Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám fizikailag nem bántalmaz,...

Apám fizikailag nem bántalmaz, de lelkileg tönkreteszi a családot. Ez ellen fel lehet lépni jogi úton?

Figyelt kérdés
Például nekem rengeteg betegségem lett a sok idegeskedés miatt. Pszichiáter, pszichológus vagy sima orvos tud erről kiállítani olyan igazolást, amely segítségével lépni tudok hivatalosan is?
2012. jún. 29. 21:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%

Nem.

Amúgy anyukád elköltözhetne veled, ha már ekkora gondotok van.

2012. jún. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha kiskorú vagy akkor valóban anyukádon lenne a sor hogy lelépjetek. Persze ha ő inkább hagyja kihasználni magát akkor zűrösebb a dolog. De legalább látod milyenné nem szabad válnod!

Ha nagykorú vagy (vagy amikor az leszel) akkor már te döntesz a sorsodról. Anyukáddal vagy nélküle de menned kell majd.

2012. jún. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem menjél el a gyermekvédelemhez. Van olyan fogalom, hogy lelki terror.
2012. jún. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én még tanulok, anyának pedig nincs annyi keresete, hogy albérletben élhessünk. Nincs senkink, ahova mehetnénk, mert apa miatt minden kapcsolatunk megszakadt. Teljesen függés helyzetbe kerültünk, az lenne az egyetlen megoldás, ha ő költözne el, de ő nem fog, ráadásul nyugdíjas, így egész nap arra van ideje, hogy minket lelkileg bántson... nem tudjuk mitévők lehetnénk! Elég lenne csak ráijeszteni, hátha végre visszavenne, mert neki már senki és semmi sem szent.
2012. jún. 29. 22:01
 5/12 anonim ***** válasza:
Pedig úgy néz ki, hogy jobb lenne megegyeznetek. Találjatok ki valamilyen stratégiát, amit apád is elfogadhatna, és békén hagyna benneteket. Tulajdonképpen mi a baj vele?
2012. jún. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Van egy ismerősöm, akinek az apja hasonló lehetett, mint a tied. Lett egy pasija, egy hatalmas félelmetes külsejű srác. Egyik alkalommal neki akart menni a lány anyjának, a srác elkapta az apa kezét, s kedvesen megmondta, hogyha még egyszer megpróbálja, megütni az anyát, eltöri a kezét. Az apa úgy berezelt, hogy többet nem tett ilyet. Esetleg keress embereket, akik ráijeszthetnek.
2012. jún. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Alapjáraton nagyon gonosz természetű ember, de rengeteget iszik.Már kisebb korom óta illet mindenféle kifejezéssel: k*rva és ennek különféle fokozása, amikor azzal a fogalommal még tisztába sem voltam.Sokszor kellett félve hazamennem, hogy most miért fog belém kötni, és apró cseprő dolgokon ment a vita, ami kizárólag arról szólt, hogy hatalmaskodni tudjon felettünk.Sokszor keltem éjszaka arra, hogy anyát is mindennek elhordja.Bátyám régen rendszeresen verte egy karddal, amit én láttam, és mivel én voltam az egyetlen, aki felszólalt ellene, emiatt magamra haragítottam, úgyh azóta mégjobban utál.Most diplomáztam, arra is mindig megjegyzéseket tesz, és már alig vagyok itthon, mert elmenekülök a barátomhoz, illetve albérletben lakom a suli miatt, de itt nem is csak magamról van szó, hanem anyáról, akit ki szeretnék innen menekíteni, mert 3 műszakban dolgozik, itthon is mindent megcsinál, apám meg semmit, csak iszik iszik és tőlünk mindenre sajnálja a pénzt, és itt nem a bulizásról, és öltözködésről van szó, hanem alapvető dolgokról, étel, iskola stb... Nekem emiatt a gyomrommal rengeteg baj van, nagyon vékony vagyok és fáradt sokszor, illetve mindenfélét beképzelek, ez pedig az emberi kapcsolataimra is rányomja a bélyegét, teljesen azt érzem, hogy mindenhonnan kinéznek.Sosem volt elismerve az amit csináltam, sőt úgy érzem hibáztatva is voltam emiatt... mintha irigy lenne rám, és a saját hibáit ránk vetíti ki!Borzalmas érzés ebben felnőni, hatalmas nyomás van már rajtunk, de muszáj tanulnom mégtovább ahhoz, hogy elmehessek innen és vihessem anyát is, mert alapdiplomával semmi munkát nem kapok. A jóhoz kevés a rosszhoz meg már sok...
2012. jún. 29. 22:51
 8/12 A kérdező kommentje:
*bátyámat
2012. jún. 29. 23:09
 9/12 anonim ***** válasza:
Keress valami diák munkát és költözz el, vagy csukd magadra az ajtót, tekerd fel a zenét és ne figyelj oda rá.
2012. jún. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mi lett végül?
2022. jan. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!