Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Virág, kávé, üdítő, vacsora,...

Virág, kávé, üdítő, vacsora, . - mik az elvárásaitok a férfiakkal szemben?

Figyelt kérdés
Ha étkezdébe/étterembe/kávézóba, stb. mentek, ki fizet? Milyen gyakran kaptok virágot, meglepetést? Mi a mai felállás? (Régebben gondolom, mindent a férfinak illet állni. Engem a barátom néha meghív, de általában mindegyikünk a sajátját fizeti. Azt tudja, hogy a virágnak nagyon örülök, de elég ritkán kapok. Ha már valami, akkor inkább hasznos ajándék.)
2009. júl. 8. 11:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát alapvető, hogy én fizetek, bár közös kasszán vagyunk a feleségemmel. :-) A többi az elég változó lehet. Nem tárgyakkal kell kimutatni a szerelmet. Én nagyon szeretem a kedvesemet, és gyakran meglepem virággal vagy mással, mert tudom, hogy szereti, ő a nagyon romantikus típusba tartozik. :-)
2009. júl. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én sohasem hagytam, hogy fizessenek helyettem.Mindig az a az érzésem volt, hogy ezért elvárnak valamit cserébe.

azért mert vett egy rántotthúst krumplival én még nem vagyok eladó.

A férfiak többsége egyébként is kicsinyes.Tisztelet a kivételnek.

2009. júl. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszoló vagyok: Már miért gondolnám azt, hogy azáltal, hogy meghívom valamire megvehető? Én személy szerint nem ezzel a céllal tettem amit tettem anno. amikor összejöttünk hanem azért mert tudom, hogy így illik. (A párom meg régimódibb a koránál ami állatira tetszik benne.) Biztosan vannak ilyenek is, de nem szabad mindenkit egy kalap alá venni. :-)
2009. júl. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért írtam, hogy tisztelet a kivételnek, mert nem veszek mindenkit egy kalap alá.De nekem , mint nőnek ez a tapasztalatom.Te, mint férfi(értem itt az első válaszolót), nem sok férfival randiztál valószínűleg.
2009. júl. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Való igaz, nem sok férfival volt dolgom, de ez esetben sajnálom, hogy ez a tapasztalatod.
2009. júl. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

nálunk szinte mindent a barátom fizet..a nagyobb dolgoknál (utazás, stb) persze állom a saját részem, de a vacsorát és társait ő fizeti.azt mondja, hülyén érezné magát, ha nem így lenne.

virágot ritkábban kapok (ált. valamilyen ünnepre), mert nem egy romantikus alkat, de ha meglep vele, akkor mindig szépet választ (és cserepeset, mert tudja, hogy sajnálom a vágott virágokat :).

2009. júl. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha állandó párkapcsolatban él az ember lánya, akkor meg édesmindegy.Mármint, ha közös a kassza.
2009. júl. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Amíg egyedülálló nő voltam, addig pl. kávé, vacsorameghívással szemben nem volt ellenérzésem, ezeket többnyire a férfi fizette. Színház, kisebb (egynapos) kirándulás is belefért. Ilyenkor pl. én készültem elemózsiával, sütivel (merthát ugyi a benzinbe ilyenkor hogy száll be az ember lánya). Ha belépőt kellett venni valahová (múzeum, sportrendezvény), akkor közöltem, hogy maradjon én szeretek sorban állni és megvettem én. Úgy gondolom, ezzel az anyagi terhek egy részét is átvettem, másrészt nem tűntem potyázónak. Egy-két hetes utazási ajánlatot még meglévő komoly kapcsolatomtól sem fogadtam el úgy, hogy ő fizeti. Az azért már nagyobb költség, felezzük.

Szóval meg lehet találni az arany középutat.

A meglepiket szerettem, malomkerék nagyságú csokor nem kell, de jólesett egy szál virág "csak úgy", esetleg egy röpke látogatás a munkahelyemen (én is melóból vagyok itt jelszóval) és egy tábla csoki az asztalomon.

Aztán valaki olyan sikerrel végezte az udvarlás művészetét hogy hozzámentem feleségül. A kassza közös, de azért mindkettőnknek van a pénztárcájában egy kis pénz. Ha valahová megyünk, apci fizet (a forma kedvéért). Virágot (csak úgy is) szoktam kapni. Olyat is tett már, hogy valahol mászkáltunk, megláttam egy szép bizsut, valami kis csecse-becsét, megcsodáltam, de nem vettem meg. A férjem diszkréten lemaradt tőlem és megvette. Nagyon jó érzés volt, mikor ideadta a kocsiban, huncut mosollyal, hogy "nini, ez meg beugrott a kabátom alá!"


Értékes ajándékokat soha nem fogadtam el, nem kértem és én sem adtam. Az ajándéknak nem az érték a lényege.

Én akkor éreztem volna magam megvett nőnek, ha értékes ékszert, bundát, meg a fene tudja mit szoktak adni - fogadtam volna el.

2009. júl. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Amíg udvarolt a férjem elvártam h ő fizessen, persze csak a legalapvetőbb dolgokra kell gondolni. Kóla vagy egy pizza vagy egy kávé. -Sohas+em voltak nagy elvárásaim de ennyi kellett h ő fé-rfinek én meg nőnek érezzem magam. Nem volt pénze de mégis úgy érezte a tenyerén tud hordozni és én úgyis éreztem. :)
2009. júl. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát, mikor elkezdett udvarolni soha nem engedte, hogy én fizessek. Szinte minden nap vitt valahova és sok meglepit kaptam Tőle. Virágot nem, mert már az elején megmondtam Neki, hogy nem szeretem (vagyis inkább sajnálom) a vágott virágot. Aztán mikor egy kasszára kerültünk megváltozott a helyzet. Mikor hogy alakult. Még mai napig is van olyan mondjuk, hogy azt mondja nekem, hogy na gyere, menjünk el kajázni vagy én mondom neki. De már inkább másra költjük a pénzt(pici babánk lesz). Az ajándékozás is változó. Van, hogy tudom, hogy nagyon szeretne valamit, de mondjuk én nem nagyon értek a témához, akkor úgy veszem meg neki, hogy Ő is ott van. De persze van, hogy veszek neki valamit csak úgy, meglepiből. Persze ez fordítva is így működik.

Nekünk ez így jó, nem vagyunk túl romantikus típusok. Jobban örülünk egymásnak, egymás őszinte mosolyának, mint a pénzért megvehető dolgoknak.

2009. júl. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!