Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem támogatják a szüleim...

Miért nem támogatják a szüleim az elköltözést? (összeköltözés a barátommal)

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy párommal össze akarunk költözni, már 2 éve ezt tervezzük. Anyagi okok miatt nem túl sok mindent tudok beletenni a közösbe. 1 éve van munkám, igaz nagyon keveset keresek, kb havi 50 ezret, ez is még csak diákmunka volt, és most fejeztem be a sulit, 1 hónapja keresek munkát, úgy néz ki 1 hét múlva kezdhetek is. Ráérhetnénk még az összeköltözéssel, de családi okok miatt nem akarunk tovább várni. Szüleim megtehetnék, hogy támogassanak engem anyagilag, kisegíthetnének ha akarnának havi 30-40 ezer ft-tal is, de még csak 5 ezerrel sem segítenek engem, soha nem kaptam tőlük semmit. Diákkoromban is az összes pénzemet el kellett hogy költsem saját magam fenntartására, még 16 évesen sem gondoskodtak arról, hogy legyen cipőm vagy kabátom. Nagyon nagy szerencse, hogy a nagyszüleim támogattak, így a tőlük kapott zsebpénzből vettem meg mindent, bérletet, kaját, ruhát, gyógyszert. Most ha veszek valamit a közös életünkhöz, akár a konyhába valamit, vagy bármilyen háztartási dolgot, el kell dugni, de inkább már nem is tárolom itthon az összeköltözésig, mert irigykedve és értetlenkedve nézik, hogy miért veszek vasalót, vagy fazekat, vagy függönyt. Azt is sajnálják tőlem, ha tudják hogy magánfogorvoshoz megyek, mert az embernek a saját egészsége a legfontosabb és fél évente- évente 1-1 kezelés, ami 10-10 ezer ft nem sajnálom rá, mert muszály, és nem beszélve arról, hogy ez tartós, több 10 évre szólhat. Hátráltatni akarnak az életben, van pénzük, és még tőlem akarnak kérni havi 20-25 ezert, mert hogy én milyen sokba vagyok nekik. Hogy lehet egy szülő ilyen a gyerekével??

2012. jún. 28. 21:26
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

Már ne is haragudj, ha annyira felnöttnek érzed magad, hogy elköltözök otthonról, akkor ne várd már el, hogy a szüleid tartsanak el továbbra is.

A szöveged alapján nem igazán voltál eddig sem túl kedves a szüleidhez, minden szavadból döl az utálat. A szüleid helyében elküldtelek volna régen otthonról.

2012. jún. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Ha össze akarsz költözni a barátoddal, akkor bocsi, de oldd meg magad. Nekem is az minden vágyam, hogy végre együtt éljünk a barátommal, de amíg nem lesz saját keresetem, amiből el tudom magam tartani, addig sajnos nem megy, De az utolsó lenne, hogy a szüleimtől várjam el, hogy fizessék az albérletünket, vagy akármit, ez már nem az ő dolguk szerintem. És szerintem nem jó dolog ilyen helyzetekben függeni valakitől. 21L
2012. jún. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Csak az az érdekes még, hogy anyámék mindenkitől anyagi támogatást lejmolnak. A nagyszüleimtől évi több száz ezer ft-ot kéregetnek el, illetve anyám a tesójától is kér, amit "nem tud visszaadni" és mindent elköltenek! Nem hiszem, hogy havi 220 ezer ft-ból nem lehet megélni úgy, hogy hitel nincs!
2012. jún. 28. 21:41
 4/9 anonim ***** válasza:
57%

Mintha a barátnőmet látnám, ő is így járt. Amint 16 éves lett és tudott vállalni diákmunkát a szülei közölték vele hogy akkor álljon neki dolgozni a suli mellett és a pénzének a felét be kellett adnia a közös kasszába mondván hogy ideje megtanulnia gondoskodni magáról. Nyáron sehova nem engedték el csak hétvégén hogy tudjon pihenni munka előtt. És ez ment nála télen- nyáron, ha suli volt akkor 1 perc szabad ideje nem volt otthon. A szüleinek meg szintén volt pénzük mindenre ház felújítás a szomszéd üres telkét is megvették ami jó lesz a barátnőm bátyjának majd ha házat akar építeni oda és legyen közel, meg egyéb apróságok. A barátnőmmel akkor költöztünk össze amint 18 éves lett mert aszülei mondták neki ha nem talál x időn belül normális munkát kidobják és csöves lesz. Akkor volt hogy anyámék belementek abba hogy fogadjuk be őt ideiglenesen majd amint találtunk neki munkát és dolgozott pár hónapot abból a pénzből plusz az én pénzemből meg a szüleim segítettek elintézni azt hogy az örökölt nagyszüleim házába vissza köttessük a villanyt meg vizet plusz néhány apróbb felújítás és oda költöztünk. A barátnőm szülei még 10 Ft-ot sem adtak hogy támogassanak minket sőt volt akkora bőr a képükön hogy befenyítsék a szülei hogy fizessen ki nekik csak úgy 50 ezret valamiért. Persze én elküldtem őket jó messzire majd az apja próbálkozott még utána de akkor már nem egyedül álltam elé, és azóta meghúzzák magukat pedig semmi nem volt.

A barátnőm helyzete nagyon durva nem azért írtam le ezt hogy untassalak hanem azt hogy érezd és megnyugodj hogy nem te vagy egyedül ilyen helyzetben. Nekünk is csak az volt a szerencsénk hogy jó fej szüleim vannak és gyakorlatilag a barátnőmet is befogadták a családba meg tényleg mindenbe segítettek amibe csak tudtak, akár anyagilag akár lelkileg. Ezt azért meg kell becsülni. Nem akarom hogy irigykedj miattam, de ha a szüleim nekem se segítettek volna meg a barátnőmet nem fogadták volna be akkor lehet már nem is élne, amibe én is belehaltam volna. Kívánom hogy hamar eltudj költözni és új életet kezdeni a barátoddal. A szüleidre meg ezek után vissza se nézzél mert ha ők nem segítettek neked akkor nem is várhatják el tőled hogy viszonozd.

2012. jún. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

Vannak olyan szülők, akik úgy tartják:"magamnak szültem a gyereket", ergo ők nem is akarják elengedni, mert elvárják, hogy a gyerek nekik éljen, dolgozzon.

Ilyen helyzetben nincs más választás, mint elszakadni a szülőktől, egy ideig nem keresni, hátha észhez térnek.


Nem tudom, nálatok is ilyen-e a helyzet.

2012. jún. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2012. jún. 29. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon érdekes, hogy a normális válaszadókat csak 27-28%-ra értékeli valaki. Akik így lepontozzák ezeket a válaszokat, azok biztos önerejükből élnek gondok nélkül, jól fizető állással, és a pénzük felét, 3/4-ét hazaadják, úgy hogy közben önállóan élnek, vagy miért kell lepontozni??
2012. jún. 29. 11:15
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha eddig még nem tűnt volna fel, ebben a kategóriában többnyire mindenért le szokták pontozni az embert. Egy egyszerű "mi a neve a gyerekednek?" kérdésnél is. És szerinted az írt csak normális választ, aki neked ad igazat...
2012. jún. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Drk91 ***** válasza:
Kedves egyes válaszoló.... a kérdező csak részletekben írt arról, mi a tényleges dolog, teljes történet nem volt, szal addig szerintem nem kell azért elítélni, hogy érez a szülei iránt, és hogy milyen meg stb... Úgy gondolom h egy szülőnek nem ilyennek kellene lennie.. természetesen nem azt mondom, hogy dobjanak hozzád 100. ezer Ft-okat, de maga a viselkedés az eléggé elítélendő... akkor ne szüljön gyereket, ha nem tudja emberszámba venni és normálisan viselkedni vele. Kedves kérdező, azóta hogyan alakultak a dolgok?
2016. jan. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!