Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Állami gondozott, saját helyett?

Állami gondozott, saját helyett?

Figyelt kérdés

Anyám őt pártolja, helyettem, nagyon megsértett, de nem költözhetek el, anyám bármiáron őt védi. Elviselhetetlen állapot, de nem tudok lépni. Súlyos gond, megoldás nélkül. Kibírhatatlan.

Nagyon várom a gondolataitokat, mit lehetne tenni? Létezik valamilyen megoldás?


2009. ápr. 7. 21:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
76%

Nem egészen értem a kérdést: van egy állami gondozott testvéred? És úgy érzed, ő nem "teljes értékű" családtag?

Légyszi, erre válaszolj, utána leírom a véleményemet - és gondolom, mások is.

2009. ápr. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%
És engem az érdekelne hány éves vagy?
2009. ápr. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
67%
Hogy lehet ilyen a felfogásod? Nem lehet egyszerűen ráfogni a bajokra, hogy ő állami gondozott és azért van!Miért nem próbálod őt elfogadni te is? Légyszi írd le rendesen a kérdésed!
2009. ápr. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
91%

Csúnya szó ez az állami gondozott, és már nem is állja meg a helyét: ma már tartósan nevelteknek hívják ezeket a gyerekeket.

Egyáltalán, hány évesek vagytok, és mi a probléma? Lehet, hogy nincs is igazad, ilyen esetben pedig mindegy, hogy ki vér szerinti gyerek és ki nem.

Sőt, ezek szerint anyukád igazi édesanya, mert nem tesz különbséget a gyermekei között.


Vagy esetleg csak nevelőszülő az édesanyád?

2009. ápr. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudom,hogy ki, és mit követett el, de nem hiszem,hogy a "súlyos gond"-ra ne lenne megoldás.Próbáld az anyukád helyébe képzelni magad.Van egy saját, és van egy nevelt gyereke.Az anyukák nem sértegetetik a gyerekeiket,hanem próbálják nevelni.Gondolom megbeszélte veled is,hogy a családba kerül egy állami gondozott.Te "alapból" kapod a szeretetet,míg a másik küszködik a beilleszkedéssel. A türelem a legjobb megoldás. Most képzeld magad a nálatok otthonra talált gyerek helyébe!!Te hogyan viselkednél, vágynál testvérre?szeretetre?
2009. ápr. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
67%

Valószínűleg anyukád a természetnél fogva sokkal jobban szeret téged, de mivel a testvéredet örökbefogadta, lelkiismeretfurdalása van, hogy nem egyformán érez a két gyereke iránt, és ezt próbálja kompenzálni azzal, hogy mellé áll.

A másik lehetőség, hogy olyasmin kaptatok össze, amiben tényleg a testvérednek van igaza, és anyukád tárgyilagosan döntött. Ha leírnád a pontos szituációt, többet tudnánk segíteni.

2009. ápr. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
62%

Én is várom a kommentedet, főként arról, hogy miért lett tulajdonképpen örökbe fogadva?Nem lehetett saját 2.gyereke anyukádéknak?

Így nem kerek a történeted semmiképpen sem.

2009. ápr. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
81%

Kedves Kérdező!


Én és a csapatom biztosan tudna valamilyen megoldást találni a problémádra! E-mailben várom jelentkezésed!


üdv

2009. ápr. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
82%

Ez miért fontos, hogy miért lett örökbe fogadva a "másik" gyerek? Teljesen lényegtelen, a szülők így döntöttek és kész. Az a gyerek jogilag ugyanolyan státusszal rendelkezik, mint az "édes".

Miért nem ír a kérdező? Elszégyellte magát? Ezért pontozott le mindenkit?

2009. ápr. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem nagyon is számít, hogy miért került a családba.

Már bocs, de én, ha anya lennék, és egyetlen gyermekem lehetne csak, nem fogadnék senkit örökbe a "saját vérem" mellé, mert még az is meggondolandó, hogy egy szintén gyermekkel rendelkező partner, illetve annak gyerek, hogy jön ki az én csemetémmel.

Az ember igenis legyen ilyen szinten elfogulva a saját gyerkőcével, elég szomorúak az ilyen esetek, megértem a kérdezőt.

Jut eszembe: egy állami nevelt ( nem jut eszembe hirtelen az új meghatározása, bocs ) mégiscsak egy sérült lelkivilágú gyermek, olyan, aki sokkal több törődést igényel annál, hogy mellette az ember a saját gyerekét normálisan nevelhesse.

Nem minden esetben egészséges dolog az örökbefogadás.

2009. ápr. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!