Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bocsi, már megint anyós gond....

Bocsi, már megint anyós gond. Segítettek? Mit mondjak neki?

Figyelt kérdés

Anyósom olykor őrületbe kerget. ő az az igazi falusi asszony aki szerint a nők azért vannak hogy szüljenek és persze minél többet hogy ő is dicsekedhessen az unokák számával. életveszélyben voltunk szüléskor, a lányom koraszülött lett. én is majdnem meghaltam. ő ezt nem veszi tudomásul, hajtogatja hogy kell kistestvér, meg hogy minden terhességben van gond. nekem 18. héttől voltak gondok és 32 héten sos. császár lett.

a lényeg:

-miért nem szülök ismét?

-ha nem ült a gyerek, miért nem ül?

-ha nem mászott, miért nem...stb végig a mozgásokon.

most 14 hónaposom egy hónapja úgy jár ha fogjuk a kezét, de ezt lényegében ritkán mert nem szabad. súlyos hypotón (mostmár kevésbé) és a jobb lábfejével gondok vannak, megyünk két hét múlva ortopédiára. a gyógytornászunk megtiltotta a járkálást.

anyós azt mondja: nem is látszik a gyereken hogy korababa így nem is az és ne is mondjuk hogy gond van mert ez nem igaz(okés, nem látszik de ugyanúgy járunk utógondozóba, heti kétszer gyógytornára, 6 hetente vérvételre a koraszülöttség miatt)

Erre most azt mondta: annyira aggasztja hogy még nem beszél a gyerek!...mondtam hogy hová beszéljen egy 14 hónapos?...erre ő: jó, de a másik két éves unokája már beszél és ő így aggódik....

persze azt tudni kell a gyerek gagyog, utánozza a szavakat (persze csak párat), sikongat, gőgicsél. anyóshoz havonta kétszer megyünk pár órára, olyankor a baba meg van illetődve....akkor hová beszéljen hozzá?


Hogy tudnék frappánsan válaszolni neki.- mikor legutóbb mondta hogy ne is mondjam hogy koraszülött a lányom mert nem látszik rajta, azt feleltem: no igen, és maga viszi gyógytornákra, vizsgálatra, szemészetre?mert maga csak tudja mi látszik meg mi nem! tessék, azt mondta nem látszik, most mégis vinni kell mert a járásával gond van...


de én szeretnék egy jó kis választ ezekre, arra hogy miért nem lesz kistesó és hogy tudjuk mi hogy mi van a gyerekkel és nem kell az okoskodása!


bocsi hogy hosszú voltam....talán megértetek :)


2011. szept. 19. 14:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg neki, határozottan és nyugodtan, hogy nem lesz kistesó, és legyen szíves, ne kérdezze többször, nagyon nehéz volt ez a szülés is, nem szeretnél ottmaradni.

Az, meg hogy miért nem megy/beszél.... Mert minden gyerek más, kedves mama, majd ha itt lesz az ideje, beszél/megy.

Összeveszni, bunkózni nincs értelme, főleg ha úgyis ritkán látod.

2011. szept. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben nem keresnék frappáns választ, hanem egyszerűen figyelmen kívül hagynám a kérdéseit. Vagy ha már válaszolni akarsz, akkor csak az igazat: A te/ti dolgotok a további gyerekvállalás, ebbe senki nem szólhat bele.


A kislány fejlettségére vonatkozóan pedig igaz, hogy nem látszik rajta a koraszülöttség, de az idegrendszere egy kicsit máshogy fejlődik, mint az időre született babáké. Abba meg ugye senki nem lát bele.


(Egy durva és szomorú példa azért eszembe jutott: a rák sem látszik meg kívülről, mégis elemészti az egész testet. A kedves anyuka szerint a rákos betegek is csak szimulálnak?)

2011. szept. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Először is sajnállak az anyósod miatt!!

A kérdésedre viszont már meg is adtad a válaszodat!

Ahogy itt leírtad, mondd el neki!

Nyugodtan add ki magadból!!! Hidd el visszavesz és tudni fogja hol a helye....

Nálunk is voltak gondok..sajnos...muszáj helyretenni őket mert néha azt hiszik nem unokájuk hanem gyerekük született..

Ja meg hogy mindent jobban tudnak:-)

Kérd meg a párodat álljon melléd és közösen állítsátok le!

Sok sikert!

2011. szept. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

hát nem irigyellek!


ha azzal jönne megint,hogy nem is látszik,hogy

kora szülött,akkor azt mondanám,hogy: örülök,hogy igy látja ezekszerint nem hiába hordom gyógytornászhoz,ortopédiára stb..!


ha tényleg nem akarsz több babát,akkor mond meg az őszintét,hogy: nem szeretnél és kész,ez csak te és a párod döntése,és nem szeretnéd ha többet felhozná ezt neked.


miért nem ül még a gyerek? azt mondanám,hogy.ha gondolja beszélje meg a gyerekkel,hogy: üljön fel! hátha magának szót fogad!


és azért nem mászik,mert: nincs még kedve és kész!

de majd értesítem,ha:változás történne.

de addig is,hagyja hogy olyan ütembe fejlődjön a gyerekem ahogy ő szeretné,nem ahogy a nagymama gondolja

2011. szept. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

köszönöm...nos én is sokszor csak nagy levegőt veszek és hallgatok. eléggé fájó hogy nem lesz kistesó, lélekben nem tudtam feldolgozni még, de emlékszünk a férjemmel arra hogy nem sok kellet hogy a a HELP szindrómások halálozási arányát növeljük.

sosem nézem más gyerekét és nem tudom miért nem lehet megérteni hogy a mi gyerekünk kicsit "más" mint az eddigi 5 unokája...és milyen dicsekvés neki ha születik egy...mint a nyulak, elvárja hogy szaporodjunk. a gyógykezelések az elmúlt egy év alatt az összes tartalékunkat felemésztették. és nekem akkor is egy ügyes, okos kislányom van, még ha 14 hónaposan nem szalad önállóan és nem kiabálja a kapuból hogy: nagyi!

lényegében csak jövőhéten lenne egy éves.

úgy gondolom hogy egészen szép a mozgása, van olyan mint sok más időre született babáé. és nem hiszem hogy sok 12-14hónapos baba beszélne már úgy igazán.


azt hiszem akkor nyelek továbbra is...a férjem azt mondja hagyjam anyósra. de a férjem mindig is olyan szelíd lelkű volt.


...most is olyan jó volt ezt kiírni magamból. köszönöm

2011. szept. 19. 15:29
 6/21 A kérdező kommentje:

hát igen sok munka fekszik amögött ahol a láynunk tart.


kicsi félreértés hogy: ül, áll, , mászik, lépked a baba, tehát mindent csinál, csak nem önállóan jár. és persze nem beszél. holnap is egy korai fejlesztőbe viszem, most nyílt nálunk hogy nézzék meg. kutatoma neten mi a jó neki, sokszor van olyan hogy a héten minden napra jut egy kivizsgálás. egyébként tényleg szépen fejlődik, szerintem pár hónap és lehozza a lemaradását.

kistesót meg nem merünk vállalni. féltem az életemet nagyon. a férjem is ezt vallja és hiába mondta az anyjának. ő ezt csak akkor hozza fel és minden mást ha a férjem nincsen velem. de pl. elhagytuk a lányom egyik szandálját egy bevásárláskor. mindig lerugta a lábáról és a kocsinál vettük észre. szaladtunk vissza de nem adták le. erre anyós mondta hogy: mert mi nem figyelünk a gyerekre, mert olyan nincsen hogy valamit is elhagyjunk.


vagy mondtam neki ha mindenhol vannak gondok a terhesség alatt sorolja fel a falujukban hány anyuka és baba halt majdnem meg, vagy hány unokája került életveszélyben a miénken kívül?


jaj, most jól esik panaszkodni...ugye nem baj?

2011. szept. 19. 15:34
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem!! Sőt!!!

El sem tudjuk képzelni miken mentél keresztül! (csak aki átélte)

Anyósod ebbe nem gondol bele..sajnos!

Írd ki a fájdalmadat!! Egy picit talán könnyebb lesz!

2011. szept. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

jaj, köszönöm.

hosszú lenne a mi történetünk a terhességi félrekezelésen át, orvosi mulasztási koraszülés (azaz nem vette észre a doki a jeleket), a pár hetes gyermekem félrekezelésén át, a mai napig tartó gyógykezelések, vérvételek, vizsgálatok, 11 hetes koráig kétszer volt kórházban a PIC osztályon kívül. a hasfájása 3,5 hónapig tartott és minden este hattól hajnal kettőig ordított, többször ügyeletet jártuk, a férjemnek haza kellett jönnie sokszor a 3 műszakból, én idegileg nem bírtam, közben fejtem a tejet 3 óránként, el is apadt 5 hónapra :( ...és minden este az ordítás és a tehetetlenség hogy sír....


és mégis megérte mert bár nagy küzdelem árán de van egy gyönyörű 80cm és 10 kilós apróságunk aki ügyesen mozog, csak épen nem jár önállóan, aki magától beteszi a formabedobó elemet, aki ha zenét hal már ülve, állva táncol, aki tudja hol: a hasa, lába, szeme, a zokniján a minta, a játékai, aki puszit dob, pápázik, harapja a kenyeret és más rágcsálnivalót. Ügyes és okos és bátor, akit hat hetente szúrnak a vérvétel miatt, aki ötször volt már szemészeten, aki hetente kétszer gyógytornázik, akit pár hetesen félrekezeltek, aki 7 hetesen vért kapott....és mi erre büszkék vagyunk és nem értem egy családtag ezt miért nem érti meg. Mekkora lépés ha azt nézzük hogy míg lélegeztetőn volt a lányom és mindössze 0,5 (!) millit evett elsőnek, most bevágja a 240ml tápszert este, vagy éppen délre egy töltött káposztát.


hát ennyi röviden. :/

2011. szept. 19. 15:54
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok a kitartásodhoz. És ha anyósod szerint rosszul fejlődik az unokája..akkor nagyon rosszul látja!!

Egyébként is jól halad nemhogy ennyi szörnyűség után!!

Ne foglalkozz vele!!

Megérdemlitek hogy boldogok legyetek!!

ÉS IGENIS BÜSZKE LEHETSZ A LÁNYODRA!!!!!!!!!!!!!!!

(utcsó voltam)

2011. szept. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

köszi...hát az lesz ha még egyszer mondja hogy nem látszik hogy korababa, azt mondom: akkor megérte hogy annyiszor vittem / viszem gyógykezelésre, tényleg használ neki.


ha a tesót firtatja? hát....majd szólok a férjemnek hogy az anyja kérdezni akar valamit :)

2011. szept. 19. 16:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!