Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Engem nagyon zavar hogy...

Engem nagyon zavar hogy kilépek az utcára és mindenhol szomorú arcokat látok, én mindig próbálok optimista lenni, és mindig azt mondom míg tudok mosolyogni addig nincs nagy baj. Erről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Kilépek az utcára és szomorú embereket látok,sehol egy mosoly.Van egy mondás miszerint ne vigyük haza a munkahelyi problémákat,akkor miért nem így cselekszünk?Elvesszük a másik ember jókedvét.És ráadásul akik komoly harcot vívnak a halállal,ők is tudnak mosolyogni.
2012. jún. 27. 11:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Ezt én is észreveszem!

Én fő oknak a pénztelenséget,és az ebből kifolyó párkapcsolati-családi vitákat látom!

2012. jún. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Utálom az ilyen bölcsességeket, mert közük sincs az élethez,figyelmen kívül hagyják az ember természetét. Az ember nem gép,hogy hazamegy és kikapcsolja a munkahelyi életét és az azzal járó gondolatait. Na ezért.
2012. jún. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

A mosoly nem egy alapállapot, hanem a vidámság, elégedettség kifejezésének eszköze. A vidámságot nem lehet erőltetni, a mosolyt igen, és meg is látszik. Nincs is rosszabb annál, amikor valaki erőltetetten vigyorog, csak hogy kitűnjön, vagy mert elvárják.

Aki nem mosolyog állandóan, az nem boldogtalan, csak éppen akkor nincs oka a mosolygásra. Utcán, buszon mire mosolyogjanak? Mindenki megy a dolgára, munkába, haza, ügyeket intézni, ehhez nem kell mosoly.

2012. jún. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%
#3-as hozzáállása az, ami úgy általánosságban meglehet az embereknél, ezért sincs mosoly. Én már annyira megszoktam, hogy bambán nézek ki a fejemből, hogy elfelejtek mosolyogni, vagy legalábbis nem morcos képet vágni, pedig szeretnék. Ha épp nem bambulok el semmitmondó gondolatokkal, akkor sikerül is. :)
2012. jún. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%

Igazatok van, tényleg mindig mosolyogni kell.

Mosolyogni kell akkor is, amikor lépten-nyomon cigányokba ütközik az ember, akik úgy viselkednek, mintha övék lenne az utca.

Mosolyogni kell a fiatalokra is, akik nyekeregtetik a fél wattos samsungot a buszon, miközben a táskáiktól vagy szemközti ülésre tett lábuktól sehová sem lehet leülni.

Akkor is mosolyogni kell, amikor a mosdatlan, büdös, koszos emberek odadörgölőznek hozzánk a tömött járművön 40 fokban, aminek köszönhetően a ruhánk átveszi a kellemes hajléktalan szagot.

Mosolyogjatok akkor is, amikor megtalálnak maguknak az élettörténetüket mesélő nyugdíjasok, csövesek, drogosok és részegek, akik még el is kérnek a szívszorító sztori után egy-két forintot.

Világért nem venném el mások jókedvét, mosolyogjunk!

2012. jún. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
én nem azt mondtam,hogy mindig kell mosolyogni,de szörnyű ahogy a mai világban az emberek nézik a dolgokat.mindig csak a pesszimista nézet.Egy biztos ha lesz gyerekem neki nem szeretném ha ezeket látná,vannak problémáink most is,de akkor is nem a másik tehet róla.Ilyen világban születtünk.
2012. jún. 27. 13:30
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha valaki rosszul érzi magát mert problémái vannak, hogyan tudna mosolyogni? Vagy mindenki járkáljon álarcban?

Miért függne a gyereked boldogsága attól, hogy mások hogyan élik az életüket? A boldogságot magának kell kialakítania, nem pedig aszerint, hogy mások éppen hogyan viselkednek.

2012. jún. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
de nem,én azt mondom ha olyan szomorú lennék mint a többi ember,nekem is vannak problémáim mégis tudok mosolyogni,igazán,nem pedig egy álarc,és erre mondta ha lesznek gyerekeim ilyennek lásson ne szomorúnak a problémáktól.
2012. jún. 27. 15:04
 9/12 anonim ***** válasza:
51%
Aztán ne csodálkozz ha valaki beveri a képed: "Rajtam röhögsz köcsőőőőg??" :D
2012. jún. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mindneki úgy éli az életét ahogy akarja, de én annyira nem rajongok ezekért a túl életvidám akarok lenni, és azért is mosolygok emberekért. Talán irígylem őket, hogy ennyire képesek félvállról venni az élet dolgait, nem örlődnek a mindennapok poklában, talán nem. Mindegy. Vannak akiknek marhára bejött az élet, vannak akiknek meg 1000+1 okból nem. Ésszerű máris egy modern kor pestisének tartani a melankólikus állandóan depressziós embert, és kirekeszteni. Szerintem nem az. A strucc politikát sem szeretem, hogy jópáran egy rózsaszín ködben élnek, egy illúzióban,hogy ez az élet, ez a világ ez a szenny egy csodálatos valami, meg az élet ajándék maszlag, én ezt egyszerüen képtelen vagyok felfogni. Csak ugye mindenkinek el kell múlnia egyszer, és a túl optimista emberek hatalmasat zuhannak arcra a végén.
2012. júl. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!