Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tanácsoltok? Kérlek irjatok

Mit tanácsoltok? Kérlek irjatok

Figyelt kérdés

17éves vagyok.Az egész családom fura,én meg már nem birom tovább.

Apu és anyu 12éve elváltak,apuval hetente 1x szoktunk találkozni pedig egy városban lakunk,apunak van egy másik kapcsolata már ott is van gyerek.Engem pedig ugy mond lese szar,probaltam magamnak bemesélni,hogy ez nem igaz,de igen,ma is kellett volna mennem hozzá,hivogattam is de nem vette fel a telt,tehát hozzá nem tudok oda költözni.Anyuval pedig borzasztó élni,folyton ordit rám, mindenért hibáztat, sokszor van olyan ,hogy egyik percben üvöltözik meg csap a másik percben pedig nevetgél mintha semmi sem történt volna,sosem tudom,hogy mire milyen lesz a reakciója,pl multkor mikor jo kedve volt és elmondtam neki,hogy mennyi lesz a mobil számlám nevetve mondta,hogy most nem baj,aztan másnap mikor ujbol mondtam ,orditozni kezdett velem.Ha valami elromlik a házba ordit rám,hogy én rontottam el,és akkor le k.rváz,utolsó r-bancnak nevez,nem merek nyugodtan enni itthon,mert orditani fog,hogy cirkuszolok.Mintha direkt rosszatt akarna nekem,mindig probal lebeszélni arrol,hogy kibéküljek a baratommal,máskor pedig azt mondja,h k.rva vagyok és senki nek nem kellek,ami nem igaz!!!! Multkor annyira ütött,hogy az orrom vérzet,a mellemen karmolasok voltak,de nem sirtam,mert ugy voltam vele kibirom..És ez nem az első eset volt.Hazudgál mindenkinek,hogy nem akarok segiteni,pedig igen ,csak mindig mondja h nem kell,mert ugysem tudom meg csinálni ugy ah ő.Akk minek is kérdezem meg?! Ha beteg vagyok ,nem is érdekli..Probaltam erröl beszélni vele,de nem éri meg,+meg sem halgat,mindig azt mondja,jaj hallgasá má el...-.- A mamámék rosszabbak ,mint ő,ők nagyon szigoruak,17éves létemre mindent beakarnak osztani nekem,mint egy 4évesnek.Meg nalluk pont ugy kell viselkednem ,mint,ha valami szolgalo lennék,a mamám is ütött már meg.Tehat senkire nem szamithatok.Vannak barataim,de ők nem olyan igaz baratok,csak egy olyan van,akire tudom,h szamithatok,mondta is h költözzek hozza ,de nem tehetem meg,mert nem tudnanak eltartani engem is,meg a mamámék +anyu kirangatnanak és csak rosszabb lenne minden,agyon vernének szerintem..A volt baratom volt akihez elmentem amikor anyu orditott és aludni haza mentem,de a baratomal is összevesztem .Tanácstalan vagyok!! Nem tudom,mit csinaljak.Erősnek tartom magam,hogy eddig kibirtam,meg ,ha valaki meg látna tuti nem mondaná meg,h mi van itthon..Nem tudom meddig birom még..Légyszi valami tanácsot!!


2012. júl. 1. 18:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem jutott könnyű élet Neked. Szerintem ki kell várnod a 18 éves korodat. Addigra már előkészíteni munkát, lakhatást valahol és onnantól a saját lábadra állni.

A másik megoldás, gyerekvédelem, gyámhatóság-elhelyezésedet kérni egy intézetbe, amíg tanulsz.

Nem könnyű megoldás egyik sem.

2012. júl. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Próbáld meg valahogy kibírni, míg 18 éves nem leszel. Utána pedig az első lehetőségnél hagyd ott édesanyádat és kezdj önálló életet. Szomorú, hogy ezt kell mondanom és tudom, hogy nem könnyű, de más lehetőség nincs csak kitörni onnan amint lehet. Pl. egyetemre/főiskolára menni, kollégiumban lakni, minden lehetséges ösztöndíjat megpályázni (nem tudom milyen tanuló vagy), diák munkát vállalni, hogy minél kevésbé legyél a szülőkre utalva, esetleg, ha más lehetőség nincs diákhitel (minél kisebb összeget felvenni) nem éppen a legpraktikusabb dolog 18-19 évesen adósságba verni magad ezt tudom és nem is szívesen tanácsolom, de ha nincs más lehetőség, akkor a legkisebb összeg is jól jöhet havonta, ha már kollégiumban laksz.

Ha nem mész tovább tanulni, akkor amint munkát találsz és biztos, hogy tudsz fizetni olcsóbb albérletet, akkor elköltözni.

Addig pedig próbálj meg kitartani.


De 100%, hogy édesapád nem tudna neked segíteni valahogy, ha elmondanád neki, milyen anyukáddal az életed?

2012. júl. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tudja ő jol ,hogy milyen.Ismeri anyut,azért hagyta ott.Nekem is annyitt szokott mondani,hogy remélem nem leszel olyan mint anyád és ennyi az egész...:(
2012. júl. 1. 19:25
 4/5 anonim ***** válasza:

Van-e anyukádnak barátja, kapcsolata? Szerintem önmagával sincs kibékülve, s irigy lehet apádra, hogy neki sikerült új kapcsolatot kiépíteni és talán működik is.

Én egyet tanácsolnék: próbáld ilyen körülmények között is befejezni az iskolát. S ha 18 éves leszel, akkor munkát, albérletet keresni, s megmutatni a családodnak, hogy a támogatásuk nélkül is józanabbul, érettebben gondolkodol, mint ők. Ki tudja, hogy anyukád a te kapcsolatodat is irigyli? Nagy teher a magányosság érzése, hogy ő senkinek nem kell. Lehet, hogy van párja, de ha az boldog és kiegyensúlyozott lenne, akkor nem viselkedne ilyen hisztisen és szélsőségesen.

De kicsit nézz magadba is, a korodra jellemző, hogy hol túláradó boldogság, hol teljes letargia. Nem érzékenyen reagálsz te is dolgokra? Nem tudom, csak kérdezem.

2012. júl. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Van anyunak kapcsolata ,csak az a koma nem velünk él.

Nem reagalok tul semmitt...Hidjétek el..:S

2012. júl. 1. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!