Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Eljegyzés vs. összeköltözés?...

Eljegyzés vs. összeköltözés? Férfiak válaszát is várom!

Figyelt kérdés

Nektek/szerintetek az eljegyzés vagy az összeköltözés a fontosabb? Melyiket várjátok jobban? Melyiknek "kell" szerintetek hamarabb bekövetkeznie?


Nevet és kort is kérnék, ha lehet. Köszönöm!


2012. jún. 25. 01:22
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
44%

Összeköltözés, egyértelmű.


Az eljegyzésnek még a gondolata is taszít.

2012. jún. 25. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
49%

Összeköltözés. Az összeköltözést vártam. Az összeköltözésnek mindenképpen.

23N

2012. jún. 25. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
33%

Előbb az összeköltözés, hiszen lakva ismerszik meg az ember!

Együttéléskor sokminden kiderül, olyanok is, amikről azt hinné az ember, hogy nem zavarja...


Az eljegyzés is nagyon fontos!

Nekem azért volt fontos, mert ezzel azt mutathattam ki a feleségemnek, hogy CSAK Ő KELL NEKEM!


32F

2012. jún. 25. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
33%
Mindenképp előbb összeköltözés, mert hát lakva ismerjük meg egymást, akkor kerülnek elő a mindennapi élet problémái, örömei. Ha nem élsz valakivel együtt, akkor könnyebb csak a szépet látni, mert leginkább csak azt mutatja magából (tapasztalat!), aztán mikor összeházasodtok, lehet, hogy rájöttök, hogy egyáltalán nem is birjátok elviselni egymást. Ha együtt élve is nagyon sokmindent kibir a kapcsolatotok, akkor jöhet az eljegyzés. Ha mindenki így csinálná, lehet, hogy kevesebb lenne a válás is.
2012. jún. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
49%
Utolsó vagyok: 32/N, bocs ez lemaradt.
2012. jún. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
61%
Mi előbb összeköltöztünk, egy ideig együtt éltünk, 6,5 évig. ezalatt megbizonyosodtunk róla, h tudunk és szeretünk egymással élni. jött az eljegyzés, rá 8 hónapra esküvő. Nem mennék feleségül olyanhoz, akivel mondjuk csak hétvégente találkoztunk pár órára. Nagyon kockázatos, és nem szeretnék magyarázkodni az esküvő után, h nem ilyen lovat akartam. Az meg, hogy beletörődjek egy nem működő kapcsolatban, nálam nem opció. A szüleink idejében sokan jártak így: Házasság, előtte nuku szex, csak szülőknél találkozás a nagyszobában heti 1X, ahol a szülők is jelen vannak. Udvarlás után házasság, ami nem működik, elválni szégyen. Így hát maradt a beletörődés. Én örülök, h ma már lehet másképp is. Éljetek a lehetőséggel!
2012. jún. 25. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
58%

Mi 5 éve vagyunk együtt lassan. Konkrétan még nem éltünk együtt, de egyikünknél másikunknál töltöttünk heteket, tehát tudjuk, milyen együtt, ismerjük is egymást rendesen.

Én úgy vagyok a dologgal, hogy hosszú évekig nem akarok "élettárs" lenni, ez számomra olyan pejoratívnak hangzik (maga a szó persze szép, csak a használata vált ilyenné). Szóval mi erről sokat beszéltünk a párommal, tudja, mi erről a véleményem. Most ősszel, vagy késő nyáron fogunk véglegesen összeköltözni, szerintem meg lesz eljegyzés a nyáron (nem tudom, de a párom nagyon szervezkedik :D).


Én az összeköltözést várom valójában, az eljegyzés meg simogatja a lelkemet :) Összeházasodni meg 2-3 év múlva fogunk, ő akkorra végzi el az egyetemet. Szerintem az eljegyzésnek igenis van értéke, ha komolyan veszik és nem csak "díszből" van.


Szerintem egyik sem fontosabb a másiknál, az a fontos, hogy kijöjjünk egymással és a problémákat közösen tudjuk megoldani, ne legyen egyikünk se egyedül a kapcsolatunkban.



22-L

2012. jún. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
74%

-kapcsolatba-


bocsi

2012. jún. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
50%

összeköltözés.

mi már 3 éve éltünk együtt, mikor megtörtént az eljegyzés. házasságot nem szeretnék, de gyűrűnk van, nekünk a szimbolikája többet jelent mint egy papír.


fontos, hogy megismerd a másikat mielőtt komolyabb lépésre szánod magad.


mást már nem várok, csupán annyit, hogy a következő 50 év is ilyen zökkenőmentesen teljen, és minden szembejövő akadályt át tudjunk ugrani ketten :)


24N

2012. jún. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
53%
Mivel az eljegyzés eleve kizárt esetemben, és így a házasság is, ezért az összeköltözés.
2012. jún. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!