Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Különvagyon-e ha a feleségem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Különvagyon-e ha a feleségem az esküvő után fél évvel lakásvásárlási támogatást kapott az államtól amit nem kellett visszafizetni mivel állami gondozott volt 5 évig?

Figyelt kérdés
a lakás árának 3/4-ét kaptuk,a többi közös pénz volt.
2010. máj. 4. 20:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Amit az állami gondozottsága miatt kapott, az az ő különvagyona. Még akkor is, ha már fél éves házasként jutott hozzá. Az az ÖVÉ!!! Soha nem számít bele a közös vagyonba.
2010. máj. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az 1/4 rész pedig már közös vagyonnak számít.
2010. máj. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%

Ne haragudj, de verte eléggé a sors, hogy állami gondozott volt.

Ha nem lenne az ő vagyona, akkor még ezt is elvennéd tőle?

2010. máj. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%
Kérdezz meg egy ügyvédet. A házasság alatt az ajándék is közös vagyonnak számít.Lehet,hogy az állami támogatás nem,de erre csak jogász tud választ adni neked.
2010. máj. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem különvagyon.

Ugyanis gondolom minden hivatalos iraton csak az Ő neve szerepel, mint az állam által támogatott személy.

Olyan helyzet, mintha a szülei adtak volna támogatást, amit írásba is fektettek, hogy csak Neki szánták. (Esetleges válás esetén).

2010. máj. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Bár akár különvagyonnak,akár közösnek számít,a jó ízlés és az etika azt kívánja,hogy TE tekintsd különvagyonnak.Elég baj szegénynek,hogy állami gondozott volt,ne toljál már te is ki vele!!!
2010. máj. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
28%
Közös vagyon. A lényeg hogy megvolt-e a házasság előtt, vagy sem. Nem volt. Tehát közös.
2010. máj. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%

Ekkora butaságot, hogy CSAK az számitana, hogy házasság előtt kapta-e...

Természetesen házasság után is kaphatsz különvagyont, pl. ilyen a szülők által NEKED ajándékozott bármi, amiről egyértelmű, hogy csak neked szánták (akár szerződés is van róla).

Ez tipikusan ez az eset, szülei helyett az állam látta el induló vagyonnal, ami csak őt illeti. De abból a szerződésből deról ki pontosan, amit akkor aláirt.

Ügyvéd pontosabbat tud és valóban az etiak úgy kivánja, hogy ha járna is neked belőle, te azt ne követlejed tőle, hiszen az a szülei ajándéka neki az életkezdéshez.

2010. máj. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam,hogy elakarom venni tőle a lakást félreértettétek.Szeretném tudni mi jár nekem ezek után.12 év kemény munkája van a lakásban,nagyon sokat dolgoztam,hogy így álljunk.Ö pedig elvárja,hogy csak a ruháimmal tünjek el!Én is tulajdonos vagyok valamilyen szinten,nem?Valami jár nem?
2010. máj. 5. 19:30
 10/13 A kérdező kommentje:
at ügyvédem szerint amúgy közös vagyon,ezt mondta. nem tehetnek ki a lakásból mivel valamilyen szinten én is tulajdonos vagyok. nincs hová mennem. én felajánlottam egy szerény összegért elmegyek amit az ügyvéd is korrektnek tart. akár állami gondozott volt akár nem sok munkám és időm,de legfőképp sok pénzem van a lakásban. mire kész lettem a teljes felújítással közölte szedjem a ruhám és menjek el,hogy neki jó legyen. és ez szerintetek rendben van?
2010. máj. 5. 19:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!