Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell anyámnak ennyire...

Miért kell anyámnak ennyire igazságtalannak és szemétnek lennie velem? -. -

Figyelt kérdés
Nem értem miért csinálja ezt, de mintha direkt nem akarná hogy boldog legyek vagy nem tudom... Akármikor akármilyen időpontban akármilyen helyzetben megkérdezem tőle, hogy elmehetek-e haverokkal mászkálni, dumálni, velük lenni, esetleg barátnőmmel lenni már alapból nemre bólogat, meg sem hallgatja, hogy mit akarok, NEM ENGED SEMMIT! Én nem is értem az észjárását, pedig szerintem már vagyok annyira idős, hogy megértsek ennyit, de azt, hogy pénteken délután nem akar elengedni barátokkal az iskolától kb 100 méterre dumálni, EZ MI? Persze persze ha kicsit várok még utána, meg teljesen elvette az életkedvem, akkor elenged utána mindig, de miért jó ez neki, hogy akármit megkérdezek, ami a kapcsolataimmal hozható össze, negatív a véleménye és semmit nem akar megengedni? Ez nagyon bánt engem, hiszen ha én lennék ilyen helyzetben, hogy a fiam szeretne haverjaival dumálni suli után pénteken, én örömmel engedném el, hiszen legalább vannak barátai, és ezzel ÖRÖMET SZEREZNÉK NEKI!! Ami szerintem a legfontosabb.. De az anyám még ezt sem bírja megengedni... Kezdem nagyon nagyon megutálni, pedig lehet hogy félt meg ilyenek, de azért ha alaszkába akarnék menni egy pedofil maffia családhoz, akkor megérteném, nade haverokkal nem mehetek el mászkálni, legalábbis húzza az idegeim mindig azzal, hogy ő mindenhez így áll hozzá? Nagyon elszomorít mindig, mikor nyugodtan megyek elé, hogy megkérdezzek egy talit a barátaimmal, erre ő nem engedi meg, csak később.. F/14
2011. jan. 26. 22:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Ne hagydd magad mert késöbb pár év múlva már megszokod ezt és te leszel a mama kicsi fia!De nem értettem soha ezeket az anyákat,hogy mért jó nekik...
2011. jan. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem is hagyom magam, legalábbis kiverem a balhét, de ennél többet nem tudok tenni, mert túl jól neveltek.. :S De az összes többi ismerősömnek egytől-egyik megengedi az öszes szülő h elmenjen valahova a barátaival, én meg most vagyok 8.-ikos és már nem akar elengedni pár 9.-ikessel dumálni? Mi lesz mikor 16 éves leszek.. Az biztos, hogy én nem kérdezem meg tőlük többet, ha 1/másfél órára ottmaradok a suli köelében haverokkal, észre sem veszik, ha később érek haza...
2011. jan. 26. 22:25
 3/11 anonim ***** válasza:

Az írásod alapján okos, értelmes fiú lehetsz, akiben jobban kellene bíznia anyádnak. Sajnos túlságosan félt, és átesett a ló túlsó oldalára.

Nem kell vele veszekedned, mert akkor oka is lesz rá, amiért nem enged sehova. Inkább add elő nyugodtan a mondandódat, érvelj, nyugtasd, és légy kitartó. Gondolom mostanában kezdtél (kezdtél volna) eljárogatni otthonról, és még nem tudja, mire számíthat. Annyi mindent hall az ember rossz társaságról.. De szerintem idővel javulni fog a helyzet, ne keseredj el. Légy vele nyitott, beszélgess vele adandó alkalommal, hogy tisztában legyen vele, nem vágysz drogokra, züllésre, terveid vannak a jövődre nézve, nem fogsz elkallódni, és akkor talán jobban fog BÍZNI benned. Ez a fajta vattába csomagolós szülő típus ugyanolyan gyakori, mint a mindent megengedős.. egyik sem túl szerencsés. De ne hagyd, hogy ez megrontsa a viszonyotokat. Szerintem 1 éven belül rendeződni fognak a dolgok, csak légy mindig észnél!

Minél többször tudsz kimozdulni és érsz haza egészben, annál könnyebben megy majd a következő alkalom..

2011. jan. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem az első hozzászóló nem gondoltam komolyan azt amit írt - legalábbis remélem.


Nagyon őszintén és komolyan mondom neked, hogy fogadd meg édesanyád szavát, ne verd át. Semmire sem jó az, ha később mész haza, előbb utóbb úgyis kiderül - majd utána annyira sem fog megbízni benned, mint eddig. Nagyon jól tudom mit érezhet anyukád.


Biztos vagyok benne, hogy nem azért mond nemet, mert rosszat szeretne neked, éppen fordítva! Nagyon is szeret, félt téged, hidd el nekem! Nem akarlak megbántani, de érts félre... de 14 évesen nem értheted ezt. Figyeld csak meg, 5-6 év múlva hálát fogsz adni anyukádnak, hogy ilyen gyereket nevelt belőled.


Én, most 27 évesen örültem volna neki, ha az én anyám ennyire féltett volna, mint téged. Nézd csak meg, mi lesz majd azokból a haverokból akik bandázni járnak 14 évesen.


Dohányzás, alkohol, drog, iskola mellé járás, semmi szakma. Nagyon kérlek, ne vedd rossz néven édesanyád szavait! Mind azt bizonyítja, hogy mennyire de mennyire szeret és félt téged!

2011. jan. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Most olvastam a második hozzászólásodat: Szerintem próbáld kerülni a balhét!:) Ha feltűnés nélkül ott tudsz maradni dumálni, az rendben van, de igyekezz megbízható színben feltűnni előttük. Attól ne félj, hogy mi lesz 16 éves korodban, mert addigra már a saját magad ura leszel.. ha most jól csinálod a dolgokat:)
2011. jan. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
De teljesen komolyan gondoltam mert sajnos ismerek ilyet családban aki eléggé anyuci kicsi fia lett ezek miatt...Szóóval...na jó nem azt mondom hogy szkj el meg minden :) Hanem beszéld meg vele hogy hova mész kikkel és mikor jössz haza stb. Csak elenged.
2011. jan. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én inkább a mama kicsi fia lennék, minthogy lezülljek, ne legyen szakmám, alkoholista legyek, esetleg valami szörnyűség történjen velem.


Tudom, ezek eléggé a végletek, de jobb félni, mint megijedni!

2011. jan. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Alapból engem úgy neveltek, hogy az ilyen dolgok eszembe sem jutnak.. És most lehet azt mondani, hogy ha engedne anyám a szíjon egy kicsit, akkor rögtön elzüllenék, de ez nem így van én érzem, mert 14 év alatt annyira megneveltek, hogy ha már abban biztos vagyok, hogy ilyeneket nem tennék, akkor az úgy is van.. Mindenesetre aztmondta hogy elmehetek majd pénteken barátnőmmel meg minden, csak az zavar mindig, hogy akármennyire is elenged a végén, mindig érzem azt a negativitást benne, ami soha nem engedi, hogy élvezhessem a dolgot. Hiszen én azt szeretném, hogy anyukám velem együtt örüljön, de ha ennyire elemészti az, hogy félt engem, akkor az én kedvem is csak elveszi az egésztől, amit ugye én nem szeretnék, mert nagyon társasági lény vagyok.. Mindenesetre köszi a tanácsokat, igyekszem megfogadni, de mit ér egy kamasz, ha nem kamaszkodhat néha ;) (am ha szeretnétek még írhatnátok véleményeket, mert kiváncsi vagyok másoknak a szemszögére is:) )
2011. jan. 26. 23:15
 9/11 anonim ***** válasza:

Továbbra is csak ámulok, hogy lehet hogy egy 14 éves fiú ilyen értelmesen kezelje a problémát!:)

Biztos vagyok benne, vagy olyan komoly gondolkodású, hogy nem ártana neked a "társasági élet", de erről inkább őket kell meggyőznöd! Szerintem ilyen hozzáállással nem fog túl sok időt igénybe venni, ne izgulj..

Teljesen természetes, hogy szeretnéd, ha ők is örüljenek a te örömödnek, ez a felnőtt kapcsolatok sajátossága, szerintem a legtöbb ember 19-20 éves korára jut el eddig a szintig. Előtte inkább a tiltakozás és lázadás tölti ki a kamaszok életét, és csak később támad fel az igény a kölcsönös elfogadásra..

Szerintem te érettebb vagy a korodnál, ezért jelentkezett nálad ilyen hamar a probléma, a szüleid pedig kétségbe vannak esve, hogy ilyen fiatalon máris micsoda vágyaid vannak..:)

Sok sikert, kitartást!

2011. jan. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kíváncsi lennék, hogy mivel magyarázza meg ezt a túlzott óva intést?! Hajlandó elmondani, hogy mitől is félt valójában ennyire vagy lezárja a témát a nem után egyből és elzárkózik minden további kérdés felől? Szerintem, ha leadnád nekik ezt amit most itt nekünk akkor enyhülne a szíve és engedne a gyeplőn!
2011. jan. 27. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!