Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Végre nem vagyok állami...

Végre nem vagyok állami gondozott, vajon el tudom majd felejteni?

Figyelt kérdés
2012. jún. 30. 11:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Ha vannak céljaid, és elképzelésed az életről, és ezek mellett kitartasz, becsületesen harcolsz értük akkor szerintem biztosan jó életed lesz, és a múlt elhalványul. Sok sikert hozzá! A lényeg, hogy higgy abban, hogy sikerül, és akkor sikerül.
2012. jún. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Elfelejteni nem fogod, de tovább léphetsz új életet kezdhetsz, és erőt meríthetsz a tapasztalataidból.
2012. jún. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, szerencsére vannak céljaim, és mindent megteszek azért hogy el is érjem őket.

El se hiszem, hogy vége.

2012. jún. 30. 11:58
 4/15 anonim ***** válasza:
87%
Nem fogod elfelejteni, és nem is kell. A múltja szerves része az ember életének. Tanulj, dolgozz, hogy mielőbb inkább jó munkaerőként vagy mérnökként aposztrofálhasd magad, nem pedig ex állami gondozottként.
2012. jún. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%
Volt állami gondozottként több negatív példával találkoztál, mint a való életben. Ebben biztos vagyok. A statisztikák szerint a volt állami gondozottak gyermekei hamarabb kerülnek állami gondoskodás alá, mint ahol a szülők nem voltak állami gondozottak. Teljes egészében túl kell lépned ezen a fájdalmas időszakon. Ha kell, kérj segítséget a környezetedtől. Akkor biztos sikerülni fog az önálló élet. Nem lesz könnyű, de elérhető. Véleményemet sok éves gyermekotthonban végzett dolgozó évekre alapoztam.
2012. jún. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Hát igen, sajnos találkoztam negatív példával,mint a gyerekek ,mint a nevelők részéről ! De ez már a múlt kicsit félek ettől az "uj világtól", de már sokszor meg álltam a helyem, szerintem most is meg fogom.
2012. jún. 30. 12:12
 7/15 anonim ***** válasza:
83%
Nem kell elfelejtened. Ez a te sorsod, ami által okosabb vagy, mint mások. Abból a szempontból nehezebb az életed, hogy sok élmény hiányozhat, de ezek nem pótolhatatlanok. A családban felnövekedetteknek nagyon gyakran sokkal nehezebb, mert nekik rengeteg rossz családi beidegződést kellene legyűrniük, ami életük végééig sem sikerül általában. Ha lesz családod, te is átélsz minden érzést majd, ami kimaradt.
2012. jún. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
igen, sok mindent átéltem már, de van ami kimaradt ,de úgy érzem, hogy nem szeretnék gyereket, félek , hogy nem tudnám megadni mindazt neki amit meg kell adni.
2012. jún. 30. 13:02
 9/15 anonim ***** válasza:
56%
Természetes félelem, hiszen nem láttál követendő példát magad előtt, de sok, családban felnőtt ember nemhogy jó példát nem látott, hanem inkább csak a rosszat látta. Így valahol még sokkal jobb is a helyzeted, mert mentes vagy korunk romboló erőitől. Szerintem legyen önbizalmad, soraidból nyugodt lelkű, higgadt, tiszta személynek tűnsz. Nagy baj szerintem nem érhet.
2012. jún. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is drukkolok Neked!

Csatlakozom azokhoz, akik szerint nem kell elfelejteni, hanem erőt meríteni belőle. A baj meg a probléma olyan dolog, amiből ki lehet hozni nagyon sok jót az életünkben, és igazán az erőforrásainkká válhatnak. Ezt nagyon komolyan gondolom.


Most vagy 18? Hová mész, merre indulsz? Lány vagy, fiú vagy?


Tudom, hogy van egy pár kezdeményezés, vagyis emberek, akik arra teszik fel az életüket, hogy pont a Te helyzetedben lévő fiatalokat segítsék elindulni. Gyorsan rákerestem a google-on, és ezt találtam:



[link]


Biztos, hogy több is van, de nevekre nem emlékszem, pedig találkoztam már ilyesmivel, még lakások, lakóközösségek is vannak pár évre. Érdemes igénybe venni a segítséget, hogy az indulás könnyebb legyen, és a felnőtté válás ne egy egyik napról a másikra történő folyamat legyen... mert úgy nehéz ám.


Jó lenne egy közösség, ahová tartozol, ami megtart, akikkel számíthattok egymásra, érdekel egymás sorsa.


Őszintén kívánom, hogy nagyon boldog életed legyen!!!


:)

2012. jún. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!