Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyászmisére miben illik menni?

Gyászmisére miben illik menni?

Figyelt kérdés
Vagyis ez nem tudom mennyire minősül gyászmisének. Egy éve halt meg az egyik hozzátartozóm, most lesz érte mise. Ilyenkor is feketében kell menni, vagy lehet akármiben? Hogy is van ez?
2012. jún. 27. 00:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Bölcs ember, irígylem a csodálatos beszédstílusodat, mindig is elvarázsolt a falusi emberek varázslatos világa. Igazán fantasztikus dolognak tartom a szavak eféle rövidítési módját, légy büszke magadra, gondolom ez is a bölcsességed velejárója. :)


ON: Szerintem az a legegyszerűbb, ha feketében mész, azzal nem lőhetsz mellé, de esetleg kérdez meg egy másik családtagodat, hogy kötelező-e a fekete. A lényeg, hogy ne legyen kihívó öltözet, de ilyenkor nyáron, főleg ha egy 40 fokos napon lesz tartva, szerintem nem kötelező a fekete ruha, mert akkor egy mentőt is kéne hívni a helyszínre, hogy ellássa az összeeső családot.

2012. jún. 27. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Gyászmisére is feketébe kell menni. Igazából meglep a kérdésed mert ez olyan egyértelmű..Nem is gondoltam ,hogy van aki ezt nem tudja..Na mindegy..A lényeg,hogy nálunk fekete szín a gyászszín ,így feketében kell menni.
2012. jún. 27. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
30%
Azôrt kimondottan feketében nem muszáj. Feketében csak vénasszonyok mennek. Viszont valami tarka-barkában sem illik.
2012. jún. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is illik feketében menni, mégis gyászmise, valakinek a haláláért. De ezek szerint a rokonaim és én is öregasszonyok vagyunk. 34/N
2012. jún. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Rendes gyászmisére tudom hogy feketében kell menni, de mint mondtam, ez nem tudom hogy mennyre minősül annak. Egy éve halt meg az illető, és most csak egy vasárnapi mise érte lesz felajánlva.
2012. jún. 28. 14:21
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is voltam már ilyenen, akkor is feketében illik menni. Templomba meg amúgy is szépen öltözve illik megjelenni.
2012. jún. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2012. jún. 28. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!