Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindenbe beleszól az anyósom!...

Mindenbe beleszól az anyósom! Segítettek?

Figyelt kérdés

3 éve vagyunk együtt a férjemmel, 1 éve vagyunk házasok és van egy 1,5 hónapos babánk. Nem rossz ember az anyósom, többségében kijövök vele, de utálom, hogy mindenkinek azt hangoztatja, hogy ő nem szól bele egyik gyereke+családja életébe. Ez viszont nem így van. Ha valami nem úgy van, ahogy ő akarja, akkor jön az érzelmi zsarolás: "Rágja" a férjem fülét, hogy ne úgy legyen, ahogy én szeretném. Ezt végigjátszottuk az esküvő előtt is, most a babánál is ez van. Féltékeny a szüleimre (nem mutatja, de bizonyos dolgokból rá lehet jönni...), nem tudja elfogadni, hogy a szüleimnél lakunk és nem náluk.

Ti hogy próbálnátok leszerelni?

Olyan apró dolgokba is próbálja az akaratát érvényesíteni, mint pl. hol fürdessük a babát,mit adjak rá, stb.

Ellenőrizget minket. Az elmúlt 1 év alatt 1 kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor volt nálunk, most meg állandóan hívogatja a férjem, meg jön hozzánk. Már nagyon elegem van, de kiosztani nem akarom, mert akkor csak én lennék a rossz. Próbálok vele kedves lenni, megköszönöm, ha hoz valamit.

Előre is köszi a válaszokat!


2012. jún. 30. 15:32
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Szia!


Az én anyósom is hasonló. Van hogy nagyon kiakadok rá , mert butaságokat beszél, vagy kéretlen tanácsokat osztogat....de mit tegyek vele?? Idegbeteg nem akarok lenni miatta, így csak bólogatok neki, aztán csinálom úgy, ahogy én jónak látom. Azt meg ne engedd h állandóan rajtatok lógjon. A férjednek szólj először, h erélyesen kérje meg, hogy nem kell heti 8szor meglátogatnia titeket, tartsa tiszteletben h külön család vagytok!

2012. jún. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ő leellenőrzi, hogy úgy csináljuk-e, ahogy ő mondta...
2012. jún. 30. 15:48
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Na, és akkor mi van ha nem úgy csinálod??? Mond azt, ha védőnővel /gyerekorvossal beszéltél, és ők így ajánlották. Nálam ez mindig bejött.
2012. jún. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi, amiben lehet ellövöm ezt a választ. Nem tudom, miért zavarta, hogy pl.: a fürdőszobában akarom a gyereket füröszteni. Végül (szülés után tök gyengén)belementem, hogy a szobába fürdessünk, de szerintem lassan átszokunk a fürdőszobába.

Nemsokára jön a háború, hogy kik legyenek a babánk keresztszülei....

2012. jún. 30. 15:58
 5/8 anonim ***** válasza:
70%

Mondd meg neki, hogy ne jöjjön ennyiszer, fáradt vagy, sok a dolgod, ő csak még jobban lefárasztana.

Ha azt mondja, hogy majd ő addig foglalkozik a babával, mondd meg neki, hogy te vagy az anyja, veled érzi magát biztonságban.

2012. jún. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Csak hetente 2-3-szor jön, nem minden nap szerencsére, csak hívja a férjem napi 1-2 alkalommal, még ez se lenne gáz, csak a kotnyeles stílusa ártatlan ábrázattal. Amúgy még ebben az évben megszületik a kedvenc gyereke babája, onnantól úgyis le leszünk sz.rva, addig kéne kibírni valahogy. Onnantól 1 fokkal könnyebb lesz remélem.
2012. jún. 30. 16:10
 7/8 anonim ***** válasza:
51%
az én nagyanyám is hasonlóan próbálta mérgezni a szüleim kapcsolatát. csak ő még rosszabb volt. reggel hatkor megjelent és békésen enyelgő szüleimre nyitotta az ajtót. állandóan kéretlenül jött takarítani, de úgy, hogy az én holmijaimat is áttúrta, és ami nem tetszett neki egész egyszerűen kidobta. (az asztalfiókomban volt egy kisebb adag fű és jó két doboz óvszer... amikor észrevettem, hogy szőrén szálán eltűnt, és a fiókomban hihetetlen rend van úgy égett a pofám) azóta a szüleim elváltak, de ezt a problémát úgy oldották meg, hogy lecserélték a zárat.
2012. jún. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
82%
ezen csak az segít, ha konfrontálódsz. "Én így gondolom"-mondd neki és ne foglalkozzál vele. Legyél határozott, udvarias, esetleg alkalmazd az elakadt-lemez-technikát. "De én itt fürdetem a gyereket"-és mosolyogj. Nem kell indoklás, így szeretnéd és kész. A férjeddel már bővebben megbeszélgeted a dolgokat, mit miért csinálsz.
2012. jún. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!