Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lelkiismeret furdalásom van....

Lelkiismeret furdalásom van. Azt hiszem jogosan, bocsánatot kérjek?

Figyelt kérdés

Nyaralni vagyunk párommal, nagyimmal, anyukámmal és húgommal. Párom fülét 2 hónapig rágtam hogy jöjjünk el, jó lesz, meghívtak. Én tudtam milyen lesz, minden évben ide jövünk. Mondta hogy milyen sokba fog kerülni mert ő úgy szeret nyaralni hogy költheti a pénzt. Mondtam hogy nem kell mert majd csak apróságokat kell venni, félpanziós ellátáson vagyunk, főzni se kell. Nagyim úgy kezdte hogy kölcsönkért a leérkezésünk napján 40ezer forintot befizetni. Ezzel semmi gond, mondta hogy a héten vissza adja csak nem tudott még levenni a kártyájáról pénzt. Aztán elmentünk anyukámékkal vásárolni alap dolgokat, amit ők, saját fogyasztásra vettek azt külön fizették. De pl a legdrágább rizst vette meg olajat, stb. Párom felajánlotta hogy ezeket ki fizeti, hisz mi is fogyasztunk belőle. Aztán most azt hallgatom hogy "Látod, én

megmondtam!" Mamámnak szóltam hogy adhatna egy kis pénzt mert iszonyú kevés maradt nekünk. Anyukám meghallotta és amikor mentem volna ki a szobából már ott állt egy 5ezressel a kezében. Nem fogadtam el tőle, de olyan lelkiismeret furdalásom van amiatt hogy kértem tőlük pénzt. Most is potyognak a könnyeim. Nem kérném vissza, de tényleg nem ez volt megbesz3lve, meg hát nincs is miből adnunk. Pedig tudom hogy ez lenne a normális. Szőrnyen érzem magam.


2012. júl. 3. 13:39
1 2
 1/18 anonim válasza:
12%

Igen, kérj bocsánatot!

Ilyen embereket mint te....

2012. júl. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%
Nem igazán értem. Kitől akarsz bocsánatot kérni, ki miatt van lelkiismeretfurdalásod? A kérdésedből azt veszem ki, anyukádék miatt, pedig szerintem inkább a pasid miatt kéne.
2012. júl. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Lehet is, mivel nem vagy tisztában egy nyaralás költségeivel. A párod igenis jól tette, hogy beleadott, ha ti is fogyasztotok belőle, a gond ott van, hogy nem beszéltétek meg az igényeket, mint pl a legdrágább rizs megvétele és a költségek elosztása. A párodnak is jár egy bocsánatkérés mert igenis jól mondta, hogy drága lesz és ha neki nem telik erre nagyon akkor nem kell belemennie de gondolom belement mert mondtad, hogy nem kell költenie ami amúgy is abszurd, mert miért ne kéne ha egyszer fogyaszt. A kölcsönkérést meg nem kellett volna megtenni, ha a 40-et a mamád úgyis visszaadja plusz ha még anyádék a saját felhasználásra vett dolgokat fizették is...nem is értem mit kérettél vissza...
2012. júl. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
A "pasim" nem is tudja hogy beszéltem mamámmal. Ő nem kérné vissza. Igaza volt, ezt én is belátom, hogy sokba kerül. De ha magunkra vásárolnánk, nem a legdrágább cuccokat vennénk. Viszont anyu is meg mamám is tudja hogy állunk anyagilag. Mégis hagyják hogy fizessük a drága dolgokat. Mamám szinte könyörgött nekünk hogy jöjjünk el, párom nem akart mert tényleg nem állunk úgy... de nem gondoltam volna hogy ez lesz. :(
2012. júl. 3. 13:54
 5/18 anonim ***** válasza:
Miért is kellene a pasija miatt? Mert nem krőzus?
2012. júl. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért kellene okostojás, mert a pasija nem akart menni , mert nem áll úgy anyagilag és nem tudna beleadni úgy, hogy utána még élvezhessék is a nyaralást, tudod nyaralni nem azért mennek az emberek hogy spóroljanak...és ha igenis tudja a pasija hogy a legdrágább cuccot veszik mindenből akkor nem megy el, mert nem lett volna képe ingyen kajálni, de hát ő azt mondta neki, hogy nem lesz drága...azért kell a pasijától. Milyen jó úgy nyaralni, hogy egy gombóc fagyit nem tudsz utána venni, mert mindenből a luxusterméket kell megvennie...
2012. júl. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Az alap probléma a kommunikáció hiánya. le kellett volna rendezni anyukáddal, hogy az "A" minőségű rizs is ugyanolyan jó, és ne költekezzetek túl, mert most nektek csak ennyire telik. Várd meg a mamád 40 ezrét amit kért, a többit meg tisztázd le anyukáddal , mert így a nyaralás marha rossz lesz.
2012. júl. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Az olyan dolgokra kértem vissza, amiket mi nem is eszünk. Felviszik maguknak (külön apartmanban vagyunk) és ők fogyasszák. De párom mégis kifizeti jó szándékból. Szerintem ezt jogosan kérem vissza. Húgomnak többször vett már jégkását, koktélokat amit ugye nem mi iszunk meg. Ezt nem kérném vissza ha megtehetnénk, de ha igazságosan akarjuk elosztani a költségeket akkor az vissza jár nekünk. Emiatt van lelki ismeret furdalásom. Értitek?
2012. júl. 3. 14:01
 9/18 anonim ***** válasza:
Jaja, drága közös cuccokat venni, amikor az ember tudja, hogy kevésbé tehetős is van a társaságban, nagyfokú figyelmetlenség, vagy ha szándékosan teszi valaki, akkor bunkóság. Bizony jogos az elnézés-kérés a srác felé, de talán inkább anyukával és a nagymamával kellene beszélni, hogy máskor ne legyenek figyelmetlenek.
2012. júl. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Hát bizony, Kérdező, a párod jól látta, egyedüli férfiként 4 nővel nyaralni menni meglehetősen öngyilkos kombó... mert hát még mindig eléggé élnek a sztereotípiák a köztudatban... meg a saját tudatunkban is... én se szivesen kérném el a párom anyjától vagy testvérétől az általa fogyasztottak árát...
2012. júl. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!