Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi baja velem anyámnak?

Mi baja velem anyámnak?

Figyelt kérdés

14/L

Elég visszahúzódó vagyok, sötét színekbe öltözködöm és szeretem az animéket (véresebb, horrorisztikusabb filmeket)

Anyám naponta piszkál. Pl. "Miért vagyok ilyen komor? Ő ebben a korban állandóan a barátnőivel nevetgélt." Nem tehetek róla, nekem nem megy ez a hülye röhögcsélés vagy mi..."Miért nézek még mindig rajzfilmeket? Elkezdhetnék felnőni." Ja mert a Deadman Wonderland rendkívül mese...Egyszerűen unom már hogy naponta hazajön melóból és rögtön nekem ugrik...Megértem hogy fáradt de miért én vagyok a célpont? Igazán elfogadhatna olyannak amilyen vagyok...Múltkor megvettem több mint fél évig spórolt zsebpénzemből egy anime teljes szériáját DVD-n. Ebből több napos vita lett, hogy én milyen vagyok, miért nem költöm értelmesebb dolgokra a zsebpénzem, nőjek már föl, ő az én koromban milyen népszerű volt, hogy tisztelte a szüleit, segített nekik (én is állandóan segítek a házi munkában, szoktam csinálni ebédet, de ezt nem veszi észre...)Mi baja van velem? Olyanra akar formálni amilyen ő?


2012. jún. 29. 14:39
 1/6 A kérdező kommentje:
Meg hogy én milyen hálátlan vagyok, mert nem hordom azt a fölsőt amit nekem vett (Mickey egeres...)
2012. jún. 29. 14:42
 2/6 anonim ***** válasza:

Anyák és lányaik kapcsolata a kamaszkorban a legnehezebb. Kamaszlányok gyakran járnak feketében, közönyösek és komolykodók, anyák meg azt hiszik, a mai kamaszok is olyanok, mint a régiek....régen a kamaszok felszabadultabbak voltak, nem volt ennyi fekete meg halálfejes kamasz, de anyukádnak el kellene fogadnia, hogy pár év és kinövöd, lehet, hogy csak pár hónap.


Sok vita van anyák és kamaszlányok között, ez nehéz időszak, el fog múlni mindkettőtök részéről, ne aggódj, és ő sem kell, hogy aggódjon :)


A kamaszok mindig azt hiszik hogy őket senki nem érti meg, az anyukák meg azt, hogy agyon kell nevelni őket, különben elromolnak. Pedig ez nem így van. Ez egy életjelenség, ami jön és megy. Kitartást mindkettőtöknek!

2012. jún. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem akar átformálni, csak ő az anyukád és egy picit több élettapasztalata van :)

Amúgy megminden kamasz olyan, mint te. Én is ilyen voltam. Bakancsba jártam (acélbetétesbe), megadeathes, metallicás polóba. Én anyumtól azt hallgattam, miért nem veszek fel szoknyát, mert az nőiesebb. Aztán 17évesen szoknyába jártam már :D

Nincs veled baja, csak te kamaszodsz, ő meg az anyukád. Majd átvészelitek. Pár év :)

2012. jún. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Talán igazad lehet.Szerintem is,olyanná akar formálni amilyen ő volt. Mert fél,hogy így nem tudsz rendes életet élni.Lehet elég régimódi,és nem érti az ilyen 'stílust'.Mond meg neki,hogy te így érzed magad jól,és neked ez a jó,ha animéket nézel.

Nem lehet minden ember egyforma..Mondjuk abban talán igaza lehet,hogy többet kéne barátkoznod.Járj el kicsit csavarogni,és hord a dolgokat amiket vesz,még ha nem is tettszik annyira,megérdemli. A házi munkával kapcsolatosan,kérdezd meg tőle,hogy mik az elvárásai.

Egy alapos beszélgetés helyre rázna mindkettőtöket

2012. jún. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Néha vedd fel otthonra azt a pólót, amit vett csak, hogy lássa, hogy hordod.

Igen, szerintem is az lehet, hogy átakar formálni. Beszélj vele, hogy nem szeretnél megváltozni, mert neked most így jó. Ilyen korszakod van, és kész. 14 éves vagy. Nem egy olyan kor szerintem, hogy neked most fel kell nőnöd.

Durván hangzik, de amit a te kis összespórolt pénzedből veszel, szerintem nincs hozzá köze, ha kérnél rá más lenne.

Nyugi, majd alakul a kapcsolatotok.

2012. jún. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Minden elmúlik... Anyukád motyogása, és a te sötét ruháid is...

Egyszer még nevetni fogtok ezen az egészen...

2012. jún. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!