Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Eljegyzés vs. összeköltözés?...

Eljegyzés vs. összeköltözés? Férfiak válaszát is várom!

Figyelt kérdés

Nektek/szerintetek az eljegyzés vagy az összeköltözés a fontosabb? Melyiket várjátok jobban? Melyiknek "kell" szerintetek hamarabb bekövetkeznie?


Nevet és kort is kérnék, ha lehet. Köszönöm!


2012. jún. 25. 01:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
45%

Ha rajtam múlna, én előbbre helyezném az eljegyzést, mint az összeköltözést a magam részéről (de nem mondom, hogy mindenki csinálja így, csak nekem ez így szimpatikusabb), viszont azt is figyelembe kell venni, hogy sokan már csak azért is hamar összeköltöznek, mert két háztartást fenntartani két embernek mindig nehezebb, mintha csak egy háztartást tartanak fent.

25/N

2012. jún. 25. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
66%

Előbb az összeköltözés, akkor kiderül minden. :)

Lakva ismerszik meg az ember... :)

2012. jún. 25. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
47%

Összeköltözés.


Az eljegyzés is felesleges, ez egy rituálé, ami valójában semmit sem számít.

A házasság meg egy jogi csapda, mivel nem alkalmazkodik a társadalmi körülményekhez!

Sokkal több a társadalomban a kitartott nő, mint a kitartott férfi, emiatt nem jó az egész törvény, mert könnyen vissza lehet élni vele.


30/F

2012. jún. 25. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
23%

A büntetőtörvény része meg ismét egy érdekes része az egésznek.


Tegyük fel összeköltözöl valakivel, és egy háztartásban élsz vele.


Titokban az egyik kábitószert terjeszt, amiről neked gőzöd sincs!


Bizonyítsd be a rendőrségnek, hogy neked fogalmad se volt róla, különben bűnrészes leszel!!

2012. jún. 25. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem is jobb előbb összeköltözni. Én még csak 18 vagyok, most készülök főiskolára, a barátom most kapott egy jól fizető állást, így azt tervezzük, hogy ősszel összeköltözünk. Eljegyzésről azonban még szó sincs, hiszen nagyon fiatal vagyok. Ő 26 éves, ő már akár el is venne, sőt gyereket is szeretne minél hamarabb (3 éve, mikor összejöttünk is azzal kezdte, hogyha kicsit idősebb lennék akár már el is venne, és családot alapíthatnánk... ritka az ilyen "korán érő" férfi! :D). De reálisan gondolkodunk mindketten, hiába 3 éve vagyunk együtt, a java még csak most jön. Az összeköltözéssel kiderül, hogy mennyire tudjuk tolerálni egymás hülyeségeit, szokásait, a mindennapos folyamatos együttlétet, amikor vár otthon a másik, és úgymond nincs "szabadságod". Persze nem így éljük ezt meg, hiszen erre vágyunk, minden percünket együtt tölteni, de azért még is más lesz ezt átélni, mint vágyakozni utána. Ha hosszútávon jól teljesítünk az együttlakásban, akkor jöhet az eljegyzés is, majd maximum egy éven belül házasság. Nem tartom jónak, ha valaki több évig jegyben jár. Az nem sokkal több a sima járásnál, főleg, ha a környezet azt látja, hogy még mindig nincs esküvő, még mindig nem házasok (és itt ne fogja ezt senki a pénzre, mert egy két tanús esküvőt meg lehet tartani 0 forintból is, a lagzi pedig várhat, de legalább már házasok). Na, jól elkalandoztam, lényeg a lényeg: először összeköltözés, összecsiszolódás, ha működik, akkor eljegyzés, ha nem, akkor nem érdemes erőltetni. De még mindig jobb erre eljegyzés előtt rájönni, mint eljegyezni valakit, összeköltözni vele, majd két hét múlva szakítani, mert elegünk lesz a szétdobált zoknikból.
2012. jún. 25. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

utolsó, bocs, de nem neked kell bizonyítanod az ártatalanságod, hanem a rendőrségnek a bűnösséged.


ha nem találnak ellened semmi konkrétuomt, nem ítélhetnek el.

más kérdés ,hogy ettől még meggyanusíthatnak , illetve érhetnek atrocitások, de alapvetően akkor sem neked kell bizonygatnod az igazad, hanem nekik a bűnösséged.

2012. jún. 25. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
37%
Honnan a fészkes fenéből tudnám, hogy valakivel ki akarjuk nyilvánítani a kölcsönös szándékunkat az összetartozásunk dokumentálására, ha nem élünk együtt előtte. Hozzátenném, a dokumentálás (házasság) nem is feltétlenül szükséges feltétele az összeköltözésnek, ugyanúgy az eljegyzés, mint szimbolikus esemény is ízlés dolga, míg összeköltözés nélkül a házasságot elég nehéz elképzelni. (Magyarul még a neve is erre utal).
2012. jún. 25. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
46%

összeköltözés!

24N

2012. jún. 25. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
41%

Az eljegyzésnek CSAK akkor van értelme,ha fél-egy éven belül összeházasodtok. Ha csak szeretője vagy a párodnak,akkor gyűrűvel is csak az vagy.

Mi értelme évekig karikagyűrűket hordani,ha nincs szándékotokban összeházasodni?

A köves gyűrű csak ajándék,de nem eljegyzési gyűrű!

27/F

2012. jún. 25. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
54%
Nekem első helyen az összeköltözés lenne, addig eszemben sem lenne belemenni egy eljegyzésbe, amíg nem éltem együtt az illetővel, és fogalmam sincs, hogy milyen ember a mindennapokban.
2012. jún. 25. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!