Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? A szüleim...

Mit csináljak? A szüleim miatt elveszítem a barátaimat. :/

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok. Egyáltalán nem vagyok bulizós típus, kb. 2 igazi diszkóban voltam eddig életemben. A barátnőimmel csak itt nálunk tudok találkozni, mert ha én megyek valahova, azt már nem nézik jó szemmel a szüleim. Nem tudom, miért, szerintem féltenek, csak nem veszik észre, hogy már nem vagyok kislány, és szeretnék néha kimozdulni. Most hétvégére is megbeszélte a baráti csapatunk, hogy elmegyünk egyet bulizni, mert most érettségiztünk, és azt ünnepelnénk. Nagyon szeretnék elmenni. Viszont azóta, amióta ezt itthon elmondtam, áll a bál, mert azt persze nem engedik, hogy reggelig maradjak, viszont nem is jönnek el értem autóval az általuk jónak tartott időpontban, mint ahogy az előző két alkalomkor volt. Azt mondja főként apukám, hogy túl sok gondok szerzek nekik ezzel. Így aztán nem fogok tudni elmenni, a barátaim meg már azt hiszik, hogy nagyképű vagyok, és nem tartok igényt a társaságukra. Látom rajtuk. Teljesen el vagyok keseredve. Nem mondhatják azt, hogy milyen kicsapongó vagyok, hiszen 20 évesen nem ittam meg még csak egy üveg sört sem. Jó, ez csak egy példa volt. Én meg úgy érzem, eltelnek az évek, és egyre fásultabb leszek, szürkébb, és még a jó barátaim is elfordulnak tőlem emiatt.
2012. jún. 28. 20:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy? 20????!!!!

Kb. úgy viselkedsz, mintha 15 lennél...

Felnőtt vagy!

Viselkedj is úgy, mert amíg nem teszed, ne csodálkozz, hogy gyerekként kezelnek.


A barátaidat NEM a szüleid miatt veszted el, hanem MAGAD miatt, mert képtelen vagy az életkorodnak megfelelően viselkedni. És ennek nem a szüleid az okai, azt csak egy kéznél lévő jó kifogás.

2012. jún. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

20 éves vagy. Nem szabhatják meg, hogy mikor mész haza.

Most érettségiztél, valószínűleg szeptemberben tovább tanulsz, esetleg el is költözöl. Akkor hogy fognak ellenőrizni?

2012. jún. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

Az ég szerelmére felnőtt vagy!!

Ha nem engednek, hát elmész, és kész. Elmúltál 18, nem kell a szüleid árnyékában élned! Ha reggelig maradsz, hát reggelig maradsz, a szüleid meg nem tehetnek semmit. Idővel rá fognak jönni, hogy tönkreteszik a lányukat. Ha eddig kitartottál megérdemled a bulizást! És gratu az érettségihez! :)

2012. jún. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ülj le a szüleiddel, és beszélgess el velük arról, hogy már felnőtt vagy, tudsz vigyázni magadra, nincs mitől félteniük.

Sajnos amíg náluk laksz és ők tartanak el, addig nem sz@rhatod le teljesen a kívánságaikat, némi lázadozás viszont nem ártana.

2012. jún. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ja még annyi, hogy nekem is van ilyen barátnőm. 18 éves ennek ellenére a szülei sehova nem engedik el, és pluszba még dolgoztatják is. ( Tulajdonképpen vele végeztetik a saját munkájukat.)

Én megértem, hogy a szülei ilyenek, de könyörgöm, felnőtt ember tanuljon már meg egy kicsit is ellent mondani nekik. Csak hát ő nem is akar. Szerintem ez veled is így van... Állj a sarkadra végre, mert ennek nem lesz jó vége. Megértem én, hogy féltenek, de FELNŐTT NŐ vagy, előbb-utóbb muszáj elengedniük, és nekik is jobb, ha ez folyamatosan történik meg, és nem egyik napról a másikra, mikor majd különköltözöl.

2012. jún. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Tudod mit csinálnék? most elmennék bulizni, az általuk kiszabott időpontban írnék nekik egy sms-t, "jól vagyok". Egy órával később szintén sms," még mindig jól vagyok" ,kövi óra szintén.Amíg haza nem érek. Ezt egyszer-kétszer eljátszani. Ha hazaérsz, és balhéznak megmondod nekik,hogy nem vagy már 2 éves. 20 éves vagy és nem szabhatják meg neked,hogy mikorra érsz haza, vagy mikorra nem.
2012. jún. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Felnőtt vagy! Azt csinálsz ami jólesik,legfeljebb kidobnak.
2012. jún. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Na hogy döntöttél? Elmész hétvégén?
2012. jún. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!