Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám elintézni? Hova...

Hogyan tudnám elintézni? Hova forduljak?

Figyelt kérdés
Van egy fiam, az anyjával még a születése elött megszakadt a kapcsolatunk, ö összejött egy másik sráccal, akivel elismertette a gyereket és a nevére is vette. Most 5 éves a fiam, és elváltak. A srác nem tartja a fiammal a kapcsolatot, én viszont mindvég gondoskodtam rola. Összejöttünk az anyjával és most ujra egy család vagyunk, remélhetöleg végleg. Hogy tudnám azt megcsinálni, hogy az én nevemen legyen a fiam? Uj apasági elismerövel? Vagy hogyan? Nagyon örülnék neki,ha sikerülne.
2009. júl. 8. 13:31
 1/5 anonim ***** válasza:
43%
Az anyának kell elismernie, hogy a gyeremk a tőled van és beleegyeznie abba, hogy a nevére vedd. Ha ez nem elég hivatalnak akkor lehet apasági vizsgálatott csinálni. De simán az anya is kérheti a gyerek nevének megváltoztatását.
2009. júl. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
szerintem meg ehhez a te nyilatkozatod kell, hogy elvállalod a gyermeket, de viszont ahhoz mindenképpen le kell mondani a gyermekről annak, akinek most a nevén van. Lemondani akkor tud, ha van valaki, aki a nevére veszi. Ez a személy leszel te. Ha viszont ő nem egyezik bele a lemondásba, akkor kell genetikai vizsgálatot kérni. Ha nem az övé, akkor a bíróság megoldja a problémátokat, viszont a vizsgálat nagyon sokba kerül, ha pedig az övé a gyerek a vizsgálat szerint, akkor nem mondathatjátok le, ha ő nem akarja és nem is tudod a nevedre venni.
2009. júl. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok! annyit elfelejtettem, hogy a lakóhelyeteken illetékes gyámhatósághoz forduljatok!!!
2009. júl. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia, a gyamugyre menjel be, ott ahol laktok es azt amit ide leirtal mondd el. Ok fognak tudni neked pontosan segiteni, ok intezik ezeket az ugyeket.

Szep dolog toled, hogy vallalod a kisfiadat, kivanom hogy orokre boldogsagban eljetek egyutt!!!

2009. júl. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az anyával kell beszélni, el kell menni a gyámhatóságra kirendelnek a gyermek számára eseti gondnokot, aki megindítja a pert az apaság vélelmének megdöntése iránt. Ezek után, ha a bíróság megállapította, hogy te vagy az apa,lehet téged bejegyezni, mint a gyermek apja.
2009. júl. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!