Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Benőtt körömre valami megoldás?

Benőtt körömre valami megoldás?

Figyelt kérdés
Benőtt a körmöm a lábamon, és már ki is tudnám szedni, de amint egy kicsit megemelem nagyon fáj, és genny is jön belőle. Valami megoldás? Kenőcs, krém, valami, ami enyhíti ezt a fájást?

2012. jún. 10. 08:22
 1/5 anonim válasza:
pedikűrös, elhiszem hogy sokak nem engedhetik meg maguknak, de ha sokáig van benőve akkor csak szarabb lesz és nehezebb lesz eltávolítani, és akkor könnyen lehet hogy go orvos
2012. jún. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
nekem is benőtt a körmöm, gennyezett is. elmentünk vele sebészhez, először azt mondta h megemeli a szélén (ahol bevolt nőve) a körmöt, és betett alája valami gyógyszer-papírt. eléggé fájt, tett rá fagyasztó spray-t de még akkor is éreztem. befáslizta és amikor következő nap mentünk levetetni a kötést azt mondta h javult, de pár nap után újra begyulladt. újra elmentünk és akkor már levette. úgy mondta a nővér körbe szúrkálják érzéstelenítővel, akkor nem érzek semmi fájdalmat, és T alakban bevágták a körmöm, nem éreztem csak itt-ott kellemetlen érzést. nekem ma vették le és eléggé fáj. de inkább egyből vetesd le ha úgy adódna, ne halogasd mert minél hamarabban leveszik annál jobb. remélem tudtam segíteni, én csak 13 éves vagyok de talán ha te idősebb vagy nemfog annyira fájni.
2012. jún. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sebészet (legjobb a magán, annál annyira nem fáj). Nekem kb 15-ödjére újult ki. Már elegem van belőle, 2 éve be van gyulladva. A beavatkozás amúgy nem fáj, de az érzéstelenítő az nagyon.
2012. jún. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Nekem szülés után lett ilyen problémám mindkét nagylábujjon külső és belső élen egyaránt.

Pedikűrös vágta ki, de 2-3 hetente mindig újra jelentkezett, hol az egyik hol a másik ujjon.

Semmilyen krém, borogatás nem segített.

Másfél év után már nagyon elkeseredtem az állandó fájdalmak miatt és kisbaba mellett állandóan ezzel bíbelődni elég volt és elhatároztam, hogy ha törik ha szakad megműttetem.

A bőrgyógyászom ajánlotta egyik Budapesti kollégáját Dr. Boér Ildikót, aki bőrgyógyász és a bőrsebészet az egyik szakterülete.

Ő egy speciális technikával műt, ha jól emlékszem az ék alakú bevágás után fenolos kezelést alkalmazott, ami azokat a sejteket pusztítja el, amelyek oldalirányban növekednek és a benövésért felelősek.

Nekem 2011. májusában műtötte mindkét ujjamat és azóta semmi problémám nincs, a körmeim nagyon szépek.

Nagyon sok információt begyűjtöttem annak idején erről a problémáról és megoldási lehetőségeiről (lézeres műtét, sebészet stb...) Nagyon drága és kiújulhat a benövés is.

Az ár nagyon kedvező volt, töredéke a lézeresnek - megtehettem volna, hogy drágább helyen és módszerrel csináltatom meg, de részben szakmabeliként fontosabb volt számomra a hatékony végleges, minőségi megoldás, mivel a doktornő és a pedikűrösöm is mondta, hogy több páciensének is kiújult a lézeres műtét és a sima sebészi beavatkozás után is és rosszabb lett mint volt.

Rendkívül kedves tapasztalt szakembernek ismertem meg.

Helyi érzéstelenítésben kb. 15 perc volt.

Ne várj csilli-villi luxusrendelőt, mert úgy láttam itt nem a külsőség a prezentáció a lényeg.

Üllői u. 20. szám alatt a földszinten.Időpont: 06-1/317-0706 telefonszámon

Remélem tudtam valamelyest segíteni.

Az érzéstelenítő injekciók sem fájtak, pedig nem vagyok mártír.

2012. júl. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi, köszi mindenkinek
2012. júl. 14. 08:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!