Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megszól a családom, mert...

Megszól a családom, mert nekem más érdeklődési köröm van. Van megoldás?

Figyelt kérdés
Unokatestvéreim gyakran járnak diszkóba. Én egyszer sem voltam még, és nem is szeretnék menni. Teljesen ki vannak akadva, amiért engem nem érdekel az éjjeli bulizás. Inkább színházba vagy komolyzenei hangversenyre járok. Emiatt az ízlésemet is leszólják. Nagyszüleim egyetértenek velük, szerintük is barátokkal kéne bulizni járnom. Mikor szállnak le végre erről a témáról? Már egy éve csak ezt hallgatom. 18/L
2012. jún. 29. 17:09
1 2
 1/11 Smartguy86 ***** válasza:
31%
Tehát nekik nem az érdeklődéseddel van bajuk hanem azzal, hogy antiszociális vagy. Féltenek, hogy nem lesznek barátaid és magányos leszel. Megjegyzem színházba és koncertre se csak egyedül lehet menni, hanem barátokkal is. De ha már kiemelted, hogy szerintük barátokkal kéne menned, gondolom az a baj, hogy nincs is barátod... Vagy tévedek?
2012. jún. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudom, én nem szólnám meg a gyerekemet e miatt, büszke lennék rá nagyon. Én 25 vagyok, nem jártam soha diszkóba, meg ilyenek, mert nem érdekelt soha a züllés, ahogy a férjemet sem. Mi is inkább megyünk színházba, vagy értelmesebb, tartalmasabb dolgokat csinálunk.

Majd leszállnak róla :) Hidd el, bár én emiatt nem kaptam negatív visszajelzést.

2012. jún. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Van néhány barátom, d nem vagyok az a haverozós fajta. Abban különbözik az értékrendünk, hogy ők azt is barátnak tartják, akivel egyszer elmentek diszkóba (így van akár 50-60 barátjuk is), de nálam csak azok számítanak barátnak, akikkel kölcsönösen bármikor számíthatunk egymásra.

Egyébként a Barátommal (2 éve vagyunk együtt) szoktam színházba járni, és csak ritkábban a barátaimmal. Ők elég elfoglaltak és fáradtak a munka miatt, és többüknél van már kisgyerek is.

2012. jún. 29. 17:20
 4/11 Smartguy86 ***** válasza:
100%

Akkor nincs mitől félned, szerintem rendben van az, hogy ilyen barátokat gyűjtesz magad köré, akikre számíthatsz. Kérdezd meg egyszer unokatesóidat, hogy ők melyik barátjukra számíthatnának bármikor...


(Megjegyzem, lehet irigyek rád, hogy neked stabilabb az életviteled...)

2012. jún. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
Menj el olyan programokra amiket szeretsz, s amik érdekelnek, és ne foglalkozz azzal, h mit mond a családod. Nem az ő életüket éled, hanem a sajátodat.
2012. jún. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
tojd le őket, nincs jobb dolguk... max flegmán válaszolj nekik vissza hogy nekem más az értékrendem és fontosabb a kultura mint a pia meg tucctucc
2012. jún. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%

Én is színházba jártam mindig hobbiból (egy időben heti 3-4 alkalommal is), és diszkóban soha nem voltam. Nem túlzom: soha.

Engem is anno többször megszóltak, de kit érdekel??

Rengeteg barátom volt, van színházba-járó csapat is, keress fórumokat, nagy rajongói "bandák" szoktak összejönni.

Nézd meg a www.lapforum.lap.hu fórum "musical" topicját, és szemezgess. Nekem onnan volt legalább 30 barátom. Persze nem egyformán lett mindenki közeli barát, sokan "csak" haverok maradtak, de ez nem baj. A legjobb barátaim is egy idő után innen kerültek ki.


Nem kell foglalkozni másokkal, az a lényeg, hogy te jól érezd magad. :)

2012. jún. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Legközelebb számolj be nekik arról, hogy milyen ku.va nagyot buliztál az egyik diszkóban.

Majd minden egyes alkalommal, ha találkoztok, ezzel nyiss, hogy micsoda parti volt, szétittad magad.

Ha el akarnának hívni, mondd nekik, hogy a saját társaságoddal mész, ők nem férnek bele.

2012. jún. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%
2! Miért "züllés" a diszkó vagy a bulizás? Lehet kulturáltan is szórakozni az ilyen helyeken, úgyhogy ne általánosíts. Attól, hogy Te nem tudod magad ilyen helyen jól érezni magad, attól nem kell lenézni másokat. Remélem nem csak azért jársz színházba, mert az hiszed, hogy az különlegessé tesz. A baráti körömmel - mind diplomások vagyunk (mérnökök és közgazdászok) - mi is gyakran megyünk egy-egy pubba, illetve egy-egy koncertre, fesztiválra szórakozni, de mégse érzem, hogy züllenénk. Egy átdolgozott hét után nincs jobb, mint néhány ital mellett a gondokról megfeledkezve beszélgetni, poénkodni, táncolni. A barátnőmmel járunk színházba is, de ez miatt nem hordjuk fent az orrunkat és nem nézzük le azokat, akik mást gondolnak szórakozásnak.
2012. jún. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
77%

Ne haragudj, de ezen röhögnöm kell!! Ha fordítva lenne, azt érteném! De ez?!

Hogy hogy szálljanak le? Egy péntek vagy szombat este öltözz ki valami nagyon botrányosan k*rvás ruhába. Smink, haj, stb. Majd menj oda a szüleidhez és komoly arccal közöld, hogy igazuk volt, a komoly zene sz*r, inkább elmész diszkóba. Majd kérj valami pofátlanul nagy összeget, és ha kérdezik, ha nem, mondd meg, hogy mivel szeretnéd, hogy az élmény teljes legyen, extasyt veszel, speedet és egy kis fű is kellene. Ha kiakadnak, erősködj, hogy de hát ezt akarták, a diszkó ilyen (na persze nem mindig, de az most nem számít), és most miért ilyenek, hogy eddig ezt akarták most meg nem tetszik.

Ha már kellően kiakadtak, akkor mondd meg, hogy vicceltél és le lehet szállni a témáról.

Én legalábbis valahogy így közelíteném meg a dolgot.

2012. jún. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!