Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elveszítem a legjobb barátnőmet?

Elveszítem a legjobb barátnőmet?

Figyelt kérdés
Olyan dolgot akar tenni, amit én borzasztóan elítélek (viszony egy nős férfivel), és amiről azt hittem, hogy számára is elfogadhatatlan lenne. 10éve ismerem, 7éve legjobb barátnők vagyunk, ismerem minden gondolatát, érzését. De ha ezt megteszi, én képtelen leszek rá úgy nézni, mint eddig:( megszakadna a szívem, ha látnám, hogy mit művel magával. Azt hiszem többet nem bírnék vele szóba állni többet:( de kevesebb fájdalmasabb dolgot tudok elképzelni, mint hogy elveszítsem...:( hogy léphetnék ezen túl? Van esély, hogy 'megmentsük' ezt a barátságot?:( 22/L
2011. nov. 26. 23:46
1 2
 1/14 anonim válasza:
55%
Figyelj! Nagyon tisztelere méltó, hogy ilyen tiszta szivből próbálod óvni a barátnődet, igazán értékelhetné. Lehet, hogy még nem volt igazán szerelmes, és most van az az időszak, hogy a szerelem teljesen elveszi az eszét, és az óvást támadásnak fogja látni. Majd megtanulja, hogy egy pasi sem ér annyit, mint egy igazi barátság, reméljük, hogy nem lesz túl késő. A legjobb, amit tehetsz az az, hogy megbeszéled vele, hogy te megpróbálod őt megóvni, és ha ezt nem értékeli, és nem kér belőle, akkor hagyd, hogy menjen a maga útján. Tartsd meg a méltóságod, ha nem kér a tanácsodból, ne egyen a kalácsodból, és ne hagyd hogy arra használjon, hogy a te válladon sirjon. Ha igy teszel, rá fog ébredni az értékeidre, és mivel az ilyen kapcsolat halálra itélt eleve, majd vissza fog sirni Téged. Ha véletlenül a nős pasi mégis a nagy Ő neki, akkor tökmindegy a dolog, úgyis eltávolodna. Gondolj bele, te sem kötnéd le vele minden idődet, ha friss rózsaszinfelhős kapcsolatod lenne az Igazival:) Fel a fejjel, fő a méltóság, és minden jól alakul.. TAPASZTALAT alapján mondom, ugyanezt végigéltem, és egyidős vagyok veled:P
2011. nov. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%

Szia!


Valóban nem okos dolog amit a barátnőd tenni akar, de ha a férfi is belemegy ebbe a dologba akkor kettőn áll a vásár, ám ez még nem menti fel a barátnődet az esetleges tette alól.


Fontos, hogy mivel barátnője vagy figyelmeztesd, de a következő módon: Először is ne vádaskodj. Ez a lehető legrosszabb. Azt kell vele éreztetni, hogy te őt kedveled, és elfogadod, méghozzá annyira elfogadod, hogy segíteni akarsz neki, hogy ezt a rossz dolgot abba tudja hagyni, ugyanis vele ellentétben amit tenni akar, az elfogadhatatlan.


Választ tehát külön a barátnődet, a rossz tettétől, és ha ezt érezteted vele, akkor talán megvan az esély a belátásra hogy hallgasson rád. Persze fontos hogy megértően, és kedvesen közeledj hozzá.


Sok sikert kívánok!

F/22

2011. nov. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%

ezt nem értem a nőkben, mindig veszekedni akarnak egymással.

Ő dolga, ha neki így jó meg kell értened akkor vagy igaz barát.

2011. nov. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%
Én is egy ugyanilyen ügy miatt távolodtam el a legjobb barátnőmtől... Nem volt kimondva, de mégis... Semmi sem olyan mint rég, nem tudok úgy tekinteni rá mint azelőtt... Fájdalmas, de ez van...
2011. nov. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
Illetve még annyit megjegyeznék, hogy fontos hogy ne alkalmazz erőszakot, ugyanis a jó dolgot sem szabad erőltetni. Ha nem hallgat rád, akkor tiszteletben kell tartni a döntését, majd meglátja az esetleges következményeket.
2011. nov. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Beszéltünk róla csomót, végig mellette álltam, mikor még viszonyról szó sem volt, csak kezdte "furcsának" érezni a kapcsolatukat. Elmondtam neki minden aggályomat, hogy mitől féltem, hogy mi minden történhet, de mindig oda lyukadunk ki, hogy ő szereti... úgy érzem, hiába mondtam bármit is eddig, ő már rég döntött ebben az ügyben, még hozzá úgy, amit nem tudok elfogadni. Annyira fontos nekem, és fáj nézni, ahogy elrontja a legszebb éveit:( tudom, az ő élete, de egy barátnak az lenne a dolga, hogy ha teheti megvédje az ilyenektől a barátait, nem? Én pedig nem tehetek semmit:(
2011. nov. 27. 00:06
 7/14 A kérdező kommentje:
És biztos vagyok benne, hogy ha tényleg ezt teszi, akkor tényleg már nem lesz semmi ugyanolyan köztünk:( és én nem akarom elveszíteni őt, akivel ilyen sok közös bánat, öröm, élmény köt össze:(
2011. nov. 27. 00:08
 8/14 anonim válasza:

Te a barátnője vagy, nem a lábtörlője. Ha fáj ha nem, ez az ő döntése, engedd el a saját útjára, ha annyira hülye lett, hogy felad téged egy nős fasziért, akkor ez milyen barátság? Forditott esetben te eltávolodnál? Ha nem, akkor nem érdemel meg. Ha igen, akkor sajnos azt kell mondjam, hogy ti csak a szarban vagytok barátnők:( Van ilyen, és nem számit, hogy hány éve vagytok barátnők.

Ha aggodalmaskodsz fölötte még, akkor jó esélyed van rá, hogy neki legyen egy szerelme és egy barátnője, akinek egyszer az örömét osztja meg, aztán a bánatát zúditja rá, nagyon jó lesz neki, hogy ezt mind megteheti veled, persze nem tudatosan, de ez a játék igy működik nála, aztán megint rádtalál, és az újabb pasinál eltávolodik ha már most igy viselkedik... Te meg mit kapsz ezért? Nézed más szarát és magadon viseled, kihazsnálnak, bándhatsz a fájdalomban, ahogy páholybóé végignézed a legjobb barátnőd eltávolodását! Utálj a kommentért, és mondd hogy nincs igazam, de ha véletlenül egyszer felismered a helyzetedben az itt leirtakat, akkor jusson ez eszedbe plusz meg az is, hogy sosem késő arra, hogy tartásod legyen, és magadra is gondolj, ahogy ő! Egy életed van, ne másra szánd.:) sok sikert

2011. nov. 27. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Manócska'90 ***** válasza:

Szia!


Velem is megtörtént ez. Barátnők voltunk már 4 éve, amikor megtetszett neki egy pasi és a szélvédőjére tűzte a számát. A srác felhívta, beszéltek, és kiderült, hogy házas és gyereke van. Hát a csajt ez sem riasztotta vissza, már vagy 2 éve együtt vannak - persze a pasas állítja, hogy el fog válni. A szokásos szöveg.


Amikor megtudtam, hogy randiznak, nem bírtam ránézni. okádni tudtam volna tőle is és attól is, ahogy az egészről beszélt. Azért érintett különösen rosszul, mert a szüleim elváltak és pont az ilyen nők miatt, mint ő (tudom, hogy ehhez az apám is kellett, de most nem ő a lényeg). Képtelen voltam elviselni, még jó, hogy leérettségiztünk pont, mert utána soha nem kerestem. Mondjuk ő se engem, csak akkor, amikor szívesség meg meló kellett.


Sose mondtam el neki, hogy mért szakítottam meg vele minden kapcsolatot, mert tudtam, hogy sose értené meg. Szó szerint sz@rt volna arra, amit mondok, mert a pasi el fog válni és már nincsenek együtt a feleségével (még csak nem is éltek külön), úgyhogy ez nem ugyanaz.


Hogy meg tudjátok-e menteni? Kérdezd meg magadtól: van értelme? Ki tudja, mikor fog majd egy ilyen barátnő a Te férjeddel kikezdeni...


(bocs, hogy hosszú lett)


21/L

2011. nov. 27. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy feladja őt egy nős fasziért? Mindenkinek lehet egyszerre legjobb barátnője és pasija. Drágám, ezzel nem tudsz mit csinálni. Elmondtad a véleményed, hogy ne tegye, aztán ennyi. Egyáltalán... hogy fordul meg ilyen a fejedben? A legjobb barátnőm akkor is a legjobb barátnőm maradna, ha összekavarna egy nős pasival. Nem a te ízlésed szerint kell pasit választania. (nekem sem tetszene a helyedben, de ez komolyan egy 7 éves barátság vége?)

Attól, hogy összejön a csávóval a ti viszonyotoknak nem kéne változnia. Mi is túl vagyunk együtt pár pasin, de soha semmi nem változott köztünk azért, mert nekem nem volt szimpi a jelenlegi barátja. Megmondtam neki, de nem fenyegettem ilyennel, hogy nem leszünk akkor barátok. (pedig jött össze olyannal aki látványosan csak kihasználta és a végén ki is derült, hogy tényleg.)

"a szívem szakadna meg, ha látám, hogy mit művel magával" Ha tényleg olyan húúú de jó legjobb barátnő vagy, akkor pont hogy nem magára hagyod, hanem amikor kiderült, hogy igazad volt mindenbe, akkor is mellette állsz.

2011. nov. 27. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!