Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sírról lelopott virág. Ebben...

Sírról lelopott virág. Ebben a helyzetben mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Mamám 3 hete halt meg. Van egy szomszédunk, aki rendszeresen lop a kertünkből is, de senki nem tesz semmit ellene, hiába jelentettük a településőröknek is.


Ma virágot szedtek és kimentek a temetőbe. Jellegzetes virág volt, ennek később jelentősége lesz. A lényeg, este kimegyek a temetőbe, mamám sírján egy olyan szál, de a többi virág, amit a virágboltban vettünk, gyakorlatilag megfelezve, eltünt a fele. Azonnal leesett ki volt, mert nem messze van a nagyanyja sírja. Megnéztem ott nem volt. Átmentem a falu másik temetőjébe, mondom a gondnoknak mi okból jöttem. Mutatja a nmagybátyja sírját, ott volt. Olyan virág és annyi pont amennyi eltünt. A gondnok is mondta, hogy gyakran tünnek el onnan is virágok és ő feltünően sokat jár arra.


Átmentem számonkérni, hülyének nézett, majd mikor közöltem, hogy a nagybátyján van, láttam , elkezdett ordítani, hogy megrugdos, meg hogy rohadt hülye kúrva.



Most mit tegyek, ezt nem hagyom annyiban? Becsületsértésért is jelenthetném, ráadásul fel van függesztve több ok miatt. Másik dolog az önkorményzat tud valamit tennie ebben az esetben a viráglopás miatt. Ez már nem igaz. Télen a fánkat lopja, most már nem bírjuk. Félek, hogy olyat teszek, amit magam is megbánok. A kúrvázás után a párom rárohant, és megrugta a kaput, hogy engedje be, ugyis megöli. Ő is kivan idegileg mostmár, de visszafogtam mert beszaladt a nőci.


Mit tegyünk?


2011. jún. 13. 21:30
 1/10 anonim válasza:
100%

Paraszt az ilyen.

Lopd vissza a virágot. Nah jó ne csak vicceltem.


De am sztem rendőrség.

2011. jún. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%
És ha ültetnél virágot? Azt is lelegelné?:S
2011. jún. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ültetve lesz, csak arra várunk, hogy az asztalos elkészítse a díszszegélyt, amit kértünk.


Margit volt a nagymamám, most volt szombaton a névnapja, azért vittünk vágott virágot. És tessék. Nekem nem az fáj, hogy velem mit tesz, hanem, hogy tőle elveszi az ajándékát, az az övé, nem másé.


Hogy esik ez neki, ha fentről látja. Bárkivel szembe szállok érte még holta után is, sőt, most már csak én védhetem meg. :(

2011. jún. 13. 22:03
 4/10 anonim ***** válasza:
60%

Először is: részvétem:(

Mi azt csináltuk anno, hogy, a sírra kitettünk egy átlátszó nylonpapucsba egy papírt, amire azt írtuk ki, hogy "A sír bekamerázva, a folyamatos lopások végett! ezzel egyidejűleg megszűntek a gyertya-koszorúlopkodások. Szerintem egy próbát megér (bár nálunk nem ismerős lopkodta, hanem vadidegenek). Esetleg utána is lehet nézni, hogy kegyeletsértésnek minősül-e, és ha igen, akkor azt is ráírni a papírra, a várható büntetéssel együtt, pl. x ezer forint bírsággal bünteti a törvény a kegyeletsértőket", vagy valami ilyesmit.

2011. jún. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ez remek ötlet, de egy régi temetőről van szó. Nálunk 3 van a faluban. Ez földút mentén van, a hülye sem veszi be, hogy bekamarázták. Pedig jó ötlet.


e értitek, ez annyira megalázó, nekem nagyon fáj. Ngyon bánt, olyan, mitha bántanák és nem védeném meg.


Holnap reggel elmegyek a jegyzőhöz, megkérdezem mit tehetünk. De ez van, mindent ellopnak. Amior mama élt a fa lopásán kapta és hülyének nézte. Senki nem tesz semmit, semmit nem érnek a törvények sem. Miért nem kaphatja el az ember, jól elagyabugyálja és megtanulná, ha már a rendőség nem tehet semmit.


Nem vagyok agresszív ember, de már elegem van, a mai sok volt.



Köszönöm a részvétet!

2011. jún. 13. 22:28
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
Az ilyenek a legundorítóbbak... A mi szomszédunk szerencsére csak őrült és ordítozik illetve köpköd utánunk, de legalább nem lop. Ha a nagymamám sírjához hozzá merne érni egy ujjal is, én kitekerném a nyakát (úgy, hogy eddig egy rossz szavam nem volt hozzá, mert tudom, hogy pszichiátriai eset). Menj el a rendőrségre, veszíteni valód nincs. Nem biztos, hogy foglalkoznak az esettel, de egy próbát megér. Illetve a helyedben felszerelnék egy kamerát a házamhoz, olyan helyre, ahol nem veszi észre a szomszéd. Hogy bizonyítsa a felvétel, hogy hozzátok jár lopni. Ne ő élvezze annak a hasznát, amiért ti dolgoztatok meg.
2011. jún. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én azt tenném a helyedben, hogy nem vinnék a temetőbe ki virágot. Ezzel nem bántod a mamádat, hiszen nincs ott a lelke, ő azt tudja, hogy gondolsz rá akkor is, ha mondjuk a tiszteletére a lakásban állítasz egy vázát. Megspórolod az idegességet is na és persze a virágokat sem lopja el senki. A sírt szépen rendben tartod, a rendet nem tudja ellopni, mert szerintem ha ültetsz is virágot azt is meglovasítaná.
2011. jún. 14. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Persze, de ez már több, mint felháborító. Mélységesen felháborít, hogy senki nem tesz velük semmit. Mondván, ha elkapjuk. Akkor nem kellene törvény, mert úgy elverném...

De nem csak nálunk. A szomszéd is elkapta, átette a 8 éves gyereket a kapun, hogy szedje le a paprikát, paradicsomot a kertből. Amikor a néni elkapta, a nő lelépett, a kölyök meg körbeszaladt és kiugrott az utca kapun. És az önkormányzat nem tett semmit. Úgy járnak a kertjeinken át, mintha az övék lenne.


Egyik nap ott a paradicsomunk, másnap mire anya szedte volna le, nyoma nincs. Pár éve van ez, amióta ezek a senkiházik ide költöztek.

2011. jún. 14. 08:28
 9/10 anonim ***** válasza:
Amúgy cigányok mi?
2011. jún. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
tuti azok :p
2012. júl. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!