló probléma lép fel, mint nálunk, úgy akkor dobjuk a másikat?
2012. jún. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Utolsó, nem, persze nem arra gondoltam én sem, ha betegség van pl és nincs szex, akkor vége a házasságnak (nálunk pl terhesen, szülés előtt-után összesen vagy 5 hónapig nem volt szex, mégsem váltunk el :o) )

Csak hallottam már olyat (lehet csak mendemonda), hogy ha van a házaspár közt kis nézeteltérés, vagy "lustaság" a feleség részéről, akkor azt egy kis szexel kompenzálja, és így szent a béke...

2012. jún. 25. 15:24
 20/20 anonim ***** válasza:
Igen, ez igy van, csak nagyon vigyazni kell, hogy a hazastars meg ne tudja.
2015. nov. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!